Красилівський районний суд Хмельницької області
Справа №: 677/210/20
11.02.2020 року
Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , ознайомившись з матеріалами подання т.в.о. начальника Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_2 , про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою освітою, непрацюючого, раніше судимого:
- 11.03.1996 Красилівським районним судом за ст. 86-1, 44, ч. 1 ст. 89, 42 КК України до 4 років позбавлення волі з конфіскацією 1/3 частини майна;
- 07.12.2001 Красилівським районним судом за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим терміном на 2 роки;
- 05.06.2003 Красилівським районним судом за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 121, ч. 4 ст. 187, 70, 71 КК України до 9 років позбавлення волі з конфіскацією 1/2 частини майна,
- 08.08.2012 Красилівським районним судом за ст. 395 КК України до одного місяця арешту,
11.02.2020 т.в.о. начальник Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_4 надіслав до суду подання, в якому вважав за необхідне направити до суду подання для встановлення ОСОБА_3 адміністративного нагляд терміном на 1 рік з наступними обмеженнями:
1. Заборонити ОСОБА_3 вихід за межі домогосподарства в АДРЕСА_1 , з 22:00 год. до 6:00 год. з метою недопущення скоєння злочинів та правопорушень в нічний час;
2. Заборонити ОСОБА_3 виїзд за межі Красилівського району Хмельницької області без письмового дозволу начальника Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області з метою недопущення скоєння злочинів, правопорушень за межами Красилівського району Хмельницької області;
3. З'являтись на відмітку до дільничного офіцера поліції, а в разі його відсутності до чергового Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області, кожну другу суботу кожного місяця до 11:00 год. з метою дотримання ОСОБА_3 дисципліни та обмежень адміністративного нагляду.
Із подання слідує, що 29.06.2012 ОСОБА_3 був звільнений з Шепетівської виправної колонії № 98 Хмельницької області, після відбуття строку покарання прибув на постійне місце проживання в с. Корчівка, Красилівського району, але на шлях виправлення не став. Веде антигромадський спосіб життя, продовжує порушувати громадський порядок, на неодноразові попередження припинити вести подібний спосіб життя не реагує.
Так 24.05.2019 ОСОБА_3 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 182 КУпАП за що був притягнутий 21.06.2019 адміністративною комісією Корчівської сільської ради до відповідальності у виді попередження. Також ОСОБА_3 винесено офіційне попередження про припинення антигромадської поведінки та можливість встановлення адміністративного нагляду.
13.08.2019 ОСОБА_3 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, за що був притягнутий 04.09.2019 Красилівським районним судом до відповідальності у виді штрафу 170 грн. Також ОСОБА_3 винесено офіційне попередження про припинення антигромадської поведінки та можливість встановлення адміністративного нагляду.
Проте, незважаючи на ряд попереджень, ОСОБА_3 15.01.2020 скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 178 КУпАП, за що був притягнутий Красилівським ВП ГУНП в Хмельницькій області 16.01.2020 до адміністративної відповідальності у виді штрафу 68 грн.
За місцем проживання ОСОБА_3 характеризується посередньо, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок, на зауваження органів Національної поліції не реагує.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов таких висновків.
Згідно подання т.в.о. начальника Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області вважає за необхідне направити в Красилівський районний суд матеріали відносно ОСОБА_3 для вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду на один рік з вищевказаними обмеженнями.
Як на підставу для встановлення адміністративного нагляду, ініціатор подання фактично посилається на те, що ОСОБА_3 є особою, щодо якої встановлюється адміністративний нагляд, відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вказуючи, що ОСОБА_3 «неодноразово засуджений за скоєння умисних тяжких злочинів».
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ч. 3 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
При вивченні матеріалів подання встановлено, що вони оформленні не належним чином. Зокрема, до подання не долучено копію вироку Красилівського районного суду від 08.08.2012, яким засуджено ОСОБА_3 за ст. 395 КК України до одного місяця арешту.
На підставі викладеного суддя доходить висновку, що наведені обставини позбавляють можливості суддю розглядати дане подання, а тому воно підлягає поверненню ініціатору подання для доопрацювання та усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст. 5 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”,
Подання т.в.о. начальника Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 повернути для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1