Постанова від 11.02.2020 по справі 939/217/20

Справа № 939/217/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 лютого 2020 рокусмт Бородянка

Суддя Бородянського районного суду Київської області Гумбатов В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.188-46 КУпАП, яка надійшла з Департаменту з питань запобігання політичній корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого адвокатом, який зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, з метою здійснення державного контролю за діяльністю політичних партій Національне агентство направило ОСОБА_1 лист (з рекомендованим повідомленням про вручення поштового направлення) від 21 листопада 2019 року №50-18/81343-19 щодо надання письмового підтвердження стосовно здійснення чи нездійснення ним 04 липня 2019 року та 11 липня 2019 року грошових внесків на загальну суму 1 478 000,00 грн на підтримку політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина».

Зазначеним листом ОСОБА_1 попереджено про відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП, у випадку ненадання інформації, а також порушення встановлених законодавством строків її надання, надання завідомо недостовірної інформації або не у повному обсязі.

Згідно позначки на зворотному поштовому повідомленні лист Національного агентства від 21.11.2019 № 50-18/81343/19 вручено ОСОБА_1 22 листопада 2019 року.

Відповідно до частини четвертої статті 12 Закону державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи зобов'язані надавати запитувані Національним агентством документи чи інформацію упродовж десяти робочих днів з дня одержання запиту.

Проте, протягом строку, визначеного вказаною нормою, запитувана інформація до Національного агентства не надійшла, що підтверджується зафіксованим в Акті № 1162 від 13.12.2019 фактом відсутності реєстрації відповіді ОСОБА_1 в автоматизованій системі діловодства «ДОК ПРОФ 3» Національного агентства.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив встановлений законом обов'язок надання запитуваної Національним агентством інформації упродовж десяти робочих днів з дня одержання запиту, а саме частину четверту статті 12 Закону, за що передбачена відповідальність за частиною першою статті 18846 КУпАП.

У зв'язку з чим, Національне агентство листом з рекомендованим повідомленням від 24.12.2019 № 50-18/85700/19 з роз'ясненням прав, передбачених статтею 63 Конституції України, статтею 268 КУпАП, керуючись пунктом 121 частини першої статті 12 Закону, повідомило ОСОБА_1 про виявлене порушення та запросило з'явитися 28 грудня 2019 року, об 11 годині, до Національного агентства для надання пояснень по суті вчиненого правопорушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення.

28 грудня 2019 року ОСОБА_1 до Національного агентства не з'явився, про причини своєї неявки не повідомив.

У зв'язку з чим, Національне агентство повторно листом від 02.01.2020 №50-22/31/20 з роз'ясненням прав, керуючись пунктом 121 частини першої статті 12 Закону, повідомило про зазначене порушення та запросило ОСОБА_1 з'явитися 10 січня 2020 року, об 11 годині, до Національного агентства для надання пояснень та складання протоколу про адміністративне правопорушення (копія листа додається).

Проте, 10 січня 2020 року, ОСОБА_1 до Національного агентства для надання пояснень щодо вчиненого правопорушення та складання протоколу не з'явився, що зафіксовано в Акті № 50-09/7 від 10.01.2020, про причини неявки не повідомив.

При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину не визнав, пояснивши, що 21 листопада 2019 року з Національного агентства, йому надійшов лист про надання письмового підтвердження стосовно здійснення чи нездійснення ним внесків на підтримку політичної партії. За результатами листа від 21 листопада 2019 року, він як фізична особа відмовився надавати відповідь на вказаний лист, оскільки лист суперечив вимогам ст.19, 63 Конституції України. Також під час складання протоколу про адміністративне правопорушення він не був належним чином запрошений. Крім того, відповідно до трекінгу рекомендованих поштових відправлень лист НАЗК щодо надання пояснень від 24 грудня 2019 року було відправлено 24 грудня 2019 року та доставлялась поштою 31 грудня 2019 року, фактично отримано ним 14 січня 2020 року. Щодо листа від 02 січня 2020 року, відповідно до трекінгу рекомендованих поштових відправлень лист НАЗК щодо надання пояснень від 02 січня 2020 року було відправлено 03 січня 2020 року та доставлялась поштою 09 січня 2020 року, фактично отримано ним 14 січня 2020 року.

Відповідно до копії роздруківки трекінгу Укрпошти, лист з НАЗК був направлений 24 грудня 2019 року, а 14 січня 2020 року, ОСОБА_1 отримав направлений рекомендований лист від НАЗК.

Відповідно до копії роздруківки трекінгу Укрпошти, лист з НАЗК був направлений 03 січня 2020 року, а 14 січня 2020 року, ОСОБА_1 отримав направлений рекомендований лист від НАЗК.

Оцінюючи досліджені докази, суддя приходить до такого висновку.

Відповідно до ч.1 ст.188-46 КУпАП, невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства з питань запобігання корупції щодо усунення порушень законодавства про запобігання і протидію корупції, ненадання інформації, документів, а також порушення встановлених законодавством строків їх надання, надання завідомо недостовірної інформації або не у повному обсязі

Пунктом 1 ст.247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення.

Оцінюючи викладене, суддя вважає, що оскільки ОСОБА_1 отримав рекомендовані листи від Національного агентства з повідомленнями про виявлене порушення та запрошення на 28 грудня 2019 року та 10 січня 2020 року до Національного агентства для надання пояснень по суті вчиненого правопорушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення, лише 14 січня 2020 року, тобто після складання протоколу про адміністративне правопорушення від 11 січня 2020 року, то провадження у справі відносно ОСОБА_1 необхідно закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Керуючись п.1 ст.247, ст.284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.188-46 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

СуддяВ. Гумбатов