ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
11 лютого 2020 року Справа № 923/1148/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В. при секретарі Горголь О. М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Комунального підприємства "Міський водоканал", м. Нова Каховка Херсонської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новокаховський завод плавлених сирів", м. таврійськ Херсонської області
про стягнення 176289,01 грн
за участю представників:
позивача: уповноважені представники - Шелепіна Оксана Григорівна, Калитюк Тетяна Миколаївна , Нікандрова Олена Григорівна;
відповідача: уповноважений представник Дунаєв Дмитро Володимирович
Комунальне підприємство "Міський водоканал" (позивач) звернулося до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою від 20.12.2019 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Новокаховський завод плавлених сирів" (відповідач) про стягнення 176289,01 грн, з яких - 168342,35 заборгованості та 7946,66 грн пені за договором № 5-07ПДК про приймання понаднормативно забруднених стічних вод від 26.07.2019.
Позивач мотивує позовні вимоги тим, що відповідач не допустив працівників позивача для відбору проб стічних вод підприємства.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на наступне.
На думку відповідача, позивачем не доведено фактів зволікання з допуском уповноваженого представника на територію споживача (більше ніж 30 хвилин після його прибуття) та факту створення перешкод у відборі проб з боку представників Відповідача. Представники Позивача мають право здійснювати відбір контрольних проб стічних вод без попереднього погодження з Відповідачем такого відбору. Однак, чинними місцевими Правилами №196 не забороняється попередження Позивачем Відповідача про здійснення відбору контрольних проб стічних вод. Попередження за своєю суттю не є погодженням та не тотожне йому. Позивач не наводить жодних обставин, що заважали б йому здійснити таке попередження про прибуття своїх уповноважених представників з метою відбору контрольних проб стічних вод 18.09.2019 року. Позивач не повідомив про своє прибуття на підприємство двох представників Відповідача, зазначених у п.4.12. договору № 5-07/ПДК від 26.07.2019 р., яким останній надав повноваження щодо участі у відібранні проб.
Відповідач наголошує, що 18.09.2019 р. представників позивача не було на території Відповідача. Позивач не надав суду доказів виїзду автомобіля Позивача до виробництва Відповідача для контрольного відбору стічних вод. Відповідач звертає увагу суду, що «График отбора проб сточной воды на очистных сооружениях и промышленных предприятиях в сентябре месяце 2019 г.», який доданий Позивачем в якості доказу до позовної заяви, затверджений головним інженером Позивача, проте не додано доказів про повноваження інженера затверджувати графіки. Графік не містить визначення прізвища відповідального за відбір проб, дати відборів проб на кожному конкретному підприємстві, печатки підприємства та дати його затвердження. Відповідач стверджує, що юрист підприємства Дунаєв Д.В. дозвіл на фотозйомку не надавав, просить не розглядати фотографії, надані Позивачем до позову. Наголошує, що юрист Дунаєв Д.В. 18.09.2019 р. знаходився у відрядженні.
Дослідивши надані до матеріалів справи докази, заслухавши представників, які прибули в судове засідання, суд
встановив:
Комунальне підприємство «Міський водоканал» (надалі - Позивач) створене на підставі рішення Новокаховської міської ради від 19.11.2002р. № 189 на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери управління Новокаховської міської ради. Виробничу діяльність комунальне підприємство «Міський водоканал» розпочало з 01 квітня 2005 року (розпорядження міського голови від 07.04.2003р. № 303-р «Про організацію виробничої діяльності комунального підприємства «Міський водоканал» м. Нова Каховка»).
Головними завданнями виробничої діяльності підприємства згідно Статуту підприємства є надання послуг з водопостачання та водовідведення, а саме:
-централізоване питне водопостачання та водовідведення;
-відведення, механічна і біологічна очистка побутових і промислових стічних вод споживачів;
-користування надрами; видобування прісної підземної води;
-забезпечення подачі питної води необхідної кількості і потрібної якості;
-забезпечення збору та очистки каналізаційних стоків.
