Справа № 369/621/20
Провадження №1-кс/369/151/20
15.01.2020 м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019110200005262 від 02.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 351 КК України,-
Старший слідчий слідчого відділу Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , звернувся до суду з даним клопотанням, мотивуючи його тим, що у провадженні СВ Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області перебуває кримінальне провадження за №12019110200005262 від 02.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 351 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що 24.10.2019 відбулося пленарне засідання 51 сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання. Відповідно до реєстру депутатів присутніх на даному пленарному засіданні, де були внесені дані, щодо округу №19 та прізвища ОСОБА_4 , яка являється депутатом ІНФОРМАЦІЯ_2 VII скликання, посвідчення VII-19, обрана у одномандатному виборчому окрузі № НОМЕР_1 в даному списку не було. На пленарному засіданні при голосуванні її голос не враховувався. Тобто таким чином невстановленою на даний час досудовим розслідуванням особою, було створено штучні перешкоди у роботі депутата Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області VII скликання ОСОБА_4 .
В ході проведення допиту потерпілої ОСОБА_4 , 1978 року народження, яка являється депутатом ІНФОРМАЦІЯ_2 , було встановлено, що 3 жовтня 2019 року на черговій сесії ІНФОРМАЦІЯ_3 було прийняте рішення №1 «Про звернення до ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо призначення проміжних виборів депутата ІНФОРМАЦІЯ_2 в одномандатному виборчому окрузі № НОМЕР_1 ». Згідно листа ІНФОРМАЦІЯ_1 від 15.10.2019 №02-26/1080 рішенням про дострокове припинення повноважень депутата ОСОБА_4 по одномандатному виборчому округу №19 ІНФОРМАЦІЯ_5 не приймалося. Пр. цьому у Єдиному реєстрі судових рішень не міститься постанови ухвали рішення та іншого щодо дострокового припинення повноважень ОСОБА_4 як депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 , обіймати нею певні посади, або займатися певною діяльністю строком на 1 рік, застосування до неї покарання, яким накладено стягнення в виді займати певні посади або займатися діяльністю, що пов'язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто юридичних підстав для призначення проміжних виборів ІНФОРМАЦІЯ_2 по одномандатному виборчому окрузі №19 не має. Відповідно до рішення 50 сесії 7 скликання ІНФОРМАЦІЯ_1 від 03.10.2019 №1 підставою для призначення проміжних виборів став лист Києво-Святошинської місцевої прокуратури від 18.09.2019 №15714 вих.-19, але слід зазначити що ЗУ «Про прокуратуру», а саме розділом 4 не передбачено здійснення прокурорами нагляду за адміністративними правопорушеннями, що тягнуть за собою стягнення штрафу. Тому посилаючись на даний лист та прийнявши відповідне рішення, ІНФОРМАЦІЯ_6 порушила законодавство. 24.10.2019 відбулося пленарне засідання 51 сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання. Відповідно до реєстру депутатів присутніх на пленарному засіданні 51 сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання 24.10.2019 де були внесені дані, щодо округу №19 та відповідно прізвища ОСОБА_4 в даному списку не було. На пленарному засіданні при голосуванні її голос не враховувався.
22 листопада 2019 року слідчим в порядку ч. 2 ст. 93 КПК України було направлено лист-запит до голови ІНФОРМАЦІЯ_2 вимогою надати інформацію, стосовно на яких підставах було не допущено до 57-ї та 58-ї сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання ОСОБА_4 та надати копії відповідних документів.
Однак, у відповідь на запит слідчого головою ІНФОРМАЦІЯ_2 було надано відмову у наданні інформації, мотивуючи це тим, що вони не вбачають значення важливості даної інформації, для забезпечення повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування даного кримінального провадження.
