Справа №601/194/20
Провадження № 3/601/171/2020
14 лютого 2020 року
Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Мочальська В.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП, -
До суду надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 164 КУпАП.
У вказаному адмінматеріалі наявні чотири протоколи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вищевказаними статтям КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Статтею 36 КУпАП передбачено, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Тобто, одним і тим же органом (посадовою особою), розглядаються справи, а не протоколи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, п. 1.3.1. визначає порядок функціонування автоматизованої системи документообігу в судах загальної юрисдикції, яка забезпечує: об'єктивний та неупереджений розподіл судових справ між суддями з додержанням принципів випадковості та в хронологічному порядку надходження судових справ, з урахуванням завантаженості кожного судді.
Пунктом 2.2.4. вказаного Положення передбачає, що кожній судовій справі надається єдиний унікальний номер, який формується автоматизованою системою автоматично в суді першої інстанції.
Як встановлено, вищевказаний адміністративний матеріал надійшов до суду, в якому наявні чотири протоколи про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП відносно ОСОБА_1 , що не передбачено КУпАП та Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.
Тому, враховуючи вищевикладене, вказаний адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 164 КУпАП підлягає поверненню для дооформлення.
Постанова суду підлягає виконанню органом, який склав протокол і направив адміністративний матеріал до суду.
На основі викладеного і керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП,-
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 164 КУпАП повернути до Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя