Постанова від 10.02.2020 по справі 359/852/20

Справа № 359/852/20

Провадження № 3/359/465/2020

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2020 року м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Вознюк С.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Реєстраційної служби Бориспільської міської ради Київської області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.197 КУпАП,

по відношенню до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 від 25.01.2018 року,

ВСТАНОВИВ:

З Реєстраційної служби Бориспільської міської ради Київської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 1 від 21.01.2020 року, складений спеціалістом реєстраційної служби Кондратенко Н.О., відносно неповнолітнього ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197 КУпАП.

В протоколі зазначено, що посадовою особою, головним спеціалістом реєстраційної служби Бориспільської міської ради при перевірці документів для реєстрації місця проживання було встановлено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживав без реєстрації місця проживання, чим порушив ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.197 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, клопотань про перенесення розгляду справи суду не надав.

Відповідно до вимог ст.268 КУпАП присутність ОСОБА_1 при розгляді вказаної справи не обов'язкова. З цього приводу суд вважає за можливе розглянути дану справу за відсутності ОСОБА_1 .

Відповідно до положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

При складанні протоколу про адміністративне правопорушення на посадову особу, яка його складає, покладається обов'язок надання суду доказів на підтвердження того правопорушення, яке зазначається у протоколі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до вимог ст.ст.245, 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною першою статті 197 КУпАП встановлена відповідальність за проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання" громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов'язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.

Згідно зі ст. 10 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання" правила здійснення реєстрації місця проживання, форми необхідних для цього документів, порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Зазначені правила встановлені постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру" від 02 березня 2017 року №207.

Пункти 4 та 5 вказаних Правил містять положення аналогічні положенням викладеним в ст. 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання".

Пункт 23 зазначених Правил передбачає, що якщо під час подачі документів буде встановлено, що особа звернулася для реєстрації нового місця проживання після спливу 30 календарних днів після зняття з реєстрації попереднього місця проживання або подала для реєстрації місця проживання недійсний паспорт громадянина України, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг складає на неї адміністративний протокол за вчинення правопорушення, визначеного у статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, яке передбачає проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування, може бути притягнута особа, яка не звернулася для реєстрації нового місця проживання після зняття з реєстрації попереднього місця проживання протягом 30 календарних днів.

Враховуючи те, що на батьків дитини покладається обов'язок зареєструвати новонароджену дитину за місцем свого проживання, 30-денний строк для реєстрації місця проживання не може бути застосований до неповнолітніх громадян, які вперше отримують паспорт громадянина України та батьки яких не виконали свого обов'язку щодо реєстрації їх місця проживання.

Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в тому разі, якщо відсутня подія і склад адміністративного правопорушення.

Таким чином, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі у зв'язку відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197 КУпАП.

Керуючись ст. ст. 197, 247, 283, 284, 294 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.197 КУпАП, - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Постанова суду набрала законної сили ___________________.

Суддя С.М. Вознюк