Відносини у сфері надання послуг з централізованого постачання питної води та водовідведення врегульовано: Законом України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення»; Законом України «Про житлово-комунальні послуги»; Порядком користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України, визначеного «Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», зареєстрованим наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008р. № 190 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства №131 27.03.2012.) (далі - Правила); загальнодержавними Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядком визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затвердженими наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 року №316; місцевими Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м.Нова Каховка та м.Таврійськ, затвердженими рішенням виконавчою комітету Новокаховської міської ради від 25.06.2019р. № 196, які змінили порядок приймання стічних вод споживачів до систем централізованого водовідведення з 01.07.2019 року в м.Нова Каховка (далі - місцеві Правила приймання стічних вод).
У відповідності до вимог місцевих Правил приймання стічних вод з метою безперебійного функціонування систем централізованого водовідведення при прийманні стічних вод споживачів Виробник, або Позивач повинен, серед іншого:
п.2.1.3 контролювати якість, кількість і режим скидання стічних вод споживачами;
п 2.1.4 вибірково контролювати ефективність роботи локальних очисних споруд та вимагати їх налагодження або реконструкції для дотримання вимог цих Правил приймання;
п. 2.1.5 здійснювати раптовий (не погоджений зі споживачами заздалегідь) відбір контрольних проб. Механізм контролю, зокрема порядок відбору проб встановлюється цими Правилами приймання;
п. 2.1.7 у разі виявлення порушень споживачами умов скидання стічних вод, вимог цих Правил, місцевих правил приймання та умов укладеного з виробником договору, вимагати їх усунення в установлені виробником строки та вживати заходів впливу, передбачених договором, цими Правилами приймання.
У відповідності до вимог місцевих Правил приймання стічних вод Споживач повинен, зокрема:
п.2.2.1 дотримуватися вимог до скиду стічних вод та установлених кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках споживачів, вимагати від субспоживачів виконання положень цих Правил та вимог місцевих правил приймання;
п. 2.2.6 надавати працівникам виробника необхідну інформацію щодо своєї системи водовідведення та вільний доступ до неї, а також допомогу під час відбору проб стічних вод споживачів, вивчення режиму їх скиду, обстеження системи водовідведення та локальних очисних споруд;
п. 2.2.7 визначати не менше двох представників, уповноважених представляти споживача під час відбору проб стічних вод, про що у триденний строк повідомляють виробника у письмовій формі та забезпечують присутність уповноваженого представника безпосередньо під час відбору проб стічних вод виробником.
Місцевими Правилами приймання стічних вод передбачені заходи впливу у разі порушення вимог щодо скиду стічних вод до систем централізованого водовідведення, порядок контролю за скидом стічних вод до систем централізованого водовідведення, визначено розмір плати за скид стічних вод при порушенні, зокрема:
п.5.1. Виробник та споживачі є відповідальними за дотримання вимог приймання та скиду стічних вод до систем централізованого водовідведення відповідно до чинного законодавства України.
п.6.1. Споживачі здійснюють контроль за кількістю та якістю стічних вод, які вони скидають до системи централізованого водовідведення або безпосередньо на каналізаційні очисні споруди виробників.
п.6.3. Споживачі, які скидають стічні води до системи централізованого водовідведення або безпосередньо на каналізаційні очисні споруди виробника, повинні забезпечити можливість проведення виробником у будь-який час доби контролю за скидом стічних вод.
п.6.6. З метою контролю якості стічних вод споживачів виробник здійснює відбір контрольних проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є достатньою підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень.
Відбір контрольних проб стічних вод споживачів виконує уповноважений представник виробника, що фіксується в акті відбору проб стічних (зворотних) вод, який підписують як представник виробника, так і представник споживача.
У разі відмови представника споживача поставити свій підпис у журналі або акті представник виробника зазначає про це в журналі або акті.
Послуги з приймання наднормативно забруднених стічних вод можуть надаватися Споживачу за окремим договором за умови дотримання вимог місцевих Правил приймання стічних вод (п.3.4. місцевих Правил приймання стічних вод).
Судом встановлено, що між комунальним підприємством «Міський водоканал» та Публічним акціонерним товариством «Новокаховський завод плавлених сирів», правонаступником якого з 26.09.2019 року є Товариство з обмеженою відповідальністю «Новокаховський завод плавлених сирів» (далі - Відповідач) - 01.04.2015р. було укладено договір №4112 про надання послуг з централізованого водовідведення (далі - договір про надання послуг).
