Ухвала від 17.02.2020 по справі П/320/334/20

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви

17 лютого 2020 року м. Київ П/320/334/20

Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши позовну заяву Головного управління Держпраці в Київській області до Комунального некомерційного підприємства Сквирської міськрайонної ради "Сквирський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

14 січня 2020 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Держпраці в Київській області з позовом до Комунального некомерційного підприємства Сквирської міськрайонної ради "Сквирський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" про застосування заходів реагування.

Ухвалою судді Київського окружного адміністративного суду від 16 січня 2020 р. позовну заяву залишено без руху та встановлено десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали. Вказаною ухвалою запропоновано усунути недоліки шляхом подання до суду: оригіналу документу про сплату судового збору за звернення до суду у сумі 2102 грн. 00 коп.

12 лютого 2020 р. на адресу суду надійшли пояснення по справі від Головного управління Держпраці в Київській області. Відповідно до цих пояснень Головне управління Держпраці в Київській області зазначає, що порушення встановлені в акті перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 5 грудня 2019 р. № 5.5/324/885/А складено в межах однієї перевірки та стали передумовою для застосування заходів реагування у вигляді заборони виконання робіт. У зв'язку з цим, Головному управлінню Держпраці в Київській області необхідно було сплатити судовий збір за позов немайнового характеру у розмірі 1921 грн. 00 коп., що було ним і зроблено.

Суд зазначає, що ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16 січня 2020 р. зобов'язано Головне управління Держпраці в Київській області надати оригінал платіжного доручення про сплату судового збору.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону № 3674-VI.

Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 січня 2020 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102 гривень).

Як убачається з позовної заяви, вона містить 2 вимоги немайнового характеру, а саме:

1) застосувати до Комунального некомерційного підприємства Сквирської міськрайонної ради "Сквирський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинення робіт, а саме: зупинити експлуатацію токової Шамраївської АЗПСМ з котлами "Богдан-50" - 2 од. (зав. № 11.2002-020829, зах. № 11.2002-020825);

2) застосувати до Комунального некомерційного підприємства Сквирської міськрайонної ради "Сквирський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинення робіт, а саме: зупинити електрообладнання 9-х котелень КЗ Сквирський ЦПМСД (В. Єрчики ФАП, Терешки ФАП, Шамраївка АЗПСМ, Кривошиїнці АЗПСМ, Чубинці АЗПСМ, Лаврики АЗПСМ, Тхорівка ФАП, В. Половецьке АЗПСМ, Миньківці ФАП).

На підтвердження сплати судового збору Головним управлінням Держпраці в Київській області долучено до матеріалів справи копію платіжного доручення про сплату судового збору № 997 від 16 грудня 2019 р. у розмірі 2102 грн. 00 коп..

Разом з тим, за подання цієї позовної заяви Головне управління Держпраці в Київській області повинно було сплатити судовий збір у розмірі 4204 грн. 00 коп. (2 вимоги немайнового характеру х 2102 грн. 00 коп. = 4204 грн. 00 коп.).

Отже, Головному управлінню Держпраці в Київській області необхідно доплатити судовий збір за звернення з цим позовом до суду у розмірі 2102 грн. 00 коп. (4204 грн. 00 коп. - 2102 грн. 00 коп. = 2102 грн. 00 коп.).

Суд не може прийняти до уваги посилання Головного управління Держпраці в Київській області на начебто аналогічну практику Верховного Суду, яка викладена в постанові Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду від 12 вересня 2019 р. № 640/21330/18 в якій зазначено наступне: "Системний аналіз частини першої статті 6 Закону України "Про судовий збір", частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України дає підстави для висновку, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії або утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дії чи бездіяльності є однією вимогою".

Це судове рішення Верховного Суду прийнято за інших обставин справи, а поданий у цій справі позов не пов'язаний із застосуванням різних способів захисту порушеного права. У даному випадку право заявника не порушено і він звертається до суду не для захисту свого права. Заявником зазначається про застосування однієї позовної вимоги - зупинення робіт на об'єктах, але зазначаються різні об'єкти.

Так, суд не заперечує того факту, що порушення, встановлені в акті перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 5 грудня 2019 р. № 5.5/324/885/А складено в межах однієї перевірки та стали передумовою для застосування заходів реагування у вигляді заборони виконання робіт.

Разом з тим, суд звертає увагу Головного управління Дерпраці в Київській області на те, що управління просить суд застосувати заходи реагування у вигляді зупинення експлуатації об'єктів, які знаходяться за різними адресами у різних населених пунктах та мають різні назви, виокремлені в акті перевірки, що і обумовило застосування окремих заходів реагування до кожної групи цих об'єктів (одна група об'єктів - токова АЗПСМ з 2 котлами, друга група об'єктів - 9 котелень).

При вирішенні вказаного питання суддею враховано, що згідно з вимогами ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

З урахуванням викладеного, суддя дійшов висновку щодо необхідності продовження процесуального строку усунення недоліків позовної заяви Головного управління Держпраці в Київській області, для надання до суду додаткових документів, а саме: оригіналу документу про сплату судового збору за звернення до суду у сумі 2102 грн. 00 коп..

Керуючись ст.ст. 121, 169, 243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Установити Головному управлінню Держпраці в Київській області десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

2. Копію даної ухвали направити Головному управлінню Держпраці в Київській області.

3. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Журавель В.О.