Рішення від 10.02.2020 по справі 732/117/20

Справа № 732/117/20

Провадження 2-о/732/32/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2020 року м. Городня

Городнянський районний суд Чернігівської області у складі: головуючої судді КарпинськоїН.М., за участі секретаря Пінчук С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городня справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Головне управління держгеокадастру в Чернігівській області, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернулася до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та просила встановити факт належності сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЧН № 0226813, виданого на ім'я ОСОБА_2 - ОСОБА_2 .

Заявлені вимоги обґрунтовані тим, що на підставі розпорядження Городнянської районної державної адміністрації від 31.05.1996 року № 199 батьку заявника ОСОБА_2 було видано сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЧН № 0226813, площею 5,02 га, яка розташована на території с. Дроздовиця Городнянського району, Чернігівської області, КСП „Червоний партизан". Сертифікат зареєстровано 13.09.1996 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 308. При видачі сертифікату була допущена помилка в прізвищі батька заявника. Замість „ ОСОБА_2 " в сертифікаті було помилково внесено прізвище „ ОСОБА_2 ". В результаті помилкового невіподповідного прізвища заявник не може оформити свої спадкові права. Встановлення зазначеного факту має для заявника юридичне значення, так як з його встановленням пов'язана реалізація спадкових прав.

Заявник в судове засідання не з'явилася, про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, заявлені вимоги підтримує та просить суд їх задовольнити (а.с.33).

Представник заінтересованої особи - головного управління держгеокадастру в Чернігівській області про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, у судове засідання не з'явився, подав до суду заяву від 03.02.2020 за № 9-25-0.6-564/2-20 про розгляд справи у його відсутності, не заперечує щодо задоволення вимог заяви (а.с.28).

Згідно положень ч.3 ст.211 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Судом з'ясовано усі обставини на які посилається заявник та досліджено докази, якими він їх обґрунтовує.

У судовому засіданні встановлено, що сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЧН № 0226813 по КСП „Червоний партизан" розміром 5,02 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), с. Дроздовиця Городнянського району, Чернігівської області, виданий на ім'я ОСОБА_2 на підставі рішення Городнянської РДА від 31 травня 1996 року № 199. Сертифікат зареєстровано 13 вересня 1996 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 308(а.с.4).

За даними свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , суд встановив, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 68-ми років у селі Дроздовиця Городнянського району, Чернігівської області, про що в книзі реєстрації актів про смерть Дроздовицькою сільською радою Городнянського району, Чернігівської області зроблено запис за № 11 від 14 серпня 1996 року (а.с.6).

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , суд встановив, що ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в селі Дроздовиця Городнянського району, Чернігівської області, про що в книзі записів актів громадянського стану про народження зроблено відповідний актовий запис за № 7 від 16 січня 1928 року (а.с.5).

З наданої та дослідженої в судовому засідання інформації судом встановлено, що сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЧН № 0226813 було видано на ім'я " ОСОБА_2 " (а.с.20-27).

Таке написання прізвища спадкодавця в сертифікаті на право на земельну частку (пай) серії ЧН № 0226813 не відповідає написанню прізвища спадкодавця в його свідоцтві про смерть та про народження.

Згідно довідки, що видана Дроздовицьким старостинським округом № 3 Городнянської міської ради Городнянського району, Чернігівської області за № 151 від 04.12.2019, суд встановив, що сертифікат серії ЧН НОМЕР_3 , виданий на ім'я " ОСОБА_2 ", дійсно видавався ОСОБА_2 (а.с.11).

Свідоцтво про укладення шлюбу серії НОМЕР_4 свідчить, що після реєстрації шлюбу заявник змінила прізвище на „ ОСОБА_1 " (а.с.7).

Належність заявника до спадкоємців після смерті ОСОБА_2 , померлогоІНФОРМАЦІЯ_1 , не спростовується.

Згідно п.6 ч.1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Оцінюючи досліджені по справі докази з точки зору їх належності, допустимості, достовірності та достатності в їх сукупності, провівши аналіз вищевказаних доказів, зіставивши їх дані між собою, суд приходить до висновку, що сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЧН № 0226813 за життя належав ОСОБА_2 , а також, що у вказаному правовстановлюючому документі допущено помилку в написанні його прізвища, яка не може бути усунута іншим шляхом, ніж звернення до суду та перешкоджає заявнику в реалізації її права на спадщину.

Таким чином, встановлення факту належності правовстановлююючого документу безпосередньо породжує для заявника юридичні наслідки - наслідки оформлення спадкового права.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 293, 294, 315, 316, 319, 351, 354 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.

Встановити юридичний факт про те, що сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЧН № 0226813, виданий Городнянською районною державною адміністрацією на підставі рішення від 31 травня 1996 року № 199 на ім'я „ ОСОБА_2 " за життя належав ОСОБА_2 , померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Судові витрати по справі не відшкодовуються.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи якому рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Н. М. Карпинська

Попередній документ
87492581
Наступний документ
87492583
Інформація про рішення:
№ рішення: 87492582
№ справи: 732/117/20
Дата рішення: 10.02.2020
Дата публікації: 14.02.2020
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Городнянський районний суд Чернігівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:
Розклад засідань:
10.02.2020 10:30 Городнянський районний суд Чернігівської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КАРПИНСЬКА НАТАЛЯ МИХАЙЛІВНА
суддя-доповідач:
КАРПИНСЬКА НАТАЛЯ МИХАЙЛІВНА
заінтересована особа:
ГУД у Чернігівській області
заявник:
Олійник Тетяна Василівна