Справа № 548/112/20
П О С Т А Н О В АПровадження №3/548/44/20
05.02.2020 року м. Хорол
Суддя Хорольського районного суду Полтавської області Миркушіна Н.С., за участю секретаря судового засідання Листопад В.Л., прокурора Крутипороха О.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Полтавського управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Абай Карагандинської області Казахстан та мешканця АДРЕСА_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_2 , громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , не працюючого, маючого на утриманні малолітню дитину та неповнолітню дитину, інвалідом не являється,
за вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Хорольського районного суду Полтавської області 21.01.2020 року від Полтавського управління департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 1 від 16.01.2020 року, згідно якого ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності, на якого відповідно п.п. «з» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія зазначеного закону, в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, після дня припинення такої діяльності 30.09.2019 року подав о 10:16 год 10.10.2019 року на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), чим умисно вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що не подав декларацію в день звільнення через технічні причини та незнання ним фактичної дати звільнення. Порушник вказує, що як тільки дізнався, що начальник ГУНП в Полтавській області підписав наказ про його звільнення він в той же день подав відповідну декларацію і просив закрити провадження по справі так як норму яку він порушив фактично скасовано.
ОСОБА_1 в судовому засіданні просив врахувати, те, що наказом національного агенства з питань запобігання корупції від 12.12.2019р. № 168/19 «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року N 3» внесено зміни в Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Згідно р.2 ч. 5 п. 2 - декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Прокурор у судовому засіданні при розгляді адмінматеріалу не заперечував проти закриття провадження у справі у зв'язку з скасуванням акта, який встановлює адміністративну відповідальність відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Так, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності, на якого відповідно п.п. «з» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія зазначеного закону, несвоєчасно, без поважних причин, після дня припинення такої діяльності 30.09.2019 року подав о 10:16 год 10.10.2019 року на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), за що станом на час вчинення даних дій була передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно р. 2 ч. 5 п. 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в редакції до 12.12.2019 року декларація суб'єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.
Наказом національного агенства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 року № 168/19 «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року N 3» внесено зміни в Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Згідно р.2 ч. 5 п. 2 - декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Отже, внесеними змінами Наказом національного агенства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 року № 168/19 в Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, скасовано норму, якою встановлювалась адміністративна відповідальність за адміністративне правопорушення, яке інкриміновано ОСОБА_1 .
Згідно статті 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно до п. 6 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
На підставі викладеного станом на час розгляду справи, в діях ОСОБА_1 не вбачається складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому адміністративна справа відносно нього підлягає закриттю.
Керуючись, ст.ст. 172-6, 247, 283, 284 КУпАП, суддя-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити у зв'язку з скасуванням акта, який встановлює адміністративну відповідальність відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного судучерез суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Повний текст постанови виготовлений 05.02.2020 року.
Суддя Н.С.Миркушіна