Кіровоградської області
"13" серпня 2007 р.
Справа № 18/99
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді ТимошевськоїВ.В. при секретарі судового засідання Горлової М.С. розглянув у відкритому судовому засіданні 13.08.2007 р. о 11:30 год. адміністративну справу №18/99
за позовом: Прокурора Олександрівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Олександрівському районі, смт.Олександрівка Кіровоградської області
до відповідача: Фермерського господарства "Флора", смт. Олександрівка Кіровоградської області
про стягнення 536,40 грн.
Представники сторін:
від прокуратури - Ситник Г.М., прокурор відділу представництва прокуратури області, посвідчення №444;
від позивача - Бульбін Д.В., довіреність №84/07 від 15.01.2007 р., головний спеціаліст-юрисконсульт;
від відповідача - Свердлов А.І., голова фермерського господарства, паспорт ЕА 845861, виданий РВ УМВС Олександрівка 25.11.2001 р.
Прокурором Олександрівського району Кіровоградської області подано позовну заяву в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Олександрівському районі ро стягнення з фермерського господарства "Флора" 536,40грн., з них 366,40 грн. заборгованості по внесках на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування та 170 грн. штрафних санкцій.
В судовому засіданні представник прокуратури та позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі.
Відповідач позовні вимоги по стягнення 536,40 грн. визнав повністю (а.с.16).
Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази та заслухавши пояснення представників прокуратури, позивача і відповідача господарський суд
Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками визначається Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058-ІV .
За вимогами частини 2 статті 18 вказаного Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України. Платниками страхових внесків згідно зі статтею 14 та 15 Закону є страхувальники -роботодавці, які набувають статусу платників страхових внесків з дня їх взяття на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, є Пенсійний фонд, який, при цьому, є центральним органом виконавчої влади, що слідує з Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 р. №121.
Виконавчими органами правління Пенсійного фонду є виконавча дирекція та підвідомчі їй територіальні органи, які уповноважені проводити планові та позапланові перевірки на будь-яких підприємствах щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати страхових внесків; стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків та застосовувати санкції, передбачені Законом (ст.63, 64 Закону). З урахуванням частини 12 Прикінцевих Положень Закону України №1058-ІV функції виконавчої дирекції та її територіальних органів протягом п'яти років з дня набрання чинності цим Законом виконують відповідно Пенсійний фонд України та головні управління Пенсійного фонду в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах.
Розміри страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України "Про збір на обов"язкове державне пенсійне страхування".
Згідно зі статтею 2 даного Закону страхові внески для роботодавця нараховуються на фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" (крім сум виплат, що не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян"), а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру.
Згідно з частиною 2 вказаної статті, якщо страхувальники, які мають найманих працівників, але не здійснюють витрат на оплату їх праці, внески нараховуються на суму коштів, що визначається розрахунково як добуток визначеного законом мінімального розміру заробітної плати на кількість працівників такого платника збору, на яких здійснюється нарахування заробітної плати.
Фермерське господарство "Флора" зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в Олександрівському районі як платник страхових внесків, що підтверджується копією заяви про реєстрацію від 07.02.1996 р. (а.с. 18).
Як вбачається з акту перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зобов"язання зі збору на обов"язкове державне пенсійне страхування, проведеної з 28.03.2003 р. по 07.04.2003 р., відповідачу донараховано збір на пенсійне страхування за нездійснення витрат на оплату праці в сумі 366,40 грн. (а.с.7). Примірник акту отримано відповідачем 07.04.2003 р.
За результатами вказаної перевірки рішенням управління Пенсійного фонду України в Олександрівському районі №37 від 14.04.2003 р. до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 170 грн. (а.с. 8). Дане рішення отримано відповідачем 14.04.2003 р.
За повідомленням позивача вимога про сплату боргу та рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем не оскаржувались та на виконанні в органах ДВС не знаходяться (а.с.17).
Згідно частини 14 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та штрафу не застосовується.
Враховуючи викладене та з огляду на відсутність в матеріалах справи доказів сплати відповідачем заборгованості зі сплати збору на обов"язкове пенсійне страхування в сумі 366,40 грн. та штрафної санкції в сумі 170 грн. і визнання позову відповідачем, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. 71, п. 4 ст. 94, ч.ч. 1-3 ст. 160, ст. ст. 162, 163, ч.ч. 1-4 ст. 254, ст. 258, п. 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фермерського господарства "Флора", (27300, Кіровоградська область, Олександрівський район, смт. Олександрівка, вул. Перемоги, 66, код ЄДРПОУ 23693908, відомості про рахунки відсутні) на користь управління Пенсійного фонду України в Олександрівському районі (27300, Кіровоградська область, Олександрівський район, смт. Олександрівка, вул.Леніна, 82, код ЄДРПОУ 20650154, р/р 256013121215 в ОУ ВАТ "ДОБУ", м. Кіровоград, МФО 323475 ) - 536 грн. 40 коп. заборгованості, з них 366 грн. 40 коп. заборгованості по внесках на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування та 170 грн. штрафних санкцій.
Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відпвоідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.
Суддя