Єдиний унікальний № 408/109/20-п
Провадження 3/408/184/20
17 лютого 2020 року смт. Біловодськ
Суддя Біловодського районного суду Луганської області Булгакова Г.В., розглянувши матеріали Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , займаючого посаду заступника голови Станично-Луганської селищної ради,
за ст.188-28 КУпАП.,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення БД № 192228 від 13 грудня 2019 року, вбачається, що 13 грудня 2019 року о 12 годині 35 хвилин, в смт. Станиця Луганська, вул. Центральна, 583, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою відповідальною за експлуатаційний стан ділянки проїзної частини, не виконав вимогу припис №143 від 30.09.2019 щодо усунення недоліків згідно акту обстеження від 26.09.2019, що стосується безпеки дорожнього руху, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.188-28 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, направив до суду письмові пояснення до адміністративного матеріалу, в яких вказав, що тривалий час територія Станично-Луганської селищної ради знаходилась на першій лінії вогню в зоні проведення операції об'єднаних сил. В результаті активних бойових дій на території Станично-Луганської селищної ради в період з червня 2014 року по вересень 2016 року пошкоджень зазнали всі дороги комунальної власності громади. Через відсутність коштів та значне недоотримання доходів в бюджет Станично-Луганської селищної ради не можливо передбачити видатки на відновлення доріг комунальної власності Станично-Луганської селищної ради. Останній раз кошти на ремонт асфальтного покриття з державного бюджету виділялись в 2013 році. Згідно з дефектними актами та проектно-кошторисною документацією на проведення відновлювальних робіт доріг комунальної власності необхідні видатки у розмірі 58000,0 тис. грн. В 2015-2019 роках ними було здійснено багато звернень до Станично-Луганської РДА та Луганської ОДА але коштів не було отримано. В зв'язку з вищевикладеним та з метою забезпечення безпеки дорожнього руху була проведена засипка вибоїн в асфальтному покритті комунальних доріг щебенем середньої фракції. Проводиться робота з нанесення повздовжньої та пішохідної дорожньої розмітки та встановлення відповідних дорожніх знаків. Зазначає, що при виділенні коштів на проведення відновлювальних робіт доріг комунальної власності роботи будуть розпочаті невідкладно. Просить справу розглянути без його участі.
Згідно ст. 188-28 КУпАП, адміністративна відповідальність за вказаною статею настає у випадку невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Згідно статті 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо допускала настання цих наслідків.
Як вбачається з адміністративного матеріалу, через відсутність коштів та значне недоотримання доходів в бюджет Станично-Луганської селищної ради не можливо передбачити видатки на відновлення доріг комунальної власності Станично-Луганської селищної ради. Останній раз кошти на ремонт асфальтного покриття з державного бюджету виділялись в 2013 році, а в результаті активних бойових дій на території Станично-Луганської селищної ради в період з червня 2014 року по вересень 2016 року пошкоджень зазнали всі дороги комунальної власності громади.
Суб'єктивною стороною адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП, є вина у формі умислу, проте судом не здобуто доказів наявності у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, зокрема, його вини, як основної та обов'язкової ознаки суб'єктивної сторони будь-якого адміністративного правопорушення. Беручи до уваги наведене, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 протиправної, винної дії чи бездіяльності, спрямованої на невиконання вимог (припису), що виключає склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП.
Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247 ст.ст.188-28, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду безпосередньо або через Біловодський районний суд Луганської області протягом десяти днів з дня її проголошення.
СУДДЯ: Г.В.Булгакова