18 лютого 2020 рокуЛьвівСправа № 300/1813/19 пров. № 857/12869/19
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Сеника Р.П.,
суддів Кухтея Р.В., Попка Я.С.,
з участю секретаря судового засідання Джули В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2019 року у справі № 300/1813/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про зобов'язання до вчинення дій,-
суддя в 1-й інстанції - Боршовський Т.І., час ухвалення рішення - 07.11.2019 року, місце ухвалення рішення - м. Івано-Франківськ, дата складання повного тексту рішення - 07.11.2019 року,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області в якому просить суд: визнати протиправною відмову відповідача виплачувати позивачу з 01.01.2018 пенсію у розмірі, який обчислено з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного з грошового забезпечення станом на 01.03.2018; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області виплачувати ОСОБА_1 з 01.01.2018 пенсію у розмірі, який обчислено з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного з грошового забезпечення станом на 01.03.2018, здійснивши виплату суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2018, з урахуванням проведених платежів, однією сумою.
Позовні вимоги мотивовані тим, що на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провело перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018, внаслідок якого ОСОБА_1 визначено пенсію в розмірі 11245,48 грн. Однак у вказаному розмірі пенсія позивачу не виплачувалась, оскільки згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 ОСОБА_1 отримував пенсію з урахуванням 50 % її підвищення. При цьому, з 01.01.2019 позивачу пенсія виплачується з урахуванням 75 % її підвищення. З огляду на те, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 в справі № 826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018, ОСОБА_1 18.04.2019 звернувся до відповідача із заявою провести йому з 01.01.2018 перерахунок та виплату пенсії з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії з виплатою 100 % підвищення пенсії з урахуванням раніше виплачених сум. Листом № 544/Г-15 від 26.04.2019, на думку позивача, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області безпідставно відмовило йому в проведенні перерахунку пенсії, посилаючись на положення пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018. Позивач вважає, що передбачена пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 виплата протягом 2018-2019 років пенсії у неповному розмірі суперечить вимогам частини 3 статті 1-1, частині 4 статті 63 України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ, а також ставить його у нерівні умови по відношенню до інших категорій пенсіонерів, яким пенсійні виплати проводяться в повному розмірі, що також суперечить вимогам Закону «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» № 5207-VІ. Позивач зазначає, що є підстави констатувати, що положення пункту 2 постанови № 103 не відповідають нормам правових актів вищої юридичної сили - Конституції України (частині 1 статті 8, частині 5 статті 17, частині 2 статті 22, частині 1 статті 46, частині 1 статті 64) та вказаним нормам Законів України. Також позивач зазначає про те, виходячи з принципу верховенства права, та практики Європейського суду з прав людини, зокрема, рішення у справі Yvonne van Duym v. Home Office (Case 41/74 van Duym v. Home Office), рішення у справі Суханов та Ільченко проти України від 26.06.2014 року (заяви 68385/10 та № 71378/10), у позивача є підстави стверджувати про наявність в нього «законних сподівань» на отримання пенсії у повному розмірі, оскільки він отримав право на перерахунок пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ у січні 2018 року, а постанова № 103 фактично звужує його право на отримання розміру перерахованої пенсії за 2018-2019 роки без внесення змін до згаданого закону. Отже, вважає позивач, він має право на виплату пенсії у повному розмірі (100% перерахованого розміру) з дня проведення її перерахунку, без відтермінування, передбаченого пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103, яка не відповідає нормам правових актів вищої юридичної сили з початку її дії, а тому згідно частини 3 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен не взяти її до уваги, а застосувати норми таких актів вищої юридичної сили, забезпечивши гарантоване Конституцією України право на отримання пенсії.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2019 року у справі № 300/1813/19 позовні вимоги задоволено повністю.
Рішення суду першої інстанції оскаржив відповідач, подавши на нього апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі апелянт зазначає, що рішення суду першої інстанції неправильно та неповно досліджено докази і встановлено обставини у справі та застосовано норми права.
В обґрунтування апеляційних вимог апелянт зазначає, що на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 ОСОБА_1 після перерахунку пенсії (розмір якої збільшився до 11245,48 грн.), передбачено виплату підвищення пенсії у розмірі 50 %, а на 2019 рік - 75 %. Окрім цього, зазначає що постановою Кабінету Міністрів України № 804 від 14.08.2019 встановлено, що перераховані з 01.01.2018 року пенсії підлягають виплаті у 2019 році в розмірі 75% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01.03.2018 року. Постанови Кабінету Міністрів України є обов'язкові для виконання, однак суд першої інстанції не надав цьому належної оцінки.
Просить скасувати рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2019 року у справі № 300/1813/19 та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не прибули, про дату, час і місце апеляційного розгляду повідомлені належним чином, а тому, суд апеляційної інстанції, відповідно до ч. 4 ст. 229, п.2 ч. 1 ст. 311 та ч. 2 ст. 313 КАС України, вважає можливим проведення розгляду справи за їхньої відсутності без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, дослідивши обставини справи, доводи апеляційної скарги та заперечення на неї, колегія суддів приходить до переконання, що вона підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Задовольняючи позовні вимоги у справі, суд першої інстанції виходив з того, що з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії. Скасування пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 2826/3858/18 не впливає на вказані підстави.
