Ухвала від 13.02.2020 по справі 810/1530/16

УХВАЛА

13 лютого 2020 року

Київ

справа №810/1530/16

адміністративне провадження №К/9901/32799/19

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Блажівської Н.Є. в порядку підготовки справи до касаційного розгляду, розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Артель» про зупинення постанови Київського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2017 року та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2019 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Артель» до Головного управління ДПС у Київській області (правонаступник Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області), третя особа - Приватне акціонерне товариство «Група «Омега», про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Артель» звернулось до суду з позовом до Головного управління ДПС у Київській області (правонаступник Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області) в якому просило визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 22 січня 2016 року: - №0000042204, яким йому збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 256861,50 грн, з яких: 171241,00 грн - за основним платежем, 85620,50 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями; - №0000052204, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість за квітень 2015 року на суму 390426,00 грн.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2017 року, залишеною без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2019 року, у задоволенні позову відмовлено.

До Верховного Суду надійшла касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Артель» на постанову Київського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2017 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2019 року, у якій скаржник просить оскаржувані судові рішення скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити.

Також скаржником заявлено клопотання про зупинення виконання рішень судів першої та апеляційної інстанцій до вирішення справи у касаційному порядку. Зазначене клопотання обґрунтоване тим, що після ухвалення рішення суду апеляційної інстанції спірні грошові зобов'язання набули статусу узгоджених, що має наслідком виникнення у контролюючого органу права нарахування пені за весь період оскарження, а також арешту майна.

Ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 27 листопада 2019 року відкрито касаційне провадження у даній справі.

Заперечення на клопотання про зупинення виконання рішення суду апеляційної інстанції відповідачем не надано.

Вирішуючи заявлене клопотання, суд керується пунктом 4 частини першої статті 340 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого суддя-доповідач в порядку підготовки справи до касаційного розгляду вирішує питання про зупинення виконання судових рішень, які оскаржуються.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Отже, для зупинення виконання судових рішень, яке допускається як виняток, повинні бути вагомі причини.

Розгляд питання про зупинення виконання або зупинення дії оскаржуваних судових рішень має на меті не допустити порушення прав, свобод та охоронюваних законом інтересів, як особи, що подала касаційну скаргу, так і інших осіб, які беруть участь у справі, якщо такі наслідки можуть настати у зв'язку з дією та виконанням оскаржуваних судових рішень.

Для зупинення виконання чи зупинення дії оскаржуваних судових рішень необхідна наявність поважних причин, які б давали підстави для такого зупинення.

При цьому зупинення виконання чи зупинення дії оскаржуваних у касаційному порядку судових рішень на підставі статті 375 Кодексу адміністративного судочинства України може застосовуватись судом лише за наявності на те вагомих і переконливих доводів, підтверджених доказами, або існування об'єктивних для цього обставин.

Дослідивши доводи заявленого клопотання, суд дійшов висновку, що наведені скаржником причини не відповідають вказаним вище критеріям, а вказані твердження не можуть вважатися достатньою підставою для зупинення виконання рішень судів першої та апеляційної інстанцій.

За таких підстав, суд приходить до висновку, що у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Артель» про зупинення постанови Київського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2017 року та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2019 року слід відмовити.

Керуючись статтями 340, 375 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Артель» про зупинення постанови Київського окружного адміністративного суду від 10 лютого 2017 року та постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 жовтня 2019 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Артель» до Головного управління ДПС у Київській області (правонаступник Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області), третя особа - Приватне акціонерне товариство «Група «Омега», про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Н.Є.Блажівська