Постанова від 06.02.2020 по справі 154/23/20

154/23/20

3/154/31/20

Копія.

ПОСТАНОВА

іменем України

06 лютого 2020 року м. Володимир-Волинський

Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., з участю особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його захисників Крючкова В.О. та Степанюка О.Р., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з ГУ ДФС у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр-на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення № 019/03-20-21-04-04 від 24 грудня 2019 року, складеного старшим оперуповноваженим ВПНОПТ ОУ ГУ ДФС у Волинській області Рудим Д.Є., вбачається, що при проведенні обстеження території за адресою АДРЕСА_2 та при проведенні контрольно-закупівельної операції встановлено факт реалізації дизельного палива гр.-м ОСОБА_1 , який здійснював реалізацію дизельного палива не будучи при цьому як суб'єкт господарської діяльності та не маючи відповідних дозвільних документів для зберігання та реалізації ПММ, чим порушив порядок ведення господарської діяльності, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст.164 ч.1 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , який у вчиненому себе не визнав винуватим, пояснив що на прохання знайомого прибув на вказану у протоколі територію, де працівники податкової поліції продиктували йому зміст пояснень та склали відносно нього даний протокол. До міні-АЗС в с.Зимне, вул. Шевченка, 27, він жодного відношення немає, дана територія йому не належить, він не перебуває у трудових чи цивільно-правових відносинах з особою, яка є власником даної АЗС, жодної реалізації дизпалива він не здійснював, а також перевіривши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, з наступних підстав.

Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.

Згідно з вимогами ст.ст.252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діянь, які містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого цим кодексом, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Судовий розгляд справи повинен проводитись у межах визначених у протоколі обставин про адміністративне правопорушення, який є фактичним обвинуваченням у вчиненні адміністративного правопорушення.

У відповідності до вимог ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходам впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставі і в порядку встановленому законом, а застосування заходів адміністративного впливу проводиться в межах компетенції того органу, який його застосовує у точній відповідності із законом.

Відповідно до диспозиції ч.1 ст.164 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

З диспозиції ч.1 ст.164 КУпАП випливає, що вона носить бланкетний характер і передбачає відповідальність за вчинення ряду окремих незаконних діянь, які врегульовані законом.

Стаття 256 КУпАП передбачає, що в протоколі про адміністративне правопорушення окрім того зазначається і нормативний акт, який передбачає відповідальність за правопорушення.

Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Фактично, в протоколі про адміністративне правопорушення не сформульована і об'єктивна сторона правопорушення, не зазначено точних обставин вчинення адміністративного правопорушення, оскільки не викладені дані, яким чином ОСОБА_1 за вказаною в протоколі адресою незаконно здійснював господарську діяльність, кому та коли здійснював реалізацію дизельного палива та яке відношення він має до даної АЗС, хто є її власником та чи наявна у цієї особи дозвільна документація на реалізацію дизпалива.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що проводилась контрольно-розрахункова операція, однак в матеріалах справи про це відсутні будь-які відомості.

У матеріалах справи також відсутні відомості про те, що ОСОБА_1 є суб'єктом даного правопорушення та здійснював господарську діяльність в розмінні закону.

Письмові пояснення ОСОБА_1 дані працівникам податкової поліції суд розцінює критично, оскільки вони заперечуються особою, яка їх надала та спростовуються матеріалами справи.

Будь-яких інших об'єктивних даних про вчинення ОСОБА_1 вказаного правопорушення немає.

Враховуючи, що при оформленні матеріалів справи не дотримано вимог закону, не сформульовано склад адміністративного правопорушення за яким щодо ОСОБА_1 було складено протокол, у зв'язку із чим він не може бути взятий за основу доведеності його вини, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази його винуватості, а суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, не може виходити за межі наданих йому повноважень, оскільки відповідно до вимог, передбачених ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, аналізуючи чіткі та послідовні пояснення ОСОБА_1 в суді, враховуючи відсутність в матеріалах справи будь-яких інших об'єктивних доказів його винуватості, тому суд приходить до висновку про відсутність в діях останнього складу і події правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.

Вилучені паливно-роздавальні модулі з дизельним пальним слід повернути їх власнику.

Керуючись ст.247, ст.284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.164 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164 ч.1 КУпАП, закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Вилучені у ОСОБА_1 , згідно протоколу вилучення речей та документів від 24 грудня 2019 року, паливно-роздавальний модуль сірого кольору, об'ємом 10 000 літрів, до якого під'єднана паливна колонка з пістолетом марки «PRIME», у якій міститься дизельне паливо об'ємом орієнтовно 1000 літрів, а також паливно-роздавальний модуль сірого кольору, об'ємом 8000 літрів, до якого під'єднана паливна колонка з пістолетом марки «PRIME», у якій не міститься жодних речовин, що були передані на відповідальне зберігання ОСОБА_1 - повернути їх законному власнику.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя:/-/ підпис.

З оригіналом згідно.

Суддя Володимир-Волинського

міського суду О.В. Лященко