Справа № 564/282/20
07 лютого 2020 року
Костопільський районний суд Рівненської області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
ст. ДОП Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області - ОСОБА_3
особи, відносно якої розглядається подання - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Костопіль подання т.в.о начальника Костопільського ВП ГУНП України в Рівненській області підполковника поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду, відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Новоград - Волинський, Житомирської області, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , жителя АДРЕСА_2 , громадянина України, раніше судимого: 25.12.2001 року вироком Біляєвського районного суду Одеської області за ч. 3 ст. 187 КК України до покарання у виді позбавлення волі на сім років з конфіскацією всього особистого майна, 15.07.2008 року вироком Костопільського районного суду Рівненської області за ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 152, ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі на шість років та 01.12.2011 року вироком Костопільського районного суду Рівненської області за ч. 1 ст. 309, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 70, ч. 4 ст. 70 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк три роки,
Т.в.о начальника Костопільського ВП ГУНП України в Рівненській області підполковник поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 покликаючись на те, що з 01.10.2007 р. ОСОБА_4 відбував покарання в місцях позбавлення волі за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 152, ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 309, ч. 1 ст. 263 КК України. 01.10.2013 року ОСОБА_4 був звільнений з Катеринівської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Рівненській області на підставі відбуття строку покарання.
Після звільнення, за поданням Катеринівської виправної колонії Рівненської області №46, ухвалою Сарненського районного суду Рівненської області відносно ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік. Незважаючи на встановлений відносно нього адміністративний нагляд, ОСОБА_4 продовжував порушувати громадський порядок, внаслідок чого 03.10.2014 року ухвалою Костопільського районного суду Рівненської області адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 було продовжено на шість місяців.
Крім того, ОСОБА_4 перебуває в Костопільському ВП ГУНП в Рівненській області на профілактичному обліку як «раніше судимий», «сімейний насильник», а також як «особа, що формально перебуває під адміністративним наглядом», тобто підпадає під норму пункту «в» ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
24.01.2018 року ухвалою Костопільського районного суду Рівненської області ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік.
Ухвалою Костопільського районного суду Рівненської області від 30.01.2019 року ОСОБА_4 було продовжено адміністративний нагляд терміном на шість місяців.
Після чого, ухвалою Костопільського районного суду Рівненської області від 07.08.2019 року ОСОБА_4 було продовжено адміністративний нагляд терміном на шість місяців.
За час перебування під адміністративним наглядом, ОСОБА_4 своєю поведінкою не довів, що став на шлях виправлення та продовжує вести антигромадський спосіб життя, а саме підтримує зв'язки із раніше судимими особами, схильний до вживання спиртних напоїв, порушень встановлених обмежень адміністративного нагляду, що свідчить про наявність достатніх підстав вважати, що ОСОБА_4 залишається небезпечним для суспільства. За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується негативно.
За період перебування під адміністративним наглядом з 07.08.2019 року на ОСОБА_4 було складено 20 протоколів про адміністративне правопорушення, щодо порушення правил адміністративного нагляду.
З урахуванням наведеного, враховуючи тяжкість статтей КК України за якими був засуджений ОСОБА_4 та враховуючи його особу, як таку, що потребує контролю з боку працівників органів Національної поліції, заявник вважає, що наявні достатні підстави для продовження ОСОБА_4 адміністративного нагляду.
В судовому засіданні ст. ДОП Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 підтримав подання в повному обсязі та просив суд його задовольнити.
Засуджений ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував стосовно продовження відносно нього адміністративного нагляду, однак просив суд встановити йому два дні в місяць для відмітки в Костопільському ВП, оскільки він працює, тому немає можливості частіше з'являтись для реєстрації.
Заслухавши думку ст. ДОП Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Статтею 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено виключний перелік осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд. Так, зокрема, пунктом «в» вищевказаної статті передбачено можливість встановлення адміністративного нагляду щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Встановлено, що ОСОБА_4 будучи раніше судимим за вчинення умисних злочинів, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, встановлені судом обмеження систематично порушував. Протягом продовженого терміну перебування під адміністративним наглядом на ОСОБА_4 було складено 20 протоколів про адміністративне правопорушення, щодо порушення правил адміністративного нагляду.
Згідно довідки - характеристики, виданої 04.02.2020 року ДОП сектору превенції Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_6 , вбачається, що ОСОБА_4 по місцю проживання характеризується негативно.
Таким чином в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 , будучи засудженим до позбавлення волі за умисні злочини, після звільнення з місць позбавлення волі позитивних висновків для себе не зробив, своєю поведінкою проявив недостатнє бажання стати на шлях виправлення, дотримання норм громадської поведінки та незважаючи на винесені йому офіційні попередження, продовжує систематично вчиняти адміністративні правопорушення і може становити суспільну небезпеку.
На підставі вищевикладеного, враховуючи особу ОСОБА_4 , який потребує контролю з боку працівників органів Національної поліції та керуючись ч. 2 ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 1 грудня 1994 року із змінами і доповненнями, -
Подання т.в.о начальника Костопільського ВП ГУНП України в Рівненській області підполковника поліції ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити частково.
Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 терміном на шість місяців та встановити відносно нього наступні обмеження:
1. Заборонити вихід з будинку з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв. ранку наступної доби.
2. Заборонити перебувати в ресторанах, кафе, барах та місцях продажу спиртних напоїв на розлив.
3. Заборонити виїжджати за межі Костопільського району Рівненської області без дозволу працівників органу Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд.
4. Зобов'язати ОСОБА_4 з'являтися в Костопільський ВП ГУНП в Рівненській області для реєстрації двічі на місяць 5-го та 20-го числа.
На ухвалу може бути подана апеляція до Рівненського апеляційного суду протягом семи діб з моменту її проголошення.
СуддяОСОБА_1