12 лютого 2020 рокуЛьвівСправа № №1.380.2019.001709 пров. № 857/11692/19
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Кушнерика М.П.
суддів Курильця А.Р., Мікули О.І.
за участю секретаря судового засідання Юник А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційні скарги об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Балатон-324" та Львівського комунального підприємства «Балатон - 409» на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2019 року, прийняте суддею Сподарик Н.І. в місті Львові о 09 голині 53 хвилині, повний текст складено 04 жовтня 2019 року, у справі № №1.380.2019.001709 за адміністративним позовом Головного управління Держпраці у Львівській області до Львівського комунального підприємства "Балатон-409", об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Балатон-324" про застосування заходів реагування, -
встановив:
Головне управління Держпраці у Львівській області звернулося до суду з позовом, в якому просить застосувати до Львівського комунального підприємства "Балатон-409" заходи реагування, шляхом заборони експлуатації пасажирських ліфтів (реєстр. №Л-355 (1 під'їзд), №Л-356 (2 під'їзд), №Л-391 (3 під'їзд), №Л-392 (4 під'їзд) по вул.Мазепи, 11а), (реєстр. №Л-297 (7 під'їзд), №Л-299 (8 під'їзд), №Л-300 (9 під'їзд) по вул.Г.Мазепи, 13а), (реєстр. №Л-298) вул.Мазепи, 13а під'їзд 6; (реєстр. №Л-279) вул.Мазепи, 13а під'їзд 5; (реєстр. №Л-278) по вул.Мазепи, 13а під'їзд 4; (реєстр. №Л-277) вул.Мазепи, 13а під'їзд 3; (реєстр. №Л-276) вул.Мазепи, 13а під'їзд 2; (реєстр. №Л-297) вул.Мазепи, 13а під'їзд 1 міста Львова, до усунення порушень, виявлених під час проведення перевірки.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2019 року позов задоволено.
Застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до Львівського комунального підприємства "Балатон-409" (79068 м.Львів, вул. Г. Мазепи,11, ЄДРПОУ 2233348), Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Балатон 324» (79068, м.Львів, вул.Мазепи,13-а, ЄДРПОУ 340635506) шляхом заборони експлуатації пасажирських ліфтів (реєстр. №Л-355 (1 під'їзд), №Л-356 (2 під'їзд), №Л-391 (3 під'їзд), №Л-392 (4 під'їзд) по вул.Мазепи, 11а), (реєстр. №Л-297 (7 під'їзд), №Л-299 (8 під'їзд), №Л-300 (9 під'їзд) по вул.Г.Мазепи, 13а), (реєстр. №Л-298) вул.Мазепи, 13а під'їзд 6; (реєстр. №Л-279) вул.Мазепи, 13а під'їзд 5; (реєстр. №Л-278) по вул.Мазепи, 13а під'їзд 4; (реєстр. №Л-277) вул.Мазепи, 13а під'їзд 3; (реєстр. №Л-276) вул.Мазепи, 13а під'їзд 2; (реєстр. №Л-297) вул. Мазепи, 13а під'їзд 1 міста Львова, до усунення порушень, виявлених під час проведення перевірки.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Балатон-324" та Львівське комунальне підприємство «Балатон - 409» подали апеляційну скаргу. Вважають, що судом першої інстанції ухвалено рішення з неповним з'ясуванням обставин справи, висновки не відповідають обставинам справи, а також неправильно застосовано норми матеріального права.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Балатон-324" не є ні власником будинків, ні зазначених у позові ліфтів, а є лише балансоутримувачем зазначених у позові будинків, котрі ще не передані по акту приймання-передачі від колишнього власника будинків - територіальної громади м. Львова.
Для забезпечення надійної роботи ліфтів між ОСББ «Балатон 324» та ЛКП «Львівсвітло» укладено договір підряду №1Л19/27 від 31.05.2019 р. технічне обслуговування та ремонт ліфтів і диспетчерських систем.
ЛКП «Балатон-409» не є власником будинку чи окремих приміщень і обладнання в ньому та не підпадає під визначення «власника» відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Крім того, 01.06.2019 згідно акта передачі відбулось передавання багатоквартирного будинку на вул. Гетьмана Мазепи 13-А у м. Львові з балансу ЛКП Балатон -409 на баланс ОСББ «Балатон 324».