Оскільки Відповідач систематично скидає стічні води з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин, на об'єкті Споживача здійснюються виробничі процеси, - між комунальним підприємством «Міський водоканал» та Публічним акціонерним товариством «Новокаховський завод плавлених сирів», правонаступником якого з 26.09.2019 року є Товариство з обмеженою відповідальністю «Новокаховський завод плавлених сирів» (далі - Відповідач) - 26.07.2019р. було укладено договір №5-07/ПДК про приймання наднормативно забруднених стічних вод на термін з 01.07.2019 року по 31.12.2020 року (далі -договір ПДК).
Послуги за вказаними договорами надаються на об'єкті (комплекс і виробничі будівлі) Споживача, розташованого за адресою: 74988, Херсонська область. м.Таврійськ, вулиця Промислова, будинок 2.
Предметом вищезазначеного договору ПДК встановлено, що Виробник приймає понаднормативно забруднені стічні води з об'єкту Споживача: Херсонська область, м.Таврійськ, вул. Промислова. 2, а Споживач здійснює тимчасово скид понаднормативно забруднених стічних вод у систему централізованого водовідведення і зобов'язується сплачувати додаткову плату за приймання таких стічних вод на умовах, які визначені цим Договором дотримуючись вимог Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м.Нова Каховка та м.Таврійськ, затверджених рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 25.06.2019 р. №196.
Вимогами вищезазначеного договору ПДК встановлено наступне:
п. 1.3. Відбір проб стічних вод на аналіз для визначення властивостей та вмісту в них забруднюючих речовин, для порівняння їх фактичних характеристик з установленими нормативами допустимих концентрацій (для подальшого застосування (при необхідності) підвищених тарифів). здійснюється відповідно до вимог Правил приймання (розділ VII. Порядок відбору проб стічних вод на аналіз, порядок їх оформлення, а також порядок проведення аналізу проб стічних вод споживачів).
п.1.4. В день відбору проб Споживач зобов'язаний надати покази засобів обліку, що фіксуються в акті відбору проб.
За Виробником або Позивачем закріплені наступні права:
п.3.1. Контролювати якість, кількість і режим скидання стічних вод Споживача.
п.3.2. Пред'являти Споживачу у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнту кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень для технологічних процесів очищення стічних вод, при порушенні місцевих Правил приймання стічних вод.
п.3.3. Здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений із Споживачем заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються.
п.3.11. Застосовувати в разі порушень умов договору та місцевих Правил приймання штрафні санкції та розірвання договірних відносин в односторонньому порядку, попередивши про це Споживача за 10 календарних днів.
Відповідач за умовами договору ПДК зобов'язаний:
П.4.4. Дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг.
П.4.5. Надавати працівникам Виробника необхідну інформацію щодо своєї системи водовідведення та вільний доступ до неї, а також допомогу під час відбору проб стічних вод Споживача, вивчення режиму їх скиду, обстеження системи водовідведення та локальних очисних споруд.
П.4.12. Визначити двох представників, уповноважених представляти Споживача під час відбору проб стічних вод, про що у триденний строк повідомити Виробника у письмовій формі та забезпечити присутність уповноважених представників безпосередньо під час відбору проб стічних вод Виробником. Відповідальними особами за об'єкти водовідведення, уповноваженими приймати участь в перевірці якості стоків, споживач призначає: ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Розмір плати за застосування коефіцієнту кратності визначено п.6.2., 6.3 Договору ПДК.
Матеріалами справи підтверджується, що 18.09.2019 року представниками КП «Міський водоканал» на підставі наказу від 27.06.2019р. №92/лаб, черговості графіку відбору проб стічних вод з метою встановлення контролю якості стічних вод, було здійснено виїзд для відбору стічних вод ПАТ «Новокаховський завод плавлених сирів», розташованого за адресою: Херсонська область, м. Таврійськ, вул. Промислова, 2, але Відповідач не допустив представників КП «Міський водоканал», ані на територію, ані до контрольних колодязів для здійснення відбору проб стічних вод, що стало підставою оформлення акту від 18.09.2019р. про недопуск до відбору проб стічних вод, акту відбору проб стічних вод №8 від 18.09.2019р. із відміткою про незабезпечення присутності представника Відповідача для відбору, недопуск працівників Позивача.
