328/2736/19
13.02.2020
3/328/159/20
13 лютого 2020 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Людмила Василівна, розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Токмацького ВП Пологівського ВП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
13.02.2020 року до Токмацького районного суду Запорізької області, в черговий раз, надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГР №288168 від 16.10.2019 з додатками, в якому зазначено, що 16.10.2019 близько 16.30 годині ОСОБА_1 здійснив продаж алкогольного напою «коньяк» без дозвільних документів на те, а саме ліцензії, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 156 КУпАП.
Відповідно до статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно зі статтею 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема:чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні,чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 156 КУпАП (станом на момент вчинення адміністративного правопорушення), виражається у роздрібній або оптовій, включаючи імпорт або експорт, торгівлі спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібній торгівлі алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії (якщо необхідність одержання такої ліцензії встановлена законом) або без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Протокол складено з порушенням вимог статті 256 КУпАП та пункту 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України від 06.11.2015 року № 1376, зареєстровано в Мінюсті 01.12.2015 року за № 1496/27941, а саме - у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол) - не зазначено об'єктивну сторону адміністративного правопорушення з урахуванням особливостей диспозиції частини 1 статті 156 КУпАП (кому здійснювався продаж, яких саме товарів та в якій кількості, предмет торгівлі не ідентифікований належним чином, не зазначено, яким чином відбувся продаж алкогольних напоїв - оптова чи роздрібна торгівля, відсутні пояснення свідка).
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення місце вчинення адміністративного правопорушення не зазначено взагалі.
На вказані недоліки зверталася увага в постановах Токмацького районного суду Запорізької області від 08.11.2019 року, 18.12.2019 року та 23.01.2020 року про направлення матеріалів на доопрацювання, які після доопрацювання не усунуто.
Суд не повинен самостійно збирати інформацію, яку необхідно збирати особам, які складають протокол про адміністративне правопорушення.
Порушення вимог КУпАП, допущені при складанні та оформленні адміністративного протоколу перешкоджають суду правильно, об'єктивно, з додержанням законності розглянути справу і прийняти рішення по суті.
У зв'язку із викладеним приходжу до висновку про необхідність повернення даного адміністративного матеріалу органу, що його направив до суду, для усунення встановлених недоліків.
Виходячи з викладеного і керуючись ст.ст. 256, 268, 277, 278 КУпАП, суддя, -
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 156 КУпАП, відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали повернути до Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя