ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
10 лютого 2020 року м. Київ № 640/2746/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Аблова Є.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовомОСОБА_1
доГоловного державного виконавця Подільського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у м.Києві; Закарпатської митниця ДФС,
провизнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного державного виконавця Подільського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у м.Києві (далі по тексту - відповідач 1) та Закарпатської митниці ДФС (далі по тексту - відповідач 2) в якому просить: визнати протиправною та скасувати постанову Головного державного виконавця Подільського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у м.Києві Шемберка Олега Петровича про відкриття виконавчого провадження від 24 грудня 2019 року по ВП №60935461; визнати дії Закарпатської митниці ДФС зі звернення до Подільського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у м.Києві із заявою про відкриття виконавчого провадження на підставі постанови Закарпатської митниці ДФС №3969/30500/19 від 24 вересня 2019 року незаконними та зобов'язати Закарпатську митницю ДФС утриматися від таких дій.
Як вбачається з тексту позовної заяви, позивач виступає боржником у виконавчому проваджені №60935461, відкритому 24 грудня 2019 року на підставі постанови Закарпатської митниці ДФС №3969/30500/19 від 24 вересня 2019 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8500,00 грн. за порушення митних правил.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Виконуючи вимоги наведеного положення процесуального законодавства, судом встановлено наступне.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини першої статті 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Позивач в поданому адміністративному позові просить визнати протиправною та скасувати постанову відповідача 1 про відкриття виконавчого провадження від 24 грудня 2019 року в рамках виконавчого провадження №60935461 про стягнення штрафу за порушення митних правил.
З даним адміністративним позовом позивач звернувся до суду 06 лютого 2020 року, тобто з пропуском строку, встановленого чинним Кодексом адміністративного судочинства.
Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку, що позивачем пропущено строк звернення до суду з адміністративним позовом.
Крім того, згідно з частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про судовий збір" суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Водночас, позивачем до матеріалів позовної заяви додано платіжне доручення №Р24А727024740А74156 від 05 лютого 2020 року про сплату судового збору у розмірі 843,80 грн., за яким зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України не підтверджено.
З урахуванням наведеного, суд не може прийняти наданий позивачем доказ сплати судового збору за подання позову.
Крім того, позовні вимоги позивачем заявлені до різних відповідачів та не є похідними.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З урахуванням наведеного та враховуючи, що позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, розмір судового збору за звернення до суду з даним позовом складає 1681,60 грн.
Також, слід звернути увагу позивача на те, що при зверненні з зазначеним адміністративним позовом до суду, ним об'єднано позовні вимоги, які підлягають розгляду в порядку різного позовного провадження.
Відповідно до частини першої статті 172 КАС України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Так, вимога про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження підлягає розгляду судом в порядку частини четвертої статті 287 КАС України протягом десяти днів після відкриття провадження у справі, а вимога про визнання протиправними дій митниці в порядку статті 258 КАС України - протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
З огляду на викладене, позивачу слід привести позовну заяву у відповідність до вимог статті 172 КАС України врахувавши при цьому, що вимога про скасування постанови державного виконавця та інші вимоги позивача не можуть бути розглянуті в межах одного позовного провадження, так як підлягають розгляду за різними правилами та різними строками.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки позивач може усунути шляхом подання до суду:
- заяву про поновлення строків звернення до суду з письмовим обґрунтування поважності причини пропущення такого строку та докази на підтвердження відповідних обставин;
- уточненого адміністративного позову (з примірниками для інших учасників справи), приведену у відповідність вимогам статті 172 КАС України;
- подання до суду доказів сплати судового збору у розмірі 1681,60 грн., сплаченого на реквізити Окружного адміністративного суду міста Києва за наступними платіжними реквізитами: Отримувач коштів - УК у Печерському р-ні м.Києва, Код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897, Рахунок отримувача - UA908999980313181206084026007, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача - 899998, Код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала оскарженню не підлягає. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями), відповідно частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.В. Аблов