Справа № 234/990/20
Провадження № 3/234/883/20
іменем України
18 лютого 2020 року
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Переверзева Л.І., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення: серії ГП №238414 від 12.07.2019 року, який надійшов з Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, -
До Краматорського міського суду Донецької області з БПП в містах Краматорську та Слов'янську УПП в Донецькій області ДПП надійшов протоколпро адміністративне правопорушення серії ГП №238414 від 12.07.2019 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколупро адміністративне правопорушення 12.07.2019 о 23 годині 00 хвилин ОСОБА_1 , який знаходиться під адміністративним наглядом , встановленим Ладижинським міським судом Вінницької області від 12.09.2018 року бів відсутній за місцем свого мешканняза адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив постанову суду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату та час судового розгляду повідомлявся належним чином.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 2 ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
В зв'язку з чим, суд вважає, що вину в діях ОСОБА_1 встановити неможливо без його участі.
Відповідно до п.7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Згідно з ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Зважаючи на те, що на момент розгляду справи судом строки, передбачені ст. 38 КУпАП, закінчені, провадження у справі необхідно закрити.
На підставі викладеного та, керуючись статтями 38, 187, 247, 268, 280 КУпАП, суд-
Закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 завчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга, яка подається до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд Донецької області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Л. І. Переверзева