ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д Кіровоградської області
"17" серпня 2007 р. № 18/90
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді ТимошевськоїВ.В., розглянувши справу №18/90
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Авангард ЛТД", с. Ганнівка Новоархангельського району Кіровоградської області
до відповідача: Управління агропромислового розвитку Новоархангельської районної державної адміністрації, смт. Новоархангельськ Кіровоградської області
про стягнення 10332,00 грн.
Представники сторін:
від позивача - Прядко М.Б., довіреність № б/н від 05.06.07;
від відповідача - Юрик Ю.М., начальник управління, розпорядження №496-р від 17.10.05р.
Товариством з обмеженою відповідальністю Агрофірма "Авангард ЛТД" подано позовну заяву про стягнення з управління агропромислового розвитку Новоархангельської районної державної адміністрації 10332 грн. не отриманої дотації.
Відповідно до Конституції України місцеві державні адміністрації, до складу яких входять районні державні адміністрації, є органами державної виконавчої влади.
Згідно Типового положення про управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №967 від 25.07.2007 р., управління є її структурним підрозділом, підзвітним та підконтрольним голові районної держадміністрації, Головному управлінню агропромислового розвитку обласної держадміністрації і Мінагрополітики та користується статусом юридичної особи.
Як слідує з Положення про управління агропромислового розвитку Новоархангельської районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Новоархангельської райдержадміністрації від 08.09.2005 р. №413-р, серед основних завдань управління є участь у формуванні та реалізації державної аграрної політики, розроблення та здійснення заходів щодо державної підтримки і захисту товаровиробників (а.с. 67-68).
Фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників здійснюється шляхом дотування на одиницю виробленої продукції згідно з Порядком використання коштів державного бюджету, що спрямовуються для фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2005 р. №325 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2006 р. N 243).
Таким чином, управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації є органом державної виконавчої влади, який при здійсненні заходів державної підтримки товаровиробників реалізує владні управлінські функції на основі законодавства та, відповідно, діє як суб'єкт владних повноважень.
З прийняттям Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав чинності з 1 вересня 2005 р., вирішення спорів фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень віднесено до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За вказаних обставин, спір у справі №18/90 не підлягає вирішенню в господарських судах України, а тому провадження у справі підлягає припиненню на підставі пункту 1 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з частиною 2 даної статті у випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається.
Сплачене позивачем державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу підлягають поверненню з державного бюджету з урахуванням вимог пункту 3 частини 1 статті 8 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993 р. №7-93 та вимог частини 2 пункту 13 Порядку оплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних і господарських справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 р. №1258.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Провадження у справі №18/90 припинити.
У відповідності з п. 3 ч. 1 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993 № 7-93 державне мито у сумі 103 грн. 32 коп., сплачене за квитанцією №75 від 11.06.2007 р., повернути.
Довідку видати.
У відповідності з ч. 2 п. 13 Порядку оплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних і господарських справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 р. №1258 та згідно п. 3 ч. 1 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993 №7-93 витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 118 грн., сплачені за квитанцією №36 від 08.06.2007 р., повернути.
Дана ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Копію ухвали направити сторонам.
Суддя