Справа №295/17692/19
Категорія 170
3/295/84/20
13.02.2020 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Гулак Н.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу АП Управління патрульної поліції в Житомирській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 140 ч. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
25.11.2019 року о 19 годині 10 хвилин в м. Житомирі, майдан Визволення, 11, територія АЗС «WOG”, будучи відповідальною посадовою особою за експлуатаційний стан проїзної частини на території АЗС, не вжила заходів щодо ліквідації зимової слизькості на території АЗС, що стало супутньою причиною ДТП за участі автомобіля RENAULT MEGAN, д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням гр. ОСОБА_2 , та в результаті ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження та матеріальні збитки.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні не визнала, пояснила, що дорожнє покриття перебувало в належному стані, а водій автомобіля здійснив заїзд на АЗС з перевищенням швидкості руху, і на підтвердження своїх слів долучила відеозапис з камер спостереження, які розташовані на АЗС. Крім того, зазначила що не є посадовою особою, відповідальною особою за стан дорожнього покриття, на підтвердження чого надала копію посадової інструкції.
Відповідно до диспозиції ст. 140 ч. 4 КУпАП відповідальність настає за порушення при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху. Порушення визначеного законодавством порядку погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції: встановлення рекламоносіїв, технічних засобів організації дорожнього руху, проведення будь-яких робіт на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах; розроблення проектної документації на будівництво, реконструкцію і ремонт автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та об'єктів дорожнього сервісу; здійснення пасажирських перевезень за встановленими маршрутами руху транспортних засобів загального користування. Порушення нормативів щодо обладнання на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах місць: провадження робіт, залишення дорожніх машин, будівельних матеріалів, конструкцій тощо, а так само неусунення після закінчення робіт перешкод і неприведення автомобільної дороги, вулиці, залізничного переїзду в стан, що гарантує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів та пішоходів, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Суб'єктом правопорушення передбаченого ст. 140 ч. 4 КУпАП можуть бути посадові та фізичні особи, до компетенції яких належить додержання правил, норм і стандартів при утриманні шляхів, вжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на дорогах місць провадження робіт.
Однак до адміністративного матеріалу не надано доказів того, що ОСОБА_1 дійсно є посадовою особою, відповідальною за стан утримання дорожнього покриття, а також не долучено її посадову інструкцію, якою визначено права та обов'язки останньої. Окрім того, в акті обстеження ділянки вулично-шляхової мережі взагалі не вказано особу, яка відповідає за належне утримання зазначеної в протоколі ділянки.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Досліджений у судовому засіданні відеозапис з камер спостереження, розташованих на АЗС, який надала ОСОБА_1 , свідчить про те, що водій автомобіляRENAULT MEGAN, не дотримався правил дорожнього руху, проігнорував знак обмеження швидкості руху, та здійснив заїзд на територію АЗС з перевищенням швидкості руху, що і стало причиною ДТП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є, в тому числі, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ст. 247 ч. 1 п. 1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
За таких обставин, зібраними по справі доказами не доведена вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 140 ч. 4 КУпАП, а тому суд приходить до висновку, що провадження по справі слід закрити за відсутності події та складу правопорушення.
Керуючись ст.ст. 140 ч. 4, 245,247,268, 280,283, 284 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 140 ч. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з моменту її винесення.
Суддя Н.А. Гулак
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.