Порушення, вчинене Відповідачем, також підтверджується поясненнями в службових записках пробовідбірника Калитюк Т.М. (а.с.48), начальника ВКВ Нікандрової О.Г., інженера відділу водо збуту Злотар С.П. (а.с.49).
Відповідно до п.6.7. місцевих Правил приймання стічних вод при порушенні, де має місце зволікання з допуском уповноваженого представника виробника на територію споживача (більше ніж 30 хвилин після його прибуття) або створення перешкод у відборі проб з боку представників споживача, що фіксується в акті за підписом представника виробника. Виробник нараховує підвищену плату і виставляє споживачу рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Кк = 5 в місяці, у якому було вчинено це порушення.
Судом встановлено, що контрольний колодязь Відповідача знаходиться на території його підприємства, що унеможливлює вільний доступ до нього. 18.09.2019 р. уповноважені представники позивача не змогли здійснити відбір проб стічних вод, оскільки не були допущені до контрольного колодязя.
Умовами договору ПДК - п.3.3. - передбачено здійснення раптового (у будь-яку годину доби), не погодженого із Споживачем заздалегідь, відбору проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються.
Відповідач наполягає на тому, що Позивач 18.09.2019 р. не телефонував відповідальним особам за об'єкти водовідведення, уповноваженим на прийняття участі в перевірці якості стоків, які зазначені в п.4.12. договору ПДК (а.с.34): Адаменку Юрію Васильовичу та ОСОБА_6 . Позивач не спростовує вищевикладеного, стверджує, що і раніше спочатку спілкувались із охоронцем, який викликав вищевказаних відповідальних працівників. Суд звертає увагу сторін, що обов'язкове телефонування особам, зазначеним в п.4.12. договору ПДК, саме працівниками КП "Міський водоканал" не передбачено умовами договору. Раптове відібрання проб пояснюється тим, що унеможливлює вплив споживача на показники забруднюючих речовин в пробах.
Враховуючи викладене, з огляду на акти Позивача від 18.09.2019 р. про недопуск працівників Позивача, - суд дійшов висновку, що Позивачем доведено належними доказами факт недопущення представників водоканалу до контрольного колодязя.
На думку суду, Відповідачу правомірно був нарахований підвищений платіж з коефіцієнтом кратності Кк=5 за понаднормативний скид забруднень у вересні 2019р. за розрахунковий період від дати попереднього відбору контрольної проби (13.08.2019р.) до дати зафіксованого порушення (18.09.2019р.) у розмірі 168 342,35 грн. При виставленні рахунку був застосований тариф на послуги з водовідведення в розмірі 16,61 грн/м', затверджений рішенням Виконавчого комітету Новокаховської міської ради №159 від 28.05.2019р. про встановлення тарифів КП «Міський водоканал».
Матеріалами справи підтверджується, що листом від 08.10.2019р. вих. №1685/10 Відповідача було повідомлено про порушення, зафіксоване представниками КП «Міський водоканал» 18.09.2019року, разом з листом направлено акт від 18.09.2019р., розрахунок сплати за скид понаднормативних забруднень стоків у вересні 2019 року, рахунок №7219-09 за вересень 2019р. на оплату суми в розмірі 168342,35 грн. Листом від 25.10.2019 року за №4989 Відповідач відхилив вимоги КП «Міський водоканал», вважаючи їх необгрунтованими та безпідставними.
Споживач зобов'язаний забезпечити доступ до мережі, арматури, засобів обліку, розподільчих систем представників виконавця/виробника за наявності в них відповідного посвідчення: для ліквідації аварій - цілодобово; для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічних та профілактичних оглядів, зняття контрольних показників засобів обліку тощо - згідно з істотними умовами договору (частина 1 статті 17 Закону України "Про житлово-комунальні послуги).
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 грудня 2017 року № 316 затверджено Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення (надалі - Правила № 316) та Порядок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення (надалі - Порядок визначення розміру плати), які набрали чинності з 02.02.2018 року.
Відповідно до пункту 2 розділу І Правил № 316 та пункту 2 розділу 1 Порядку визначення розміру плати ці Правила та Порядок поширюються на суб'єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод) (далі - виробники), на юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб - підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України, які скидають стічні води до систем централізованого водовідведення або безпосередньо у каналізаційні очисні споруди (далі - споживачі).