Так, з метою встановлення осіб, причетних до вчиненого кримінального правопорушення, органу досудового розслідування необхідно отримати доступ до оригіналів документів, які знаходяться у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме до:
-Рішення 57-ї сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання;
-Документи (заяви, клопотання, викопіювання та інші), на підставі яких були прийнятті вищезазначені рішення;
-Протоколи профільних комісій та протоколи сесій, на яких вивчалися питання про надання вищевказаних земельних ділянок у власність та голосування по вказаних питань;
-Рішення та 58-ї сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання;
-Документи (заяви, клопотання, викопіювання та інші), на підставі яких були прийнятті вищезазначені рішення;
-Протоколи профільних комісій та протоколи сесій, на яких вивчалися питання про надання вищевказаних земельних ділянок у власність та голосування по вказаних питань.
Зазначена документація, що зберігається у ІНФОРМАЦІЯ_2 необхідна, для забезпечення повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування та встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення. Вказані документи мають доказове значення у вказаному кримінальному провадженні та без отримання тимчасового доступу до них не можливо виконання завдань кримінального провадження, передбачених ст. 2 КПК України.
Тимчасовий доступ до речей і документів, відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Тому слідчий просив надати дозвіл старшому слідчому слідчого відділу Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_5 або за його дорученням працівникам оперативного підрозділу на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 юридична адреса: АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення оригіналів документів, а саме:
-Рішення 57-ї сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання;
-Документи (заяви, клопотання, викопіювання та інші), на підставі яких були прийнятті вищезазначені рішення;
-Протоколи профільних комісій та протоколи сесій, на яких вивчалися питання про надання вищевказаних земельних ділянок у власність та голосування по вказаних питань;
-Рішення та 58-ї сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання;
-Документи (заяви, клопотання, викопіювання та інші), на підставі яких були прийнятті вищезазначені рішення;
-Протоколи профільних комісій та протоколи сесій, на яких вивчалися питання про надання вищевказаних земельних ділянок у власність та голосування по вказаних питань.
В судове засідання слідчий не з'явився, в своєму клопотанні просив суд розгляд даного клопотання проводити без його участі та без виклику службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , у володінні яких знаходяться документи, тимчасовий доступ до котрих може бути наданий ухвалою слідчого судді.
Суд розглядає клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів, зазначених у клопотанні.
В силу ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.
Згідно до вимог ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Вивчивши матеріали клопотання, суд вважає, що клопотання підлягає до часткового задоволення, оскільки з матеріалів кримінального провадження вбачається про неможливість отримання слідчим відомостей в інший спосіб, потреби досудового розслідування виправдовують такий захід забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, і дані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку, з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя вважає, що в частині вилучення оригіналів документів тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий необхідно відмовити, оскільки слідчим належним чином не обґрунтовано та не надано доказів необхідності вилучення саме оригіналів вказаних документів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159-163, 166, 309 КПК України, слідчий суддя -
Клопотання старшого слідчого слідчого відділу Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019110200005262 від 02.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 351 КК України, - задовольнити частково.
Надати дозвіл старшому слідчому слідчого відділу Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_5 або за його дорученням працівникам оперативного підрозділу на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 юридична адреса: АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення належним чином засвідчених копій документів, а саме:
-Рішення 57-ї сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання;
-Документи (заяви, клопотання, викопіювання та інші), на підставі яких були прийнятті вищезазначені рішення;
-Протоколи профільних комісій та протоколи сесій, на яких вивчалися питання про надання вищевказаних земельних ділянок у власність та голосування по вказаних питань;
-Рішення та 58-ї сесії ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання;
-Документи (заяви, клопотання, викопіювання та інші), на підставі яких були прийнятті вищезазначені рішення;
-Протоколи профільних комісій та протоколи сесій, на яких вивчалися питання про надання вищевказаних земельних ділянок у власність та голосування по вказаних питань.
В решті вимог клопотання відмовити.
Строк дії ухвали 1 місяць.
Ухвала оскарженню не підлягає.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя: ОСОБА_1