18 лютого 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2750/19
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пекного А.С., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до Державного підприємства "Геройське дослідно-промислове підприємство" про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків,
встановив:
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (далі-позивач) звернулось до суду з позовом до Державного підприємства "Геройське дослідно-промислове підприємство" (далі-відповідач), в якому просить надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків в межах суми податкового боргу 118705,09 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, за що результатами здійснення фінансово-господарської діяльності у відповідача виникла податкова заборгованість у сумі 118705,00 грн., яка складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості та з земельного податку з юридичних осіб. Оскільки вказаний податковий борг відповідачем не сплачено у добровільному порядку, контролюючим органом сформовано податкову вимогу форми «Ю» від 11.04.2018р. №28532-17. Також позивачем прийнято рішення про опис майна у податкову заставу та складено акт опису майна. Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 26.06.2019 року по справі № 540/441/19 задоволено позов Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (код ЄДРПОУ 39394259; юридична адреса: 73026, м. Херсон, пр-т Ушакова, 75 (правонаступник - Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (код ЄДРПОУ 43143201; юридична адреса: 73026, м. Херсон, пр-т Ушакова, 75)) щодо стягнення коштів на загальну суму 129 118,84 грн. У зв'язку з частковим стягненням коштів по земельному податку з юридичних осіб в сумі 10 356,45 грн. та по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості в сумі 57,30 грн., залишок непогашеного податкового боргу становить 118 705,09 грн. На виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду по справі № 540/441/19 до банківських установ направлені інкасові доручення. Вилучених коштів виявилось недостатньо для погашення податкового боргу, що слугувало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою від 19.12.2019р. провадження у вказаній справі відкрите, розгляд справи призначений за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Цією ж ухвалою встановлено відповідачу строк для подання до суду відзиву на позовну заяву - п'ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали та зобов'язано протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали надати до суду докази погашення заборгованості на підставі судового рішення від 26.06.2019р. у справі №540/441/19.
Ухвала суду від 19.12.2019р. направлена на адресу відповідача та отримана останнім 21.12.2019р., що підтверджується наявним у матеріалах справи рекомендованим повідомленням.
Відповідач не скористався своїм процесуальним правом та станом на день розгляду даної справи не надав до суду відзиву на позовну заяву. Також відповідачем не виконана ухвала суду у частині надання доказів.
Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Отже, суд вирішує дану справу за наявними матеріалами
Розглянувши надані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду спору по суті, проаналізувавши норми законодавства які регулюють спірні відносини та їх застосування сторонами, судом встановлено наступне.
Державне підприємство "Геройське дослідно-промислове підприємство" (ІК 00383604) зареєстроване 14.03.1994р.
Зі змісту витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань убачається наступна інформація:
Організаційно-правова форма - Державне підприємство;
Центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне підприємство або частка держави у статутному капіталі юридичної особи, якщо ця частка становить не менше 25 відсотків: 00032744 ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ПРОДОВОЛЬСТВА;
Перелік засновників (учасників) юридичної особи, у тому числі частки кожного із засновників (учасників); прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, якщо засновник - фізична особа; найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи, якщо засновник - юридична особа: МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ, індекс 01001, м.Київ, Шевченківський район, вул.Хрещатик, будинок 24, 37471967, розмір внеску до статутного фонду - 113300.00 грн.
Дані про розмір статутного капіталу (статутного або складеного капіталу) та про дату закінчення його формування: 113300.00 грн.
Відомості про органи управління юридичної особи: ОРГАН УПРАВЛІННЯ МАЙНОМ.
З наведеного убачається, що відповідач - Державне підприємство "Геройське дослідно-промислове підприємство" (далі-ДП «ГДПП») є державним підприємством, частка держави у статутному капіталі якого становить 100%.
Також судом установлено, що станом на день звернення до суду з даним позовом за ДП «ГДПП» обліковується податковий борг по земельному податку з юридичних осіб - 108877,27 грн. та по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості - 9 827,82 грн.
Контролюючим органом застосовувалися заходи стягнення податкового боргу з відповідача, визначені ПК України, а саме: 30.06.2018р. згідно підпункту 59.1 статті 59 ПК України боржнику вручено податкову вимогу форми «Ю» від 11.04.2018 року № 28532-17 на суму - 35 056,79 грн.; згідно статті 89 розділу II ПК України прийнято рішення № 28532-17 від 11 червня 2018 року про опис майна у податкову заставу; актом опису майна від 01.03.2019 № 205 описана сіль морська осідна навалом.
Крім того, рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 26.06.2019 року по справі № 540/441/19 задоволено позов Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (правонаступник - Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі) про стягнення коштів з рахунків Державного підприємства "Геройське дослідно-промислове підприємство" у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 129 118,84 грн., а саме: по земельному податку з юридичних осіб в сумі 119 233,72 грн. та по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості в сумі 9885,12 грн.
Вказане судове рішення не оскаржено відповідачем та набрало законної сили 05.08.2019 року.
На виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду по справі № 540/441/19 до банківських установ направлені інкасові доручення.