Зі сторони ЛКП «Львівсвітло» та ЛКП «Балатон-409» здійснено всі роботи по усуненню порушень зазначених в акті перевірки від 22.02.2019 року. Не усунуто лише недоліки в частині проведення експертного обстеження та технічного огляду пасажирських ліфтів, тому що усунення даних порушень потребує значних коштів.
Просять скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким в задоволенні позову відмовити.
Позивач подав відзиви на апеляційні скарги в яких просить залишити без змін рішення суду, обгрунтування аналогічні позовним вимогам.
Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, представника позивача, який просить залишити без змін рішення суду, представників відповідачів, які просять скасувати рішення суду, задоволивши їх апеляційні скарги, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційних скарг, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом встановлено, що ОСББ «Балатон 324» згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань зареєстроване як юридична особа за № 40635506.
Згідно розпорядження Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради від 10.09.2018 року № 480 «Про передачу багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 13-А на вул. Гетьмана І. Мазепи з балансу ЛКП «Балатон - 409» в управління ОСББ «Балатон 324» утворено комісію для приймання-передачі будинку АДРЕСА_1 13-А на АДРЕСА_2 . Мазепи згідно додатком № 1.
01.06.2019 року житловий будинок АДРЕСА_3 передано з балансу ЛКП «Балатон-409» в управління ОСББ «Балатон 324», що стверджується актом передачі.
Посадовими особами Головного управління Держпраці у Львівській області, відповідно до наказу Головного управління Держапраці у Львівській області від 13.02.2019 року № 0334-П та направлення про проведення перевірки від 13.02.2019 року № 0334 у присутності уповноваженої особи відповідача - головного інженера, відповідального за організацію експлуатації ліфтів ЛКП «Балатон-409» Лобаз Н.Л., директора ОСОБА_1 , у період часу з 12:00 год. 18 лютого 2019 року по 16:30 год. 22 лютого 2019 року, проведено планову перевірку на Львівському комунальному підприємстві «Балатон-409» щодо дотримання дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.
В результаті проведеної перевірки були виявлені факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працівників відповідача і які не були своєчасно усунені на період проведення перевірки, а саме: 1) Допущено до роботи пасажирські ліфти (реєстр. № Л -355 (1 під'їзд), № Л -356 (2 під'їзд), № Л -391 (3 під'їзд), № Л -392 (4 під'їзд) по вул. Г.Мазепи 11а), (реєстр. № Л -297 (7 під'їзд), № Л -299 (8 під'їзд), № Л -300 (9 під'їзд) по вул. Г.Мазепи 13а ) без проведення технічного огляду та експертного обстеження, що є порушенням п. 9.7.15. Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, які затверджені наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 01.09.2008 N 190 (далі - Правила). 2) Не проведено експертне обстеження пасажирських ліфтів (реєстр. № Л -355 (1 під'їзд), № Л -356 (2 під'їзд), № Л -391 (3 під'їзд), № Л -392 (4 під'їзд) по вул. Г.Мазепи 11а ), (реєстр. № Л - 297 (7 під'їзд), № Л -299 (8 під'їзд), № Л -300 (9 під'їзд) по вул. Г.Мазепи 13а ) після закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням п. 9.6.1 Правил. Пункт 9.6.1 Правил, містить вимогу що експертне обстеження проводиться у разі: - закінчення граничного строку експлуатації; - реконструкції (перебудови) або модернізації, якщо це обумовлено нормативно-правовими актами з охорони праці; - аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру, з метою визначення можливості відновлення; - виявлення під час проведення технічного огляду зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень складових частин, деталей або їх елементів, що перевищують допустимі значення. В інших випадках експертне обстеження устаткування проводять відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці або за ініціативою роботодавця. 3) Не проведено позачерговий технічний огляд пасажирських ліфтів (реєстр. № Л -355 (1 під'їзд), № Л -356 (2 під'їзд), № Л -391 (3 під'їзд), № Л -392 (4 під'їзд) по вул. Г.Мазепи 11а), (реєстр. № Л -297 (7 під'їзд), № Л -299 (8 під'їзд), № Л -300 (9 під'їзд) по вул. Г.Мазепи 13а ) після закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням п. 9.5.1 Правил. Пункт 9.5.1 Правил, містить вимогу що позачерговий технічний огляд ліфта проводять у разі: - введення його в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації; - перерви в експлуатації більше як на 12 місяців; - демонтажу та встановлення на новому місці; - закінчення граничного строку експлуатації (із застосуванням видів робіт, що не використовувались під час експертного обстеження); - експлуатаційної чи деградаційної відмови, виявлення зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень складових частин, деталей або їх елементів; - аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру. В інших випадках позачерговий технічний огляд проводиться відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці або за ініціативою роботодавця. У разі проведення позачергового технічного огляду в паспорті ліфта зазначається причина його проведення. До складу робіт з проведення позачергового технічного огляду входять перевіряння і випробовування такі ж, як при проведенні первинного технічного огляду згідно з розділом 9.3, за винятком пунктів 9.3.7-9.3.9 цих Правил. 4) Не проведено експертне обстеження після закінчення граничного строку експлуатації пасажирських ліфтів (реєстр, № Л-298) вул. Мазепи 13а п 6; (реєстр, № Л-279) вул. Мазепи 13а п 5; (реєстр, № Л-278) вул. Мазепи 13а п 4; (реєстр, № Л-277) вул. Мазепи 13а п 3; (реєстр, № Л- 276) вул. Мазепи 13а п 2; (реєстр, № Л-297) вул. Мазепи 13а п 1, що є порушенням пунктів 9.6.1, 9.7.15. Правил. 5) Не проведено позачерговий технічний огляд після закінчення граничного строку експлуатації пасажирських ліфтів (реєстр, № Л-298) вул. Мазепи 13а п 6; (реєстр, № Л-279) вул. Мазепи 13а п 5; (реєстр, № Л-278) вул. Мазепи 13а п 4; (реєстр, № Л-277) вул. Мазепи 13а п 3; (реєстр, № Л-276) вул. Мазепи 1 За п 2; (реєстр, № Л-297) вул. Мазепи 1 За п 1, що є порушенням пунктів 9.5.1, 9.7.15. Правил. 6) Не замінено пошкоджений корозією канат обмежувача швидкості пасажирського ліфта (реєстр, № Л-278) вул. Мазепи 13а п 4, що є порушенням пунктів 6.6.4. 9.7.15. Правил. Пункт 6.6.4. Правил містить вимогу , що підвісна система, компенсація та обмеження швидкості електричних ліфтів повинні відповідати вимогам глави 9 ДСТУ EN 81-1:2003. Пункт 9.7.15 Правил наголошує що робота ліфта не дозволяється, якщо: відсутній паспорт чи відомості про реєстрацію; не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфта; закінчився зазначений у паспорті термін роботи ліфта; не призначено наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів, за організацію експлуатації та за справний стан ліфтів; відсутній атестований обслуговуючий персонал (електромеханіки, ліфтери); не виконані приписи посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці; знос канатів перевищує встановлені норми; є тріщини, деформації в металоконструкціях ліфта; несправні прилади і пристрої безпеки, а також мають місце інші несправності, які впливають на безпечну експлуатацію ліфта.
За результатами проведеної перевірки та у зв'язку з виявленими порушеннями, було складено акт перевірки суб'єкта господарювання від 22.02.2019 року за №13/01/063/0179, в якому задокументовано факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю мешканців багатоквартирних житлових будинків ЛКП «Балатон-409», який підписано без жодних зауважень та заперечень.
З повідомлення ЛКП «Балатон-409» від 03.07.2019 року № 01-17/285 про зауваження на виконання припису № 13/01/156/0179-0171 від 22.02.2019 року, вбачається, що ліфти в будинку АДРЕСА_4 а по вулиці АДРЕСА_3 .Мазепи за наступними номерами:- Л-297 - 7 під'їзд, Л-299 - 8 під'їзд, Л-300 - 9 під'їзд, Л-298 - 6 під'їзд, Л-279 -5 під'їзд; Л-278 - 4 під'їзд; Л-277 - 3 під'їзд; Л-276 - 2 під'їзд передано на баланс ОСББ «Балатон 324», згідно розпорядження Шевченківської районної адміністрації від 10.09.2018.
Апеляційний суд вважає вірним висновок суду першої інстанції про те, що позивачем доведено факт порушення відповідачами вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, а відповідачами не спростовані виявлені порушення, виходячи з наступного.
Частиною другою статті 19 Конституції України обумовлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України від 05.04.2007 № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до статті 1 Закону України від 05 квітня 2007 року № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - Закон № 877-V) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Абзацом 2 частини першої статті 1 Закону № 877-V передбачено, що заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
За приписами частини сьомої статті 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 96 (далі - Положення № 96), Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Відповідно до статті 4 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» (далі - Закон № 2694-XII) державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі на принципах пріоритету життя та здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Відповідно до вимог статті 38 Закону № 2694-XII державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Згідно зі статтею 4 Закону № 877-V державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Пунктом 6.1.22. Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 01.09.2008 р. № 190 (далі - Правила), встановлено, що після закінчення граничного строку експлуатації ліфта як вітчизняного, так і імпортного виробництва проводиться його експертне обстеження згідно з НПАОП 0.00-6.18-2004.
Згідно з п. 9.2.1 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів (НПАОП 0.00-1.02-08), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 2008 року № 937/15628 (далі - Правила), у процесі експлуатації ліфти підлягають технічним оглядам і експертним обстеженням.
Згідно з пп. 9.2.2. пункту 9.2 розділу 9 Правил № 190 ліфти повинні підлягати технічним оглядам: - первинному (повному); - періодичному (черговому); - позачерговому.
Відповідно до пункту 9.5.1 Правил позачерговий технічний огляд ліфта проводять у разі: введення його в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації; перерви в експлуатації більше як на 12 місяців; демонтажу та встановлення на новому місці; закінчення граничного строку експлуатації (із застосуванням видів робіт, що не використовувались під час експертного обстеження); експлуатаційної чи деградаційної відмови, виявлення зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень складових частин, деталей або їх елементів; аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру.
Згідно з пункту 9.5.4. Правил після закінчення технічного огляду фахівець, який його провів, робить відповідний запис у паспорті устаткування про результати технічного огляду, дозволені параметри експлуатації і строк наступного технічного огляду, скріплюючи запис підписом і печаткою.
За правила підпункту 9.7.15. пункту 9.7 розділу 9 Правил № 190 визначено, що робота ліфта не дозволяється, якщо: - відсутній паспорт чи відомості про реєстрацію; - не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфта; - закінчився зазначений у паспорті термін роботи ліфта; - не призначено наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів, за організацію експлуатації та за справний стан ліфтів; - відсутній атестований обслуговуючий персонал (електромеханіки, ліфтери); - не виконані приписи посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці; - знос канатів перевищує встановлені норми; - є тріщини, деформації в металоконструкціях ліфта; - несправні прилади і пристрої безпеки, а також мають місце інші несправності, які впливають на безпечну експлуатацію ліфта.
Судом встановлено, що багатоквартирний будинок № 13-А на вул. Гетьмана І. Мазепи є на балансі ОСББ «Балатон 324», на даний час здійснює управління пасажирськими ліфтами в цьому будинку, тому є правонастпником ЛКП «Балатон-409», оскільки будинки переданні по акту приймання-передачі разом із ліфами і таке узгоджується з ст.1 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» відповідно до якої, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об'єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Предствником ОСББ «Балатон 324» в судовому засіданні апеляційної інстанції підтверджено, що 31.05.2019 між об'єднанням та ЛКП «Львівсвітло» укладено договір підряду № 1 Л19/27 на технічне обслуговування та ремонт ліфтів і диспетчерських систем. Згідно умов договору замовник доручає, а підрядник приймає на себе організацію і виконання робіт з повного (часткового) технічного обслуговування та ремонту ліфтів і диспетчерських систем на об'єктах замовника. На даний час, усунено порушення, крім експертного обстеження та технічного огляду ліфтів.
Враховуючи вищевикладене, апеляційний суд зазначає, що саме комунальне підприємство утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну і іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного ремонтів та утримання, забезпечує відповідне утримання, а тому саме відповідач несе відповідальність за безпечну експлуатацію та технічне обслуговування ліфтів згідно з вимогами чинного законодавства та повинен вживати заходи для їх своєчасного ремонту та огляду.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 29 серпня 2019 року у справі № 815/7070/15 та від 24 січня 2020 року у справі № 815/6104/15.
Відповідно до ч.1, 2 ст.77 КАС України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, то воно не може бути скасоване чи змінене з підстав, викладених в апеляційних скаргах.
Керуючись ч.3 ст. 243, ст.ст.308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Апеляційні скарги об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Балатон-324" та Львівського комунального підприємства «Балатон - 409» - залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2019 року у справі № №1.380.2019.001709, - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду лише з підстав, визначених ст.328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Головуючий суддя М. П. Кушнерик
судді А. Р. Курилець
О. І. Мікула
Повне судове рішення складено 18.02.20