Ухвала від 11.02.2020 по справі 460/467/20

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 лютого 2020 року м. Рівне№460/467/20

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Махаринець Д.Є., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою

ОСОБА_1

до Радивилівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки , Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Радивилівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому просить суд: визнати протиправними дії та рішення районної призовної комісії Радивилівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 04.10.2019, висновок голови медичної комісії Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 09.10.2019 про придатність позивача до військової служби та скасування їх.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161,172 цього Кодексу.

Судом встановлено, що подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.160-161 КАС України, з огляду на наступне.

Частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Абзацом 3 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" від 14 листопада 2019 року № 294-IX установлено з 01.01.2020 прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 2102 гривні на одну особу.

Судом встановлено, що подана позовна заява містить 2 вимоги немайнового характеру.

Статтею 4 Закону №3674-VI встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У силу вимог ч.3 ст.6 Закону №3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

За приписами статті 9 Закону №3674-VI судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відтак, за подання даного адміністративного позову позивачу належало сплатити судовий збір у сумі 1681,60 грн. (840,80 х 2).

Позивачем до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору від 19.11.2019 №53 в сумі 768,40 грн. та квитанцію №67 від 24.01.2020 на суму 72,40 грн.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до даних КП "ДСС" та виписки про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України квитанція №53 від 19.11.2019 на суму 768,40 грн. вже подавалось позивачем на підтвердження сплати судового збору у справі №460/3528/19.

Відтак, квитанція від 19.11.2019 №53 не є належним документом, який підтверджує сплату судового збору за подання даної позовної заяви.

Згідно із пунктом 5 частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими Законами.

Відповідно до п. 1 ст. 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" №2232-ХІІ від 25.03.1992 р. (далі - Закон №2232-ХІІ) військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоровя і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, повязаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 24 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" початком проходження військової служби вважається день відправлення у військову частину з обласного збірного пункту - для громадян, призваних на строкову військову службу. Оскільки, діяльність призовної комісії полягає, у тому числі, в організації медичного огляду призовника та призов громадян України на строкову військову службу з призначенням їх для служби у Збройних Сила України чи іншому військовому формуванні; наданні призовникам відстрочки від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених ст. 17 цього Закону; звільненні призовників від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених ст. 18 цього Закону, тому вимоги позивача стосуються вступу на публічну службу і повинні подаватися у строк встановлений ст. 122 КАС України.

Як встановлено судом, позивач просить: визнати протиправними дії та рішення районної призовної комісії Радивилівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 04.10.2019, висновок голови медичної комісії Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 09.10.2019 про придатність позивача до військової служби та скасування їх.

Однак звернувся до суду з даним позовом ОСОБА_1 лише 28.01.2020, тобто поза межами місячного строку, передбаченого ч.5 ст.122 КАС України.

Частиною 6 статті 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Всупереч вказаній нормі, позивачем до позову не додано ні заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду, ні жодних доказів поважності причин його пропуску, а також обставин, які перешкоджали дізнатися позивачу про оскаржувані рішення раніше.

Згідно ч.1 ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до ч.2 цієї статті, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Частиною першою статті 169 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху.

Позивачу недоліки позовної заяви усунути шляхом подання до суду:

документа про сплату судового збору у розмірі 1609,20 грн. (за реквізитами: Отримувач коштів УК у м.Рiвному/м.Рiвне/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38012714, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) - 899998, Рахунок отримувача - UA688999980313111206084017002, Код класифікації доходів бюджету - 22030101, Призначення платежу - *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом _____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа));

заяви про поновлення строку на звернення до суду із зазначенням доводів та/або доказів в обґрунтування пропуску такого строку.

Керуючись статтею 169 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Радивилівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки , Рівненського обласного територального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.

Суддя Махаринець Д.Є.