1-в/134/13/2020
Справа № 134/129/20
31 січня 2020 року Крижопільський районний суд
Вінницької області
в складі: головуючого-судді: ОСОБА_1
з участю секретаря: ОСОБА_2
прокурора: ОСОБА_3
засудженого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Крижопіль, Вінницької області подання ДУ Крижопільського ВЦ (№ 113), про умовно -дострокове звільнення засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Міжлісся, Барського району, Вінницької області та до засудження жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, до засудження не працюючого, раніше судимого:
- 26.12.2005 року Барським районним судом Вінницької області за ч. 3 ст. 185, 75 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік;
- 05.10.2006 року Барським районним судом Вінницької області за ч. 2 ст. 185, 71 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі;
- 19.04.2007 року Барським районним судом Вінницької області за ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 4 ст. 70 КК України до 4 років позбавлення волі. Звільнений 19.11.2008 року умовно-достроково на невідбутий термін 1 рік 10 місяців 24 дні;
- 19.05.2015 року Барським районним судом Вінницької області за ч. 2, ст. 185, 75 КК України до 3 років позбавлення волі з випробувальним строком 2 роки 6 місяців.
28 січня 2020 року до Крижопільського районного суду надійшло подання ДУ "Крижопільський виправний центр №113" відносно засудженого ОСОБА_4 про умовно - дострокове звільнення.
За даною справою ОСОБА_4 засуджений 13.08.2015 року Немирівським районним судом Вінницької області за ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 71 КК України до 5 років позбавлення волі.
12.07.2018 року ухвалою апеляційного суду Вінницької області невідбута частина покарання замінена на більш м'яке обмеження волі.
У поданні вказано, що адміністрація установи ВЦ №113 клопоче про умовно-дострокове звільнення ОСОБА_4 , посилаючись на те, що засуджений за час відбування покарання довів своє виправлення.
В судовому засіданні засуджений ОСОБА_4 подання підтримав та просив звільнити його умовно - достроково.
Прокурор не заперечувала проти задоволення подання.
Розглянувши матеріали подання, заслухавши засудженого, думку прокурора, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
За даною справою ОСОБА_4 засуджений Немирівським районним судом Вінницької області за ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 71 КК України до 5 років позбавлення волі.
12.07.2018 року ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області невідбута частина покарання замінена на більш м'яке обмеження волі. Зараховано в строк покарання час слідування під вартою до виправного центру 2 місяці.
Відповідно до ч. 2 та ч. 3 ст. 81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення, при цьому фактично відбув необхідну частину призначеного судом покарання.
Як вбачається з матеріалів справи, строк відбування покарання ОСОБА_4 рахується з 07.10.2015 року.
Станом на 31січня 2020 року ОСОБА_4 відбув 4 роки 5 місяців 24 дні призначеного судом покарання, що становить 2/3 частини призначеного строку покарання.
З характеристики засудженого та матеріалів особової справи вбачається, що за час відбування покарання засуджений ОСОБА_4 має 12 заохочень у вигляді подяк та 2 стягнення, але згодом змінив своє ставлення до режиму утримання та в подальшому стягнення більше не застосовувалися. Працевлаштований був на контрагентському об'єкті ТОВ «Вінницька птахофабрика» м. Ладижин,до праці ставиться добросовісно,поставлені завдання виконує. Проявляє соціально-корисну ініціативу, приймає участь в суспільному житті відділення.
Санітарний стан житлового приміщення підтримує в належному вигляді, має охайний зовнішній вигляд. До майна установи та предметів якими користується при виконанні дорученої роботи ставиться відповідно, здійснює за ними належний догляд, використовує їх за призначенням, вимог пожежної безпеки не порушує. У відношенні до представників адміністрації установи ввічливий,тактовний. Заходи виховного характеру, які проводяться в установі відвідує та реагує на них правильно. Приймає активну участь у програмі диференційованого виховного впливу «Підготовка до звільнення» та «Фізкультура та спорт». Вину в скоєному злочині визнає, розкаюється в скоєному діянні.
Таким чином, в судовому засіданні знайшло своє підтвердження, що засуджений ОСОБА_4 відбувши 2/3 частини покарання, призначеного судом за вчинення злочину, сумлінною поведінкою та ставленням до праці довів своє виправлення, а відтак до нього може бути застосовано умовно-дострокове звільнення.
Керуючись ст. 81 КК України, ст. 154 КВК України, 539 КПК України, суд
Звільнити ОСОБА_4 , засудженого вироком Немирівського районного суду Вінницької області за ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 71 КК України до 5 років позбавлення волі, умовно-достроково на 6 місяців 6 днів від подальшого відбування покарання.
Роз'яснити засудженому ОСОБА_4 , що відповідно до ч. 4 ст. 81 КК України у разі вчинення протягом не відбутої частини покарання нового злочину суд призначає покарання за правилами передбаченими ст.ст. 71, 72 КК України.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя