Ухвала від 15.10.2009 по справі 2-а-235/09/1818

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

61064, м.Харків, вул.Володарського, 46 (1 корпус)

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2009 р.Справа № 2-а-235/09/1818

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду в складі :

Головуючого судді Сіренко О.І.

Суддів Спаскіна О.А.

Лбчич Л.В.

За участю секретаря Касян В.Ю.

Розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Харкові апеляційну скаргу Тростянецької районної державної адміністрації на постанову Тростянецького районного суду Сумської області від 14 квітня 2009 року по справі за позовом Тростянецької районної державної адміністрації до Тростянецької міської ради про скасування рішення, -

ВСТАНОВИЛА:

14 квітня 2009 року постановою Тростянецького районного суду Сумської області задоволено позов Тростянецької районної державної адміністрації.

Визнано незаконним рішення 28 сесії 5 скликання Тростянецької міської ради № 252 від 22 серпня 2008 року «Про включення до переліку нерухомого майна комунальної власності територіальних громад м. Тростянець»і скасовано дане рішення.

Зобов'язано Тростянецького міського голову ОСОБА_1 вчинити дії щодо передачі будинку за адресою: АДРЕСА_1 Сумської області Тростянецькій районній державній адміністрації Сумської області.

На зазначену постанову суду Тростянецькою районною державною адміністрацією подано апеляційну скаргу, в якій остання просить скасувати постанову Тростянецького районного суду Сумської області від 14 квітня 2009 року та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а саме: ч. 3 ст. 10, п. 51 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.47 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст.ст. 12, 52 КАС України.

Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав :

Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до рішення 31 сесії 4 скликання Тростянецької районної ради від 20.01.06 року «Про районний бюджет на 2006 рік метою забезпечення службовим житлом голову Тростянецької райдержадміністрації була проведена процедура закупівлі житлового будинку за адресу: АДРЕСА_1

Згідно договору купівлі-продажу від 14.04.06 р. Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області стала власником вищезазначеного будинку, що також підтверджується копією витягу про реєстрацію власності на нерухоме майно від 19.04.06 p., копією витягу з Державного реєстру правочинів від 18.04.06 року.

Рішенням виконкому Тростянецької міської ради за №505 від 17.05.06 вищезазначений жилий будинок був призначений службовим та закріплений і Тростянецькою райдержадміністрацією.

Рішенням виконкому Тростянецької міської ради за №506 від 17.05.06 pоку затверджений протокол спільного засідання адміністрації і профкому РДА від 21.04.06 року про надання службового жилого приміщення голові Тростянецької райдержадміністрації ОСОБА_1 та було вирішено видати ордер проживання ОСОБА_1 на службовий жилий будинок АДРЕСА_1 без зняття квартирного обліку.

17.05.06 р. виконкомом Тростянецької міської ради було прийняте рішення №504 про затвердження акту прийому - передачі вищезазначеного жилого будинку та прийняття його на баланс ТДЖЕУ.

Згідно акту прийому-передачі жилий будинок по АДРЕСА_1 був переданий Тростянецькою РДА в особі голої ОСОБА_1, а Тростянецька міська рада в особі міського голови ОСОБА_2 прийняла даний будинок.

В зв'язку зі звільненням голови райдержадміністрації ОСОБА_1 займаної посади та відсутністю працівників, які належать до категорії ті кому може бути надано службове житло, зважаючи на тривале не використай будинку та його технічний стан, було направлено клопотання на розгляд сесії районної ради про надання дозволу на продаж будинку АДРЕСА_1 з подальшим зарахуванням коштів до районного бюджету, що підтверджується листом -клопотанням №1255/02-10 від 14.08.08 року.

19.12.08 pоку, розглянувши вищезазначене клопотання Тростянецькою райони радою на 26 сесії 5 скликання було прийняте рішення про прийняти до спільне власності територіальних громад сіл і міста Тростянецького району будинок з адресою: АДРЕСА_1 згідно акту приймання-передачі порядку визначеному чинним законодавством, а також було прийнято рішення забезпечити реалізацію зазначеного майна відповідно до вимог діючого законодавства.

Як вбачається з копії рішення Тростянецької міської ради за №252 від 22.08.08 р. «Про включення до переліку нерухомого майна комунальної власної територіальної громади м. Тостянець», прийнятого на 28 сесії 5 скликання, міська рада вирішила включити до переліку нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Тростянець житловий будинок АДРЕСА_1.

Задовольняючи позов Полтавської районної державної адміністрації, суд першої інстанції виходив з того, що даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Колегія суддів не погоджується з такими висновками суду першої інстанції.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) до компетенції адміністративних судів віднесено, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

У пункті 1 частини 1 статті 3 цього Кодексу справу адміністративної юрисдикції (адміністративну справу) визначено як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Суб'єкт владних повноважень відповідно до пункту 7 частини 1 тієї самої статті - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Як вбачається з матеріалів справи, предметом спору між сторонами є право власності на майно, а саме житловий будинок.

При здійсненні повноважень власника майна Полтавська районна державна адміністрація виступала не як суб'єкт владних повноважень у тому значенні цього терміна, в якому його вжито у пункті 1 частини 1 статті 17 КАС, а як рівноправний суб'єкт майнових відносин, дії якого спрямовані на реалізацію свого права володіти, користуватися й розпоряджатися майном.

Предметом спору в цій справі є об'єкт нерухомого майна. Тобто між сторонами існує спір про майнове право, що виключає її розгляд у порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 157 КАС суд закриває провадження у справі, якщо її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 160, 165, 198, п. 4 ст. 202, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Тростянецької районної державної адміністрації задовольнити частково.

Постанову Тростянецького районного суду Сумської області від 14 квітня 2009 року скасувати.

Провадження по справі закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом місяця, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст виготовлено та підписано 20 жовтня 2009 року.

Головуючий Сіренко О.І.

Суддів Спаскін О.А.

Любчич Л.В.