У зв'язку із скасуванням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 2826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії скасовано. Таким чином, рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 2826/3858/18 набрало законної сили 05.03.2019 року.
В той же час, постановою Кабінету Міністрів України № 804 від 14.08.2019 року знову ж таки встановлено обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії в розмірі 75% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року. Дана постанова набрала чинності 04.09.2019 року.
Однак, суд першої інстанції вважає, що право позивача на отримання вже перерахованого розміру пенсії за період з 01 січня 2018 року, є «законними сподіваннями» на отримання пенсії в 100% розмірі, та підпадає під дію статті 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. При цьому, невиплата відповідачем перерахованої позивачу пенсії з 01.01.2018 року в повному розмірі є втручанням в його право «на мирне володіння майном».
Розглядаючи спір, суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції неповно дослідив обставини по справі та надані сторонами докази.
Встановлено, підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 проходив військову службу в Збройних Силах України та 26.12.2005 звільнений з військової служби в запас. Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та з 26.12.2005 отримує пенсію за вислугою років на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, що підтверджується копією протоколу за пенсійною справою ХД - 18579 (Міноборони) від 01.12.2017 (а.с.12).
На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 Івано-Франківський обласний комісаріат видав 05.03.2018 довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій ОСОБА_1 , за посадою начальника Івано-Франківської КЕЧ району (а.с.102). Так, згідно наведеної довідки від 05.03.2018 грошове забезпечення за вказаною посадою становить 10155,00 грн., з яких: посадовий оклад 5360,00 грн., оклад за військове звання 1410,00 грн., надбавка за вислугою років (50 %) 3385,00 грн.
19.03.2018 Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на підставі довідки Івано-Франківського обласного комісаріату від 05.03.2018 провело позивачу перерахунок за пенсійною справою. Як вбачається зі змісту протоколу за пенсійною справою ХД - 18579 від 01.01.2018 року та розрахунку від 19.03.2018 року, внаслідок перерахунку основний розмір пенсії ОСОБА_1 складає 7108,50 грн., що становить 70 % від грошового забезпечення - 10155,00 грн., а з урахуванням доплати до основного розміру пенсії, а саме: збільшення основного розміру пенсії (25 %) - 1777,13 грн, всього становить 8885,63 грн. Окрім цього, до основного розміру пенсії донараховано підвищення та набавки до пенсії, в тому числі: підвищення як інваліду 3 групи - 435,60 грн.; надбавка як інваліду війни 3 групи - 50,00 грн.; надбавка за проживання в гірській місцевості - 1874,25 грн. Розмір перерахованої пенсії (з надбавками, в тому числі надбавки за проживання в гірській місцевості), разом становить 11245,48 грн. (а.с.13).
Як вбачається з протоколу за пенсійною справою ХД - 18579 від 01.01.2019 розмір пенсії до виплати згідно з пунктом 2 Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року з 01.12.2018 року - до 8147,13 грн., з 01.01.2019 року - до 9704,41 грн. (а.с.106).
Також судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 в справі № 826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
05.03.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України, а рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 в справі № 826/3858/18 без змін.
18.04.2019 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з заявою, в якій просив відповідача здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2018 з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії з виплатою 100 % підвищення пенсії з урахуванням раніше виплачених сум (а.с.10).
26.04.2019 Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області листом № 544/Г-15 повідомило ОСОБА_1 про відмову в проведенні перерахунку пенсії, оскільки станом на 25.04.2019 нових умов, порядку та розмірів для перерахунку пенсії особам, зазначеним в пунктах 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018, не визначено, а тому в Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області немає законних підстав та відповідних повноважень для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 (а.с.11).
Вважаючи протиправною відмову відповідача виплачувати позивачу з 01.01.2018 пенсію у розмірі, який обчислено з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, визначеного з грошового забезпечення станом на 01.03.2018, ОСОБА_1 звернувся з цим позовом до суду.
З приводу спірних правовідносин колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.3,4 ст.63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції на момент перерахунку пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: «усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій» (набрання чинності з 01.01.2017).
Таким чином, починаючи з 01.01.2017 законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.
Урядовим рішенням передбачено набрання чинності з 01.03.2018 постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та визначено порядок перерахунку і виплати пенсій, що призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103 (надалі - Постанова № 103) передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 01.03.2018 окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Виплата перерахованих пенсій здійснюватиметься поетапно починаючи з 01.01.2018 у таких розмірах: з 01.01.2018 - 50 відсотків; з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 75 відсотків; з 01.01.2020 - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018. Органи Пенсійного фонду здійснюватимуть перерахунок пенсій на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, які будуть видані відповідними міністерствами та відомствами.
Водночас, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабміну від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які затверджені відповідною постановою Уряду, оскільки спірна постанова встановлює відсоткове зменшення виплати пенсії військовослужбовцям та звужує складові грошового забезпечення, які підлягають врахуванню при обрахунку пенсії військовослужбовцям.
Постановою від 05.03.2019 Шостий апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу Кабінету Міністрів України залишив без задоволення, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 - без змін.
Відповідно до ч.2 ст. 265 КАС України, нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 325 КАС України, постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.
Таким чином, пункти 1 та 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб» втратили чинність з 05.03.2019, як того вимагає ч.2 ст. 265 КАС України.
Тобто, на момент перерахунку пенсійним органом пенсії позивача з 19.03.2018 Постанова № 103 була чинною та не скасованою, відтак, дії ГУ ПФУ в Івано-Франківській області при проведенні перерахунку пенсії за рахунок виплати 50 % та 75% суми підвищення пенсії з 01.03.2018 до 05.03.2019, не можуть вважатися протиправними, оскільки такий перерахунок за вказаний період проведено на виконання Постанови № 103, чинної до 05.03.2019.
Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
З огляду на наведене, колегія суддів вважає за доцільне, відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, в даному випадку врахувати правову позицію, викладену в рішенні Верховного Суду від 06.08.2019 по справі №160/3586/19, в якій зазначено, що з 05.03.2019 пенсія колишньому військовослужбовцю підлягає виплаті у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії, у зв'язку із скасуванням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №2826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, обмеження щодо часткової виплати суми підвищення до пенсії скасовано.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що дії відповідача щодо виплати позивачу з 05.03.2019 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018, є протиправними.
При цьому, суд враховує, що Кабінетом Міністрів України 14.08.2019 прийнято постанову №804 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», яка набрала чинності 04.09.2019.
Згідно з даною постановою установлено, що виплата пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із зазначеним Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 01.01.2018 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, заклади вищої освіти), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», здійснюється у 2019 році в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01.03.2018.
Отже, після набрання законної сили (05.03.2019 року) рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, у відповідача виник обов'язок здійснювати виплату позивачу пенсії щомісячно з урахуванням 100% суми підвищення. Проте, з 04.09.2019 набрала чинності постанова КМУ № 804 від 14.08.2019, яка є чинною та підлягає обов'язковому застосуванню відповідачем у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. Частиною 2 ст. 77 КАСУ України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За встановлених обставин, колегія суддів приходить до висновку про задоволення позовних вимог в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 за період з 05.03.2019 до 04.09.2019 з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії. В іншій частині позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Відтак, колегія суддів вважає помилковими висновки суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог повністю.
Відповідно до частини 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що рішення суду першої інстанції ґрунтується на не повно, не об'єктивно і не всебічно з'ясованих обставинах, а доводи апелянта частково спростовують висновки суду першої інстанції.
Як неодноразово вказував Європейський суд з прав людини, право на вмотивованість судового рішення сягає своїм корінням більш загального принципу, втіленого у Конвенції, який захищає особу від сваволі; рішення національного суду повинно містити мотиви, які достатні для того, щоб відповісти на істотні аспекти доводів сторони (рішення у справі «РуїзТорія проти Іспанії», параграфи 29 - 30). Це право не вимагає детальної відповіді на кожен аргумент, використаний стороною; більше того, воно дозволяє судам вищих інстанцій просто підтримати мотиви, наведені судами нижчих інстанцій, без того, щоб повторювати їх. У рішенні «Петриченко проти України» (параграф 13) Європейський суд з прав людини вказував на те, що національні суди не надали достатнього обґрунтування своїх рішень, та не розглянули відповідні доводи заявника, навіть коли ці доводи були конкретними, доречними та важливими. Наведене дає підстави для висновку, що доводи скаржника у кожній справі мають оцінюватись судами на предмет їх відповідності критеріям конкретності, доречності та важливості у рамках відповідних правовідносин з метою належного обґрунтування позиції суду. Інші зазначені відповідачем в апеляційній скарзі обставини, окрім вищеописаних обставин, ґрунтуються на довільному трактуванні фактичних обставин і норм матеріального права, а тому такі не вимагають детальної відповіді або спростування.
Судом першої інстанції порушено норми матеріального права та неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, що призвело до ухвалення незаконного рішення, яке підлягає скасуванню з підстав визначених ст. 317 КАС України.
Керуючись ст. 229, 308, 310, 311, 313, 315, 317, 321, 322, 325,328, 329 КАС України, апеляційний суд,
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області задовольнити частково.
Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2019 року у справі № 300/1813/19 скасувати та прийняти постанову, якою задовольнити позовні вимоги частково.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (ідентифікаційний код - 20551088, вулиця Січових Стрільців, 15, місто Івано-Франківськ, 76018) виплатити ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) пенсію у розмірі, який обчислено з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, визначеного з грошового забезпечення станом на 01.03.2018 за період з 05.03.2019 до 04.09.2019.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (ідентифікаційний код - 20551088, вулиця Січових Стрільців, 15, місто Івано-Франківськ, 76018) перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) за період з 05.03.2019 до 04.09.2019 з урахуванням 100 % суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01.03.2018, з урахуванням здійснених виплат.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку лише з підстав, визначених в статті 328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя Р. П. Сеник
судді Р. В. Кухтей
Я. С. Попко
Повне судове рішення складено 18.02.2020 року