Справа № 283/2775/19
провадження №3/283/105/2020
17 лютого 2020 року суддя Малинського районного суду Житомирської області Ярмоленко В.В., розглянувши матеріали, які надішли від Головного управління ДПС у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, мешканки АДРЕСА_1 , бухгалтера ТОВ «Екоплант», ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №79 від 29.11.2019 року, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, що полягає в веденні податкового обліку з порушенням встановленого порядку, що призвело до заниження податку на прибуток за 2016-2018 роки в сумі 425969 грн. та занижено податок на додану вартість за 2016-2018 роки в сумі 473297 грн., чим порушено п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, п.198.1, п.198.2 ст.198, п.201.1 ст.201 ПК України, ст.3,4,9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», стандарти бухгалтерського обліку №15 «Доходи», №16 «Витрати», №11 «Зобов'язання».
Розглянувши матеріали протоколів, суд дійшов висновку, що даний протокол підлягає поверненню на доопрацювання.
Відповідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі зазначаються суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, інші відомості необхідні для розгляду справи.
Частиною 1 статті 163-1 КпАП України передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Стаття 9 КУпАП України зазначає, що адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Протокол №79 від 29.11.2019 року складено на підставі акту документальної планової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи від 11.11.2019 року за №86/06-30-05-01/38205213, який на даний час оскаржується ОСОБА_1 в судовому порядку, про що свідчить ухвала Житомирського окружного адміністративного суду про відкриття провадження від 28.12.2019 року по справі №240/12574/19. Судовий розгляд вказаної справи призначено на 02.03.2020 року.
Відповідно до постанови Верховного Суду України по справі №826/20761/14 від 3 листопада 2015 р., висновки, викладені в акті, не породжують обов'язкових юридичних наслідків. Такі твердження акта можуть бути підтверджені або спростовані судом у разі спору про законність рішень, дій, у основу яких покладено згадувані висновки акта.
Відповідно до п.56.1 ст.56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (п.56.18 ст.56 ПКУ).
Таким чином, справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП не може бути розглянута у зв'язку з оскарженням тверджень, викладених в акті №86/06-30-05-01/38205213.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Таким чином, розгляд судом матеріалів адміністративного протоколу та прийняття процесуального рішення є неможливим, а тому матеріали слід повернути для доопрацювання.
Керуючись ст. 221, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя