12.02.2020 Справа №607/1305/20
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали, які надійшли із УПП в Тернопільській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої в АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючої,
-- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 17.01.2020р. серії ГП №127870, ОСОБА_1 17 січня 2020 року о 20 год. 10 хв., перебуваючи в громадському місті, а саме в м. Тернополі по вул.. Текстильна,10, нецензурною лайкою висловлювалася на адресу ОСОБА_2 , чим порушувала громадський порядок і спокій громадян, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
ОСОБА_1 була доставлена приводом в судове засідання 12.02.2020р.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнала та пояснила, що вона, перебуваючи на балконі своєї квартири, почула, як ОСОБА_3 розмовляє із своїми знайомими і не негативно про неї відгукується, розказує неправдиві факти про її життя і роботу. Вона зробила йому зауваження, щоб він припинив говорити нісенітниці, на що почула в свою сторону нецензурну лайку і образи. Не стримавшись емоційно, вона також в сторону ОСОБА_3 висказалася в грубій формі. Однак, громадського порядку та спокою громадян її діями порушено не було. Просить закрити провадження у справі за недоведеністю її вини у вчиненому правопорушенні.
Відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Також, вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд прийшов до висновку, що провадження в даній справі підлягає закриттю за не підтвердженням долученими доказами в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, виходячи з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, до матеріалів адміністративної справи як доказ вчинення ОСОБА_1 правопорушення за ст. 173 КУпАП додані: протокол про адміністративне правопорушення від 17.01.2020р. №127870; заява ОСОБА_3 від 17.01.2020р. про прийняття мір та притягнення до відповідальності ОСОБА_1 , яка постійно нецензурно виражається в його сторону, ображає його честь і гідність;пояснення ОСОБА_3 від 17.01.2020р. про те, що сусідка в котрий раз ображає його нецензурною лексикою; пояснення ОСОБА_1 , яка вказала на вчинення ОСОБА_3 протиправних дій відносно неї.
Вказаних доказів на думку суду, враховуючи заперечення ОСОБА_1 , не достатньо для встановленні всіх обставин та віднесення вчинених дій ОСОБА_1 до ознак адміністративного правопорушення за ст. 173 КУпАП, враховуючи об'єктивну сторону даного правопорушення. Інших доказів матеріали справи не містять.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Враховуючи, що КУпАП не покладено на суд обов'язку збирання доказів у справі, суд, у відповідності до принців диспозитивності та безсторонності, приймає рішення у справі на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Приймаючи до уваги встановленні під час розгляду справи обставини, суд приходить до висновку, що на підставі вказаних вище матеріалів за отриманими поясненнями в судовому засіданні ОСОБА_1 та за відсутності інших доказів в їх сукупності, які мають бути належними і допустимими, не може ґрунтуватися обвинувачення особи у вчиненні нею адміністративного правопорушення і це доводити.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 7, 33, 173, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 251, 252, 276, 279, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до адміністративної відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 17.01.2020р. серії ГП №127870 - закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд.
Головуючий суддяЮ. І. Дзюбановський