Постанова від 13.08.2007 по справі 18/92

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"13" серпня 2007 р.

Справа № 18/92

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді ТимошевськоїВ.В. за участю секретаря судового засідання Горлової М.С. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу №18/92

за позовом: Заступника прокурора Кіровоградської області в інтересах держави, м. Кіровоград, уповноваженим органом якої є Міністерство палива та енергетики України, якому підпорядковано державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", м. Київ, в інтересах якої діє відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні", м. Запоріжжя

до відповідача: Об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Кіровограда, м. Кіровоград

про стягнення 5100 грн.

Представники сторін:

від прокуратури - Гребенюк Т.Г., прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури області, посвідчення № 412;

від позивача - Скрипаль О.С. , довіреність № 310 від 29.12.06 юрисконсульт І категорії;

від відповідача - участі не брали;

Заступником прокурора Кіровоградської області в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Міністерство палива та енергетики України, якому підпорядковано державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго", м. Київ, в інтересах якої діє відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні", м. Запоріжжя подано позов про стягнення з об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Кіровограда штрафу у сумі 5100 грн. за порушення законодавства про електроенергетику.

Ухвалою господарського суду від 16.06.2007 року прийнято позовну заяву до розгляду і відкрито провадження у справі № 18/92.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, витребувані документи до суду не подав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 1960749 від 09.08.2007 року, яке знаходиться в матеріалах справи (а.с. 63).

Таким чином, господарським судом вжито всіх необхідних заходів для належного повідомлення відповідача про дату, час і місце судового розгляду.

Враховуючи граничний строк розгляду справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази і заслухавши в судовому засіданні пояснення прокурора та представника позивача, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до Закону України “Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України та діє у складі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго», що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України та його територіальних структурних підрозділів.

Згідно ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач енергії зобов'язаним додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії та несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачання та правил користування електричною і тепловою енергією, а також виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду згідно із законодавством України.

Згідно ст. 9 Закону України Про електроенергетику" інспекція здійснює нагляд за електричними установками споживачів та має право надавати споживачам обов'язкові для виконання приписи і застосовувати до них в установленому порядку санкції за порушення нормативно-правових норм.

Відповідно до Положення про відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", затвердженого директором НЕ "Укренерго" 21.03.2006 р., основною метою та завданням підрозділу є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом курирування діяльності у сфері економіки та здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії, а також здійснення функцій з управління діяльністю регіональної інспекції Держенергонагляду в Дніпровському регіоні, інспекцій в Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях, які складаються з відповідних відділень та груп, перелік яких наведено у додатку 1 (а.с.47-52). Згідно вказаного додатку до структурних підрозділів відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" віднесено Головне відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кіровоградській області (а.с.53).

Відповідно до Положення про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області", затвердженого 20.10.2006 року начальником інспекції Держенергонагляду в Дніпровському районі за погодженням з головним державним інспектором України з енергетичного нагляду (а.с.9-13), вказана інспекція у здійсненні своїх повноважень має право, зокрема: здійснювати в установленому порядку обстеження електричних і теплових установок та мереж суб"єктів електроенергетики та суб"єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії, а також складати за їх результатами відповідні акти (п. 4.2.2.); видавати в межах своєї компетенції суб"єктам електроенергетики, суб"єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов"язкові для виконання приписи щодо усунення виявлених прушень нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері електроенергетики та теплопостачання і здійснювати контроль за їх виконанням (п. 4.2.4.); застосовувати до суб"єктів господарської діяльності штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством (п.4.1.1.).

Як вбачається з матеріалів судової справи, в період з 03.11.2005 р. по 07.11.2005 р. державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в кіровоградській області проведено комплексне обстеження теплових мереж та тепловикористовуючих установок об'єднання житлово-будівельних кооперативів м.Кіровограда з питань організації експлуатації, організації ремонту, випробувань та технічного стану, за результатами якого складено акт № 366 Т від 07.11.2005 р. (а.с.14-15).

На підставі вказаного акту видано для обов'язкового виконання приписи №76Т та № 277 Т від 07.11.2005 року (а.с. 16-18). про виконання ряду заходів щодо усунення виявлених перевіркою порушень та встановлено строк для повідомлення про виконання приписів.

Зазначений акт та приписи вручено особисто начальнику ОЖБК Нечипоренко Н.М., про що свідчать її підписи, скріплені печаткою установи.

11.01.2007 року державним інспектором з енергетичного нагляду проведено перевірку виконання приписів від 07.11.2005 № 276 Т та № 277 Т в ході якої встановлено, що вищезгадані приписи повністю не виконані. За результатами перевірки складено відповідні акт обстеження №8Т від 11.01.2007 року (а.с. 24) та акт перевірки від 11.01.2007 року (а.с. 25), де зафіксовані невиконані пункти приписів.

Зазначені акти також вручено особисто начальнику ОЖБК Нечипоренко Н.М., про що свідчать її підписи, скріплені печаткою установи.

За ухилення від виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії до відповідача постановою №35/07 від 27.02.2007 р. на підставі ст. 27 Закону України “Про електроенергетику» накладено штраф у розмірі 5100 грн. (а.с.26). Примірник постанови отримано відповідачем про що свідчить підпис про отримання.

Зазначена сума штрафу мала бути сплачена протягом 30 днів з дня прийняття постанови до Державного бюджету України.

17.04.2007 року інспекція Держенергонагляду направила лист № 45/447 від 17.04.2007 року відповідачу з нагадуванням про необхідність сплатити штраф, але до цього часу штраф так і не сплачено (а.с.28).

Згідно статті 27 Закону України "Про електроенергетику" оскарження дій щодо накладення штрафів проводиться у судовому порядку.

Однак, відповідачем докази оскарження постанови №35/07 від 27.02.2007 р. про накладення штрафу до суду не надані та за повідомленням позивача будь-яка інформація щодо оскарження постанови відсутня (а.с.37).

Враховуючи викладене та з огляду на відсутність в матеріалах справи доказів сплати відповідачем штрафу позовні вимоги підлягають повному задоволенню.

Керуючись ст. 71, п. 4 ст. 94, ч.ч. 1-3 ст. 160, ч. 1 ст. 162, ст. 163, ч. 2 ст. 186, ч.ч. 1-4 ст. ст. 254, 258, п. 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Кіровограда (25006, м.Кіровоград, просп. Правди, 2, корп, 3, р/р 226007420006457 в КОФ АКБ "Укрсоцбанк", МФО 323293, код 320641037) на користь державного бюджету (р/р 31112106700002, банк одержувача - УДК в Кіровоградській області, МФО банку - 823016, код одержувача - 24145329, одержувач - УДК у м. Кіровограді) - 5100 грн. штрафу.

Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя