125/225/20
1-в/125/8/2020
про продовження адміністративного нагляду
07.02.2020 м. Бар Вінницької області
Барський районний суд Вінницької області у складі:
судді ОСОБА_1 ;
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника Барського відділення поліції Жмеринського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Мар'янівка Барського району Вінницької області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зі слів - не працює,
за участю: представника Барського відділення поліції Жмеринського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 ,
піднаглядного - ОСОБА_3 ,
Т.в.о. начальника Барського відділення поліції Жмеринського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області звернувся до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 . Вимоги подання мотивовано тим, що 28.02.2019 Барським районним судом Вінницької області відносно ОСОБА_3 було встановлено адміністративний нагляд. Однак на шлях виправлення він не став, систематично порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, схильний до скоєння правопорушень, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності: 15.01.2020 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП накладено стягнення у виді штрафу; 17.01.2020 за ч. 2 ст. 178 КУпАП накладено стягнення у виді штрафу; 31.01.2020 за ч. 2 ст. 178 КУпАП накладено стягнення у виді штрафу; 01.02.2020 за ст. 177 КУпАП накладено стягнення у виді штрафу. 15.01.2020 ОСОБА_3 був попереджений про припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість продовження встановленого щодо нього адміністративного нагляду, але належних висновків він не зробив. Тому просить продовжити адміністративний нагляд ОСОБА_3 на шість місяців.
У судовому засіданні представник Барського відділення поліції Жмеринського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 подання підтримав повністю та наполягав на його задоволенні, оскільки ОСОБА_3 на шлях виправлення не став та належних висновків не зробив.
У судовому засіданні ОСОБА_3 визнав вимоги подання, не заперечував проти продовження адміністративного нагляду на шість місяців.
Дослідивши подання, заслухавши пояснення осіб, які з'явилися у судове засідання, вважаю, що подання підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Вироком Апеляційного суду Вінницької області від 25.04.2005 ОСОБА_3 був засуджений за п. 4 ч. 2 ст. 115 КК України до 14 років позбавлення волі. З 29.06.2004 по 26.07.2017 відбував покарання у місцях позбавлення волі, та був звільнений умовно-достроково з невідбутим строком 1 рік 6 днів.
Ухвалою Барського районного суду Вінницької області від 28.02.2019 відносно ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік.
ОСОБА_3 , перебуваючи під адміністративним наглядом, неодноразово порушував громадський порядок, за що притягувався до адміністративної відповідальності, 15.01.2020 був попереджений старшим ДОП СП Барського ВП Жмеринського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 про припинення ведення антигромадського способу життя та можливість продовження адміністративного нагляду.
Відповідно до даних копії довідки-характеристики № 33 від 31.01.2020 ОСОБА_3 негативно характеризується за місцем проживання.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
На підставі викладеного, суд вважає, що з метою запобігання вчинення нових злочинів, здійснення виховного впливу, контролю за поведінкою ОСОБА_3 , подання підлягає задоволенню, оскільки останній, перебуваючи під адміністративним наглядом на підставі ухвали суду, неодноразово вчиняв правопорушення, за що притягувався до адміністративної відповідальності, тому залишається небезпечним для суспільства і потребує систематичного контролю з боку поліції, тому необхідно продовжити строк адміністративного нагляду на шість місяців. При цьому необхідно встановити йому обмеження, що вказані у поданні.
Керуючись п. «в» ст. 3, ст. 4, 5, 6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 строком на шість місяців, обрати йому наступні обов'язки та обмеження:
1) заборонити вихід з будинку за місцем проживання з 22.00 год. до 06.00 год.;
2) заборонити виїзд за межі Барського району без дозволу керівництва Барського відділення поліції Жмеринського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області;
3) зобов'язати з'являтися на реєстрацію у Барське відділення поліції Жмеринського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області кожну першу та третю п'ятницю місяця.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: