Справа № 161/20493/19
Провадження № 3/161/13/20
м. Луцьк 13 лютого 2020 року
Луцький міськрайонний суд в особі судді Івасюта Л.В., з участю представника ОСОБА_1 - Микулика В.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
-за ст. 183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В Луцький міськрайонний суд Волинської області з Луцького МРВ філії Центру пробації в Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 183-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
04.12.2019 року старшим інспектором Луцького МРВ філії Центру пробації в Волинській області Галецьким Р.М. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення № 17, згідно з яким останній притягається до адміністративної відповідальності у зв'язку з неприбуттям його до місця відбування суспільно корисних робіт, які призначені постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2019 року у справі №161/6306/19, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 183-2 КУпАП.
Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 подав суду клопотання про закриття провадження у справі, у зв'язку тим, що постанова Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2019 року у справі №161/6306/19 не набрала законної сили, оскільки оскаржена в апеляційному порядку, тому ОСОБА_1 не зобов'язаний виконувати суспільно корисні роботи, а отже відсутня подія та склад адміністративного правопорушення в діях останнього.
Вивчивши матеріали справи, суддя установив таке.
Згідно до ч. 1, 2 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Частиною 1 ст. 256 КУпАП встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 183-2 КУпАП, ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт тягне за собою адміністративний арешт строком до десяти діб.
Під ухиленням особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт у цій статті слід розуміти неприбуття порушника до місця виконання суспільно корисних робіт (підприємства, установи, організації) протягом двох днів з дати, визначеної у направленні уповноваженою посадовою особою органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, без поважних причин, невихід на суспільно корисні роботи або відмова від виконання роботи, вид якої визначений підприємством, установою, організацією, більше двох разів протягом місяця без поважних причин, а також поява на робочому місці у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння.
Поважними причинами є хвороба особи та інші документально підтверджені обставини, що фактично позбавляють можливості порушника прибути для відпрацювання суспільно корисних робіт.
Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2019 року у справі №161/6306/19 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт строком 120 (сто двадцять) годин.
Разом з тим, постанова Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2019 року у справі №161/6306/19 переглядається Волинським апеляційним судом, розгляд справи призначено на 26.02.2020 року.
Таким чином, постанова Луцького міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2019 року у справі №161/6306/19 не набрала законної сили, а тому ОСОБА_1 не зобов'язаний виконувати суспільно корисні роботи, а отже відсутній склад адміністративного правопорушення в діях останнього.
Згідно ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку, що провадження у справі необхідно закрити.
Керуючись ст.ст. 183-2, 247, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 183-2 КУпАП закрити, у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя
Луцького міськрайонного суду Л.В.Івасюта