Пунктом 1 розділу ІІ Правил № 316 встановлено, що виробники повинні, зокрема: здійснювати обстеження локальних очисних споруд і каналізаційної мережі споживачів; контролювати якість, кількість і режим скидання стічних вод споживачами; здійснювати раптовий (не погоджений зі споживачами заздалегідь) відбір контрольних проб; у разі виявлення порушень споживачами умов скидання стічних вод, вимог цих Правил, місцевих правил приймання та умов укладеного з виробником договору, вимагати їх усунення в установлені виробником строки та вживати заходів впливу, передбачених договором, цими Правилами та місцевими правилами приймання.
Відповідно до підпунктів 1, 6, 7 пункту 2 розділу ІІ Правил № 316 споживачі повинні: дотримуватися вимог до скиду стічних вод та установлених кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках споживачів; надавати працівникам виробника необхідну інформацію щодо своєї системи водовідведення та вільний доступ до неї, а також допомогу під час відбору проб стічних вод споживачів; визначати не менше двох представників, уповноважених представляти споживача під час відбору проб стічних вод, про що у триденний строк повідомляють виробника у письмовій формі та забезпечують присутність уповноваженого представника безпосередньо під час відбору проб стічних вод виробником.
Згідно з частиною 1 статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є обов'язковим для виконання сторонами (стаття 629 Цивільного кодексу України).
За приписами статей 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо стягнення з Відповідача заборгованості в сумі 168342,35 грн. є доведеними, обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
У зв'язку з невиконанням Відповідачем грошових зобов'язань КП «Міський водоканал» було нараховано пеню в сумі 7946,66 грн., починаючи з 28.10.2019р. по 23.12.2019р.
Відповідно до приписів ст..549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожний день прострочення виконання.
Згідно частини 1 статті 230 ГК України пеня й штраф є господарськими штрафними санкціями, які учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Згідно зі статтею 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором, або законом, зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом або розірвання договору; зміна умов зобов'язання; сплата неустойки (в тому числі штрафу, пені); відшкодування збитків. При цьому, відповідно до статті 547 ЦК України правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання вчиняється в письмовій формі. Частиною 2 статті 551 ЦК України також визначено, що предметом неустойки є грошова сума, розмір якої встановлюється договором або актом цивільного законодавства. Тобто, при укладенні договору сторонами в письмовій формі узгоджується розмір та порядок сплати неустойки (штрафу, пені).
За умовами укладеного договору ПДК (п.6.10.) за невиконання грошових зобов'язань Споживач повинен сплатити Виробнику пеню у розмірі подвійної ставки НБУ від суми боргу за кожний день прострочення платежу.
У відповідності до п.6.5. Договору ПДК Споживач зобов'язаний оплатити рахунок протягом 10 календарних днів з дня його отримання незалежно від претензій.
Відповідачем, у відповідності до інформації відстеження Укрпошти поштового відправлення з трековим номером 7490700564102 рахунок №7219-09 за вересень 2019р. було отримано 17.10.2019 р., таким чином, останнім днем оплати рахунку вважається 27.10.2019р., тобто визначення позивачем періоду нарахування пені є правильним.
За таких обставин, позовні вимоги щодо стягнення пені підлягають задоволенню.
Суд відхиляє посилання Відповідача, викладені у відзиві, оскільки вони спростовуються матеріалами справи та фактично встановленими обставинами.
Європейський суд з прав людини у рішенні по справі «Серявін та інші проти України», № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча, пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Відповідно до ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. За змістом ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Водночас обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. 77 ГПК України).
Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.
Судові витрати, відповідно до ст. 129 ГПК України, покладаються на відповідача.
На підставі вищевикладених норм права, керуючись ст. ст. 129, 232, 233, 237, 238, 240, 241, п.п. 17.5 п. 17 Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України, суд -
ухвалив:
1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Новокаховський завод плавлених сирів" (код ЄДРПОУ 00447623) на користь Комунального підприємства "Міський водоканал" (код ЄДРПОУ 32218122) заборгованість в сумі 168342,35 грн., 7946,66 грн. пені та 2644,35 грн. судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Херсонської області (підпункт 17.5 пункту 1 Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України).
Повне рішення складено 14.02.2020
Суддя В.В.Литвинова