Справа № 462/5952/19
10 лютого 2020 року м.Львів
Залізничний районний суд м.Львова у складі головуючої судді Румілової Н.М., при секретарі Шиманській Я.І., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, закриття провадження по справі,
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому зазначив, що 09 вересня 2019 року приблизно о24.00год. він зі своєю сім'єю рухався на своєму автомобілі Toyota RAV4, номерний знак НОМЕР_1 , додому та був зупинений на вулиці Сяйво, 3 у м. Львові працівниками поліції, які одразу звинуватили його в перебуванні у стані алкогольного сп'яніннята у неосвітленому номерному знаку автомобіля у нічну добу.При цьому вони на його вимогу не надали фактичні та підтверджуючі данні, які давали б підставу для зупинки транспортного засобута інспектором взводу 2 роти 2 батальйону 2 УПП у Львівській області ДПП лейтенантом поліції Коломієць В.В. була складена постанова серії НОМЕР_2 , якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 121 КУпАП, та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн. Після складання вказаної постанови, він зняв на свій телефонномер автомобіля, який був нормальноосвітлений. Потім йому дали пристрій Драгер для проходження тесту на стан алкогольного сп'яніння, який показав 0,00 проміле.Вважає таке ставлення поліції упередженим та пов'язує її з його активною громадянською позицією, щодо дій поліцейських, оскільки відсутні докази, передбачені ст. 251 КУпАП, які б доводили, що він порушив ПДР України. Просить суд визнати протиправною та скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення серії ДП18 № 710977 від 09.09.2019 року, а справу про адміністративне правопорушення що до нього закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, причина неявки суду невідома. Відповідач в судове засідання не з'явився, причина неявки суду невідома, відзив на позовну заяву суду не надав.
Розглянувши справу в порядку спрощеного провадження, оцінивши подані докази, дослідивши наявні матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Судом встановлено, що згідно до постанови серії ДП18 № 710977 від 09.09.2019 року ОСОБА_1 на вул. Сяйво 9.09.2019 року керував транспортним засобом Toyota RAV4, номерний знак якого був неосвітлений, чим порушив п.п. 2.9 в) ПДР, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.6 ст.121 КУпАП, накладено стягнення у розмірі 170 грн.
Статтею ст. 245 КУпАП визначено, що завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне встановлення обставин справи, вирішення її у точній відповідності до закону.
Відповідно до ст. 246 КУпАП порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в органах (посадовими особами), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, визначається цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ч.2 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідачем суду не надано доказів фіксації правопорушення за допомогою технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у зв'язку з чим неможливо достовірно встановити, чи мав місце факт порушення позивачем Правил дорожнього руху, у зв'язку з чим було винесено постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 121 КУпАП, а тому не доведено належними доказами вини позивача у порушенні Правил дорожнього руху України.
Враховуючи зазначене та з урахуванням положень ст. 77 КАС України суд вважає, що оскаржувана постанова підлягає скасуванню у зв'язку з ненаданням доказів вчинення позивачем адміністративного правопорушення, вимоги позивача ОСОБА_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ДП18 № 710977 від 09.09.2019 рокупідлягають задоволенню, постанову слід скасувати.
Керуючись ст.242-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, закриття провадження по справі задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову серії ДП18 № 710977 від 09.09.2019 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та накладення на нього штрафу в сумі 170 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 121 КУпАП.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя: Н.М.Румілова