Постанова від 03.07.2007 по справі 03/2646а

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 03/2646а

"03" липня 2007 р. м. Черкаси

Господарський суд Черкаської області, в складі: головуючого - судді Єфіменко В. В.,

з секретарем Семерез М.І.;

за участю представників:

від позивача -ОСОБА_1, ОСОБА_2 за довіреністю;

від відповідачів - Уляніцький Р.О., Стельмах А.С., за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом приватного підприємця ОСОБА_1, м.Жашків

до Жашківської районної державної адміністрації; відділу містобудування та архітектури Жашківської райдержадміністрації,

про визнати протиправними дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачем заявлено позов про:

- визнання дій відповідача протиправними щодо здійснення його підприємницької діяльності та виготовлення ним проекту на будівництво магазину по АДРЕСА_1

- заборону вчиняти відповідачем будь-які дії, спрямовані на вчинення перешкод у підприємницькій діяльності позивача, а саме у зборі матеріалів та розробці проекту будівництва магазину по АДРЕСА_1

Представник позивача позов підтримав, просив його задовольнити мотивуючи тим, що відповідно до рішення Жашківської міської ради від 22.12.2006 р. позивач та виконавчий комітет Жашківської міської ради 15.01.2007 р. уклали договір купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 450 кв.м., яка розташована у АДРЕСА_1. Вказана земельна ділянка перебувала у постійному користуванні на підставі державного акту на право постійного користування серії ЧР № НОМЕР_1 від 10.09.2002 р., на якій розташоване належне позивачу на підставі свідоцтва про право власності від 17.09.2006 року нерухоме майно (магазин).

Позивач зазначив, що відповідно до умов вищевказаного договору 07 лютого 2007 р. ним було сплачено вартість земельної ділянки в сумі 15 953 грн., що підтверджується меморіальним ордером № НОМЕР_2. Факт надходження цієї суми коштів до міського бюджету м.Жашків підтверджується довідкою виконавчого комітету Жашківської міської ради НОМЕР_3

Після сплати позивач отримав державний акт на право власності на земельну ділянку від 02.03.2007 р. Цільове призначення земельної ділянки по АДРЕСА_1 - комерційне використання.

Поряд з існуючим магазином позивач бажає збудувати магазин. Рішенням Жашківської міської ради НОМЕР_4 за результатами розгляду заяви позивачу було надано дозвіл на виготовлення проектної документації по будівництву магазину по АДРЕСА_1

Позивач вважає, що відділ містобудування та архітектури Жашківської райдержадміністрації (далі - відділ) листом від 27.04.2007 р. безпідставно заборонив йому збирати погодження та розробляти проектно-кошторисну документацію.

Позивач вважає, що розташування та будівництво на його земельній ділянці магазину відповідає вимогам чинного законодавства, занесено до генерального плану міста й позначено: об'єкт 1 - запроектований магазин та об'єкт 2- існуючий магазин.

Позивач вважає, що будівництво магазину ніяким чином не може негативно впливати на будівництво п'ятиповерхового будинку, так як об'єкти планованого будівництва розташовані за різними адресами (АДРЕСА_2, магазин - АДРЕСА_1). Інформація про відсутність магазину в генеральному плані є неправдивою, так як відповідно до викопіювання із генерального плану м.Жашків на будівництво позивачем магазину по вул. АДРЕСА_1 магазин вже нанесений до генерального плану. Крім цього, вказане викопіювання підписане начальником відділу містобудування та архітектури.

Відповідачі у відзиві на позов та їх представники в судовому засіданні позовні вимоги не визнали вважаючи їх необгрунтованими та безпідставними.

Суд, вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та інші докази, поданих сторонами в судовому засіданні, приходить до наступного.

З рішення Жашківської сесії міської ради НОМЕР_5 вбачається, що без погодження з відділом містобудування та архітектури було дозволено продаж земельної ділянки площею 0,045 га по АДРЕСА_1 у власність приватному підприємцю ОСОБА_1

За результатом продажу на земельну ділянку в м.Жашків по АДРЕСА_1 позивачу був виданий державний акт на право власності від 02.03.2007 року серії НОМЕР_6

Згідно п.3 наказу управління містобудування та архітектури облдержадміністрації від 20.03.2007 р. № 3, відповідно до підпункту 3 п. 6 протокольного доручення № 5 засідання колегії Черкаської облдержадміністрації від 03.04.2007р. "Про стан розробки генеральних планів населених пунктів області та визначення їх меж" щодо недопущення погодження розміщення і будівництва об'єктів, вибору земельних ділянок, що не передбачені в містобудівних документах, відділом містобудування та архітектури райдержадміністрації було проведено аналіз наданих погоджень щодо розміщення об'єкта будівництва позивача.

На виконання рішення Жашківської міськради НОМЕР_4 про надання дозволу на виготовлення проектної документації позивачем зібрано позитивні висновки відповідних служб міста, а саме висновок Державного управління охорони навколишнього середовища НОМЕР_7 висновок Жашківської районної санітарно-епідеміологічної служби від 30 січня 2007р., які дозволяють розташування магазину.

26.04.2007 року позивачем отримано акт вибору на відведення земельної ділянки на площі 0,045га в межах Жашківської міської ради по вул.АДРЕСА_1 під будівництво магазину. Даним актом погоджено попереднє місцерозташування магазину. Вказаний акт підписаний представниками земельних ресурсів, пожежної служби, археологічної інспекції а також міським головою та начальником відділу містобудування та архітектури.

Позивач отримав ряд технічних умов для будівництва магазину ( водоканал, міський район елекромереж, пожежна інспекція). На підставі цього позивач почав виконувати рішення Жашківської міської ради НОМЕР_4 і , відповідно, почав нести матеріальні витрати.

В ході перевірки відповідачами було з'ясовано, що відділом було надано погодження приватному підприємцю ОСОБА_1 під будівництво магазину в АДРЕСА_1

Будівництво магазину передбачалося шляхом добудови до існуючого магазину, що належить позивачу за вказаною адресою на земельній ділянці площею 0,045 га по всій її довжині вздовж АДРЕСА_1

Генеральним планом міста Жашків, затвердженого рішенням Жашківського райвиконкому НОМЕР_8, на земельних ділянках міста по АДРЕСА_1передбачено будівництво п'ятиповерхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями торгівельно-громадського призначення.

27.04.2007р. відділ містобудування та архітектури своїм листом № 8 заборонив позивачу проводити збір матеріалів потрібних для розробки проекту, відкликав власне погодження на_акті обстеження земельної ділянки в зв'язку з реалізацією генерального плану забудови міста Жашкова - будівництва п'ятиповерхового житлового будинку за адресою АДРЕСА_2 в м.Жашків. Позивача було повідомлено про те, що магазин по вул. АДРЕСА_1 не передбачений генеральним планом міста.

З матеріалів справи вбачається, що відділом містобудування та архітектури райдержадміністрації було з'ясовано, що в порушення генерального плану м.Жашків позивачу у 1997 р. за вказаною адресою було дозволено розміщення лише тимчасового магазину-павільйону з видачею державного акта на право постійного користування землею площею 0,045 га.

Тимчасовий об'єкт прийнято в експлуатацію з порушеннями державних норм і правил згідно постанови Кабінету Міністрів від 05.08.1992 року № 449 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів " та ДБН А.3.1-3-94 "Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів. Основні положення.» (діючих на момент взаємовідносин між сторонами), а саме - без участі представників державного архітектурно-будівельного контролю (далі-ДАБК), про що свідчить акт державної технічної комісії від 28.11.1997 року.

Суд приходить до висновку, що переобладнання тимчасового об'єкта в капітальний було здійснено без відома інспекції ДАБК і без погодження органів містобудування та архітектури.

Рішенням Жашківської міської ради НОМЕР_5 без відповідного містобудівного обґрунтування (ДБН Б. 1.1-4-2002 "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обгрунтування") і внесення змін до генерального плану міста, в порушення плану "червоних ліній" без погодження з відділом містобудування та архітектури було дозволено продаж земельної ділянки площею 0,045 га по АДРЕСА_1 у власність позивачу.

Ст. 14,24,27,29 Закону України "Про планування і забудову територій» містять такі положення:

Планом червоних ліній відповідно до генерального плану населеного пункту, детального плану, даних Державного земельного кадастру, містобудівного кадастру населеного пункту визначається розташування червоних ліній.

План червоних ліній є складовою частиною генерального плану населеного пункту (детального плану території) або може бути окремою містобудівною документацією.

Відповідно до планів червоних ліній сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи в межах повноважень, визначених законом, а також Київська та Севастопольська міські державні адміністрації у разі делегування їм таких повноважень:

- встановлюють межі земель загального користування населених пунктів;

- вирішують питання вибору, вилучення (викупу), надання у власність або користування (оренду) земельних ділянок, встановлюють на відповідній території єдині умови та обмеження використання земель, визначених для містобудівних потреб;

- визначають технічні умови для розміщення та утримання інженерно-транспортної інфраструктури.

Фізичні та юридичні особи, які мають намір здійснити будівництво об'єктів містобудування на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи користування, зобов'язані отримати від виконавчих органів відповідних рад, Київської та Севастопольської міської державної адміністрацій, у разі делегування їм таких повноважень відповідними радами, дозвіл на будівництво об'єкта містобудування (далі - дозвіл на будівництво).

Фізичні та юридичні особи, заінтересовані в здійсненні будівництва об'єктів містобудування, подають письмову заяву про надання дозволу на будівництво до виконавчого органу відповідної ради або Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації.

До заяви додається документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою. У разі, якщо замовник (забудовник) не є власником чи користувачем земельної ділянки, також подається нотаріально засвідчена згода власника земельної ділянки на забудову цієї ділянки, а якщо ділянка перебуває у користуванні, - нотаріально засвідчені згоди власника та користувача земельної ділянки на її забудову. Перелік інших документів та матеріалів, необхідних для отримання дозволу на будівництво, які додаються до письмової заяви, порядок їх розгляду визначаються регіональними та/або місцевими правилами забудови.

У разі прийняття сільською, селищною чи міською радою рішення про надання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності для розміщення об'єкта містобудування в порядку, визначеному земельним законодавством, зазначене рішення одночасно є дозволом на будівництво цього об'єкта.

Дозвіл на будівництво дає право замовникам на отримання вихідних даних на проектування, здійснення проектно-вишукувальних робіт та отримання дозволу на виконання будівельних робіт у порядку, визначеному цим Законом.

Дозвіл на будівництво надається на підставі комплексного висновку щодо відповідності запропонованого будівництва містобудівній документації, державним будівельним нормам, місцевим правилам забудови (далі - комплексний висновок).

Порядок отримання дозволу на будівництво тимчасових споруд та розміщення реклами визначається місцевими правилами забудови відповідно до закону.

Комплексний висновок і проект рішення про дозвіл на будівництво готуються спеціально уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури протягом місяця від дня звернення заінтересованої особи. У випадках, передбачених регіональними або місцевими правилами забудови, комплексний висновок готується з урахуванням висновків відповідних землевпорядних, природоохоронних, санітарних та інших органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Свої висновки зазначені органи надають протягом двох тижнів від дня звернення спеціально уповноваженому органу з питань містобудування та архітектури.

Дозвіл на будівництво об'єкта містобудування надається заявнику протягом двох місяців з дня подання заяви.

Дозвіл на будівництво об'єкта містобудування не є документом, що засвідчує право власності чи право користування (оренди) земельними ділянками.

Дозвіл на будівництво об'єкта містобудування не дає права на початок виконання будівельних робіт без одержання відповідного дозволу місцевої інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.

У разі, якщо фізична або юридична особа не розпочала будівельні роботи протягом двох років від дня отримання дозволу на будівництво об'єкта містобудування, цей дозвіл втрачає чинність. Поновлення дозволу відбувається в такому ж порядку, як і його надання.

Фізичні та юридичні особи, які отримали дозвіл на будівництво об'єкта містобудування, або юридичні особи, які отримали рішення сільської, селищної, міської ради чи уповноваженого на те виконавчого органу про погодження місця розташування об'єкта, мають право на одержання вихідних даних на проектування цього об'єкта та здійснення проектно-вишукувальних робіт.

Надання вихідних даних фізичним та юридичним особам у повному обсязі забезпечується виконавчими органами відповідних міських рад або відповідними районними державними адміністраціями не пізніше ніж через два місяці після подання письмової заяви про надання цих даних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, крім випадку, передбаченого частиною сьомою цієї статті. Для проектування об'єктів, що згідно із статтею 22 цього Закону визначені як переважні види забудови в межах окремої зони, замість архітектурно-планувального завдання як вихідні дані використовуються єдині умови і обмеження забудови земельних ділянок, визначені місцевими правилами забудови.

Погодження вихідних даних у разі необхідності з підприємствами, установами та організаціями, що надають технічні умови, або отримання додаткової інформації від них здійснюється спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури. У технічних умовах не допускається дублювання положень державних норм, стандартів і правил.

Перелік документів, необхідних для отримання вихідних даних, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Громадянам, які є власниками (користувачами) земельних ділянок у селах, селищах та містах районного значення, спеціально уповноважений орган з питань містобудування та архітектури може надавати будівельний паспорт об'єкта містобудування та погоджувати проектну документацію на будівництво об'єкта містобудування без попереднього надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо його інженерного забезпечення. Перелік об'єктів містобудування, щодо яких застосовується спрощена процедура, а також порядок надання будівельного паспорта встановлюються регіональними правилами забудови.

Дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт.

Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які ведуть реєстр наданих дозволів.

Дозвіл на виконання будівельних робіт надається на підставі:

- проектної документації, погодженої та затвердженої в порядку, визначеному законодавством;

- документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, а у разі, якщо замовник (забудовник) не є власником чи користувачем земельної ділянки, також подається нотаріально засвідчена згода власника земельної ділянки на забудову цієї ділянки, а якщо ділянка перебуває у користуванні, - нотаріально засвідчені згоди власника та користувача земельної ділянки на її забудову;

- рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на будівництво об'єкта містобудування;

- документа про призначення відповідальних виконавців робіт та відомостей про здійснення авторського та технічного нагляду.

У разі здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування для отримання дозволу на виконання зазначених робіт додається копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмової згоди його власника на проведення зазначених робіт.

Видача та реєстрація дозволу на виконання будівельних робіт здійснюється протягом одного місяця з дня подання заяви.

У разі відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт заявнику надаються роз'яснення щодо невідповідності поданих документів вимогам законодавства. Роз'яснення надаються у письмовій формі протягом одного місяця з дня звернення.

Відмову надання дозволу на виконання будівельних робіт може бути оскаржено до суду в установленому законом порядку.

Перелік будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл, визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань архітектури та містобудування.

У разі, якщо право на будівництво об'єкта містобудування передано іншому замовнику або змінено будівельну організацію (підрядчика), дозвіл на виконання будівельних робіт підлягає перереєстрації.

Здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.

Інформація про дозвіл на виконання будівельних робіт, а також відомості про замовника та підрядчиків будівельних робіт надаються на відповідному стенді, який встановлюється на будівельному майданчику в доступному для огляду місці.

Ст.ст. 1, 13, 16, 21 Закону України “Про місцеві державні адміністрації» містять такі положення:

Виконавчу владу в областях, районах, районах Автономної Республіки Крим, у містах Києві та Севастополі здійснюють обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.

Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.

Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

До відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України належить, зокрема, вирішення питань:

- забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян;

- соціально-економічного розвитку відповідних територій;

Місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України, здійснюють на відповідних територіях державний контроль за:

1) збереженням і раціональним використанням державного майна;

2) станом фінансової дисципліни, обліку та звітності, виконанням державних контрактів і зобов'язань перед бюджетом, належним і своєчасним відшкодуванням шкоди, заподіяної державі;

3) використанням та охороною земель, лісів, надр, води, атмосферного повітря, рослинного і тваринного світу та інших природних ресурсів;

4) охороною пам'яток історії та культури, збереженням житлового фонду;

5) додержанням виробниками продукції стандартів, технічних умов та інших вимог, пов'язаних з її якістю та сертифікацією;

6) додержанням санітарних і ветеринарних правил, збиранням, утилізацією і захороненням промислових, побутових та інших відходів, додержанням правил благоустрою;

7) додержанням архітектурно-будівельних норм, правил і стандартів;

8) додержанням правил торгівлі, побутового, транспортного, комунального обслуговування, законодавства про захист прав споживачів;

9) додержанням законодавства з питань науки, мови, реклами, освіти, культури, охорони здоров'я, материнства та дитинства, сім'ї, молоді та неповнолітніх, соціального захисту населення, фізичної культури і спорту;

10) охороною праці та своєчасною і не нижче визначеного державою мінімального розміру оплатою праці;

11) додержанням громадського порядку, правил технічної експлуатації транспорту та дорожнього руху;

12) додержанням законодавства про державну таємницю та інформацію;

13) додержанням законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи.

Відповідно п.З ст. 83 Земельного кодексу України до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність, належать:

а) землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, пляжі, парки, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів тощо);

б) землі під залізницями, автомобільними дорогами, об'єктами повітряного і трубопровідного транспорту;

в) землі під об'єктами природно-заповідного фонду, історико-культурного та оздоровчого призначення, що мають особливу екологічну, оздоровчу, наукову, естетичну та історико-культурну цінність, якщо інше не передбачено законом;

г) землі лісогосподарського призначення, крім випадків, визначених цим Кодексом;

ґ) землі водного фонду, крім випадків, визначених цим Кодексом;

д) земельні ділянки, які використовуються для забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1999 року № 2328 "Про порядок видачі архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу" та ДБН А.2.2-3-2004 "Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва" встановлено, що після збору вихідних даних на проектування, замовник має звернутися у відділ містобудування та архітектури для виготовлення архітектурно-планувального завдання (далі - АПЗ) на розробку проекту будівництва об'єкту.

Після отримання АПЗ дозволяється розробляти проект будівництва, який має бути погоджений відповідними службами, пройти державні експертизи.

П. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 20.12.1999 року № 2328 "Про порядок видачі архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу", визначено що архітектурно-планувальне завдання та технічні умови розробляються і надаються замовнику:

- якщо він є власником (користувачем) земельної ділянки - в разі надання місцевою держадміністрацією або виконавчим органом місцевої ради дозволу на виконання проектно-вишукувальних робіт на зазначеній ділянці за умови, що наміри замовника не суперечать затвердженій містобудівній документації, місцевим правилам забудови. До цього дозволу додається викопіювання з генерального або ситуаційного плану відповідної території та план земельної ділянки;

- якщо він не є власником (користувачем) земельної ділянки - в разі прийняття місцевою радою рішення про попереднє погодження (далі - рішення про погодження) місця розташування об'єкта архітектури на зазначеній ділянці, яке одночасно є дозволом на виконання проектно-вишукувальних робіт. До цього рішення додається схематичний план місця розташування об'єкта архітектури.

Суд враховує, що з метою недопущення порушень вимог Закону України "Про основи містобудування", Закону України "Про планування і забудову територій" та в зв'язку з реалізацією генерального плану забудови м. Жашків - будівництва п'ятиповерхового житлового будинку по АДРЕСА_2, відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації відкликав власне погодження на акті обстеження земельної ділянки від 16.10.2006 року під будівництво магазину ПП ОСОБА_1 в м. Жашків по вул. АДРЕСА_1, з тієї підстави, що дана забудова не передбачена генпланом міста.

Відповідно до п. 4 Положення про відділ містобудування , архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 25.03.2004 № 67 відділ забезпечує додержання законодавства у сфері містобудування та архітектури, державних стандартів, норм і правил, регіональних правил забудови населених пунктів, затвердженої містобудівної документації, здійснення контролю за їх реалізацією.

Дії відділу були по суті визнані правомірними управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації, що підтверджується листом від 31.05.2007 року № НОМЕР_9.

В судовому засіданні встановлено, що початково земельна ділянка надавалась позивачу для встановлення тимчасового торгового павільйону.

Жашківською міською радою на підставі вказаних документів були прийняті рішення від НОМЕР_10про виділення земельної ділянки уже під будівництво магазин-павільйону та рішення НОМЕР_11 про надання земельної ділянки в тимчасове користування під будівництво магазину. Фактично міська рада м.Жашків прийняла рішення, що надавало новий правовий і архітектурний статус забудові за вказаною адресою - капітального типу, і дозволяло розробляти проектну документацію на будівництво капітальної споруди магазину та отримати дозвіл інспекції ДАБК на проведення будівельних робіт.

Згідно, діючих на той період, постанови Кабінету Міністрів від 05.08.1992 року № 449 "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів " та ДБН А.3.1-3-94, акти державних комісій повинні надаватися та реєструватися в органах ДАБК.

Створення державної комісії відбувається на основі відповідного розпорядження органу влади, а після підписання акту він мав бути затвердженим розпорядженням у визначений законом на той час термін - 17 днів. Головою комісії призначався інспектор ДАБК.

Акт про прийняття закінченого будівництвом об»єкта позивача в експлуатацію не відповідає вимогам чинного законодавства.

Згідно акта про прийняття закінченого будівництвом об'єкта в експлуатацію від 28.11.1997р. та рішень міської ради, вказаних вище, Жашківським бюро технічної інвентаризації видалося реєстраційне посвідчення НОМЕР_12на будівлю магазину поАДРЕСА_1, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1.

18.12.1997 р. на підставі зазначеного акту, Жашківською міською радою було прийняте рішення НОМЕР_13 про передачу у власність земельної ділянки, виділену під вказаний магазин.

Рішенням НОМЕР_14міською радою на підставі акта від 28.11.1997 р. надано дозвіл на оформлення свідоцтва на право власності на вищезгадану будівлю.

17.09.2006 р. Жашківським бюро технічної інвентаризації було видано свідоцтво на право власності на магазин за адресою - м.Жашків АДРЕСА_1.

Ч.3 ст.375 Цивільного кодексу України визначено, що право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позивачем позовні вимоги не доведені і в позові необхідно відмовити.

Керуючись ст. ст.94, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

У позові відмовити повністю.

Про апеляційне оскарження постанови може бути подана до Київського міжобласного апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови і апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ В.В. Єфіменко

Постанова оформлена

та підписана 13.07.2007 р.