З наданих до суду інкасових доручень від 21.08.2019р. №№1648, 1649, 1650, 1651, 1652, 1657, 1658, 1659, 1660, 1661 та від 17.09.2019р. №№145, 146,147, 150, 154, 155, 156, 157 убачається, що усі вони повернуті без виконання, у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках платника.
Оскільки усі застосовані контролюючим органом заходи стягнення не призвели до погашення податкового боргу, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи даний спір, суд враховує наступні обставини та приписи законодавства.
Підпунктом14.1.175п.14.1ст.14 ПК Українивизначено, що податковий борг це - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Наявність у відповідача податкового боргу з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості та із земельного податку з юридичних осіб підтверджується наявними у матеріалах справи витягами з інтегрованої картки платника податків.
За змістом п.п.88.1,88.2статті88 ПК Україниз метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
Право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу (п.п.89.1.1,89.1.2 п.89.1ст.89 ПК України).
Згідно п.87.2 ст.87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Порядок стягнення податкового боргу платників податків, крім фізичних осіб, регулюється статтями 95-99 Податкового кодексу України. Зазначені норми визначають перелік та черговість заходів, що можуть вживатися податковим органом до платника податків із метою погашення податкового боргу.
За приписами п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
У відповідності до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Приписи зазначених норм встановлюють черговість вжиття контролюючим органом заходів щодо погашення податкового боргу.
Судом встановлено, що контролюючим органом сформовано та надіслано на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю» від 11.04.2018р., яка отримана останнім 30.06.2018р. Рішення про опис майна у податкову заставу прийнято контролюючим органом 11.06.2018р. Судове рішення про стягнення коштів з рахунків Державного підприємства "Геройське дослідно-промислове підприємство" у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 129 118,84 грн., а саме: по земельному податку з юридичних осіб в сумі 119 233,72 грн. та по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості в сумі 9885,12 грн., набрало законної сили 05.08.2019р.
Таким чином, контролюючим органом дотримано порядок стягнення з відповідача податкового боргу, який передує зверненню до суду з позовом про стягнення податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що відповідач є Державним підприємством із 100% часткою статутного капіталу.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» №2864-ІІІ від 29.11.2001 (далі-Закон №2864-ІІІ), встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних капіталах яких частка держави становить не менше 25 відсотків, до вдосконалення визначеного законами України механізму примусової реалізації майна.
Таким чином, заходи стягнення, встановлені ст. 95 Податкового кодексу України, зокрема, продаж майна, можуть бути застосовані щодо державних підприємств з певними особливостями.
Так, статтею 1 Закону №2864-ІІІ встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних капіталах яких частка держави становить не менше 25 відсотків (далі - підприємства), до вдосконалення визначеного законами України механізму примусової реалізації майна.
Дія мораторію, встановлена частиною першою цієї статті, не поширюється на застосування примусової реалізації майна (за виключенням об'єктів, що відповідно до закону не підлягають приватизації, а також підприємств, перед якими у держави є підтверджена в установленому порядку заборгованість з відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію та послуги з опалення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню) для погашення заборгованості перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" та її дочірніми підприємствами, що здійснювали постачання природного газу на підставі ліцензії. Порядок реалізації майна встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Статтею 2 Закону №2864-ІІІ встановлено, що для цілей цього Закону під примусовою реалізацією майна підприємств розуміється відчуження об'єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності цими підприємствами, а також акцій (часток, паїв), що належать державі в майні інших господарських товариств і передані до статутних капіталів цих підприємств, якщо таке відчуження здійснюється шляхом: звернення стягнення на майно боржника за рішеннями, що підлягають виконанню Державною виконавчою службою, крім рішень щодо виплати заробітної плати та інших виплат, що належать працівнику у зв'язку із трудовими відносинами, та рішень щодо зобов'язань боржника з перерахування фондам загальнообов'язкового державного соціального страхування заборгованості із сплати внесків до цих фондів, яка виникла до 1 січня 2011 року, та з перерахування органам Пенсійного фонду України заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Судом встановлено, що відповідно до акту опису майна Державного підприємства "Геройське дослідно-промислове підприємство" від 01.03.2019р. №205 контролюючим органом проведено опис у податкову заставу майна відповідача, а саме: «сіль морська осідна навалом» у кількості 288,3256 т, на загальну суму 204229,67 грн.
З наведеного убачається, що описане у податкову заставу майно не є нерухомим майном та відповідно до закону не підлягає приватизації.
Згідно з п.п. 16.1.3, 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 36.1 ст. 36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податків обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Крім того, пунктом 36.5 ст. 36 ПК України встановлено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Суд звертає увагу, що відповідачем не надано до суду жодного доказу на спростування доводів позивача щодо наявності податкового боргу, який підлягає стягненню.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковим кодексом України визначено черговість вжиття контролюючим органом заходів щодо погашення податкового боргу, а саме спочатку приймаються заходи для стягнення коштів з платника податків, та лише у разі їх недостатності погашення податкового боргу здійснюється за рахунок майна платника податку, що перебуває у податковій заставі.
Тобто, звертаючись до суду з позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі контролюючий орган має надати суду докази вчинення дій щодо погашення податкового боргу такого платника податків, шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, які обслуговують даного платника та лише у разі недостатності коштів з платника податків, погашення податкового боргу здійснюється за рахунок майна платника податку, що перебуває у податковій заставі.
Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 22 травня 2018 року по справі № П/811/1777/14.
Судом встановлено, що податковим органом здійснені усі необхідні заходи, що передують зверненню до суду з позовом щодо надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
З огляду на викладене, суд убачає підстави для надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків.
Окремо суд звертає увагу, що рішенням Херсонського окружного адміністративного суду задоволено позов Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до державного підприємства "Геройське дослідно-промислове підприємство" про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та стягнення коштів за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу.
Разом з тим, з позовом про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі звертається Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
Як установлено судом, постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018р. №1200 “Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України” постановлено, зокрема, утворити Державну податкову службу України, яка є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок)
Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019р. №227 затверджено Положення про Державну податкову службу України, відповідно до якого вона центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Цим Положенням передбачено, зокрема, що ДПС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку її територіальні органи. ДПС та її територіальні органи є контролюючими органами (органами доходів і зборів).
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019р. №537 “Про утворення територіальних органів Державної податкової служби” постановлено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1.
Реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.
Установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
Визначено територіальні органи Державної податкової служби правонаступниками майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.
Згідно з додатком 1 до цієї постанови утворено, зокрема, Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
Згідно з додатком 2 до вказаної постанови Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі приєднується до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
До Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 02.08.2019р. внесено запис №14991270014017562 про рішення засновника про припинення юридичної особи Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
Також до вказаного Реєстру 31.07.2019р. за №14991020000022692 внесено запис про державну реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи - Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, код ЄДРПОУ: 43143201.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019р. №682-р “Питання Державної податкової служби” вирішено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. №227 “Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України” функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Законом України від 17.03.2011р. №3166-VI “Про центральні органи виконавчої влади” у статтях 5, 16, 21 визначено, що Центральні органи виконавчої влади утворюються для виконання окремих функцій з реалізації державної політики як служби, агентства, інспекції, комісії.
Територіальні органи центрального органу виконавчої влади утворюються як юридичні особи публічного права в межах граничної чисельності державних службовців та працівників центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на його утримання, ліквідовуються, реорганізовуються за поданням міністра, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади, Кабінетом Міністрів України.
Територіальні органи центрального органу виконавчої влади можуть утворюватися в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи (у разі їх утворення).
Територіальні органи центрального органу виконавчої влади діють на підставі положень, що затверджуються керівником центрального органу виконавчої влади.
Територіальні органи центрального органу виконавчої влади набувають статусу юридичної особи з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про їх державну реєстрацію як юридичної особи.
Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Кабінетом Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України.
Міністерство, інший центральний орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох центральних органів виконавчої влади.
Міністерство, інший центральний орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, щодо яких набрав чинності акт Кабінету Міністрів України про їх припинення, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах компетенції до завершення здійснення заходів з утворення міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, до якого переходять повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що припиняється, та можливості забезпечення здійснення ним цих функцій і повноважень, про що видається відповідний акт Кабінету Міністрів України.
Актом Кабінету Міністрів України про ліквідацію міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади визначається орган виконавчої влади, якому передаються повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що ліквідується.
Таким чином, Державна податкова служба та її територіальні органи здійснюють повноваження та виконують функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску - з дня прийняття Кабінетом Міністрів України розпорядження від 21.08.2019р. №682-р “Питання Державної податкової служби”.
Відповідно, Державна фіскальна служба та її територіальні органи, у тому числі й Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, з цього дня припинили виконувати зазначені функції.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку про наявність у цьому випадку публічного правонаступництва - Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі правонаступником Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Статтею 77 КАС України, встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Проаналізувавши норми чинного законодавства та дослідивши наявні матеріали справи, прийнявши до уваги відсутність заперечень з боку відповідача, що виразилась у не виконанні ухвали суду щодо надання доказів погашення заборгованості на підставі судового рішення від 26.06.2019р. у справі №540/441/19, суд дійшов до висновку про задоволення позову.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до Державного підприємства "Геройське дослідно-промислове підприємство" про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків - задовольнити.
Надати Головному управлінню ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу Державного підприємства "Геройське дослідно-промислове підприємство" за рахунок майна платника податків - Державного підприємства "Геройське дослідно-промислове підприємство" (код ЄДРПОУ 00383604, вул. Дубини, буд.17, с. Геройське, Голопристанський район, Херсонська область, 75620), яке перебуває у податковій заставі та визначене в акті опису майна від 01.03.2019р. №205, у межах суми податкового боргу з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості та із земельного податку з юридичних осіб, у загальній сумі 118705 (сто вісімнадцять тисяч сімсот п'ять) грн. 09 (дев'ять) коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А.С. Пекний
кат. 111020300