Ухвала від 09.03.2010 по справі 2а-3150/09/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

"09" березня 2010 р. Справа № 2а-3150/09/0970

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Гундяка В.Д.,

при секретарі Лавринович Т.В.,

за участю: представника позивача: Люкляна О.В.,

представника відповідача: Буджака В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом заступника прокурора м.Івано-Франківська до Івано-Франківської міської ради про визнання нечинним рішення,

ВСТАНОВИВ:

ухвалою Івано-Франківського міського суду від 14.10.2009 року передано на розгляд Івано-Франківського окружного адміністративного суду справу за позовом заступника прокурора м.Івано-Франківська до Івано-Франківської міської ради про визнання нечинним рішення.

В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження в справі, так як даний спір виник з цивільно-правових правовідносин, оскільки оскаржуване рішення стосується права володіння та розпорядження житловою спорудою. Вобгрунтування поданого клопотання надав суду копію ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2009 року за №22-а-15391/08/9104, яка прийнята по справі про оскарження спірного рішення.

Представник позивача проти задоволення клопотання заперечив.

Однак суд вважає заявлене клопотання підставним, та таким, що підлягає до задоволення з огляду на нижчевикладене.

Відповідно до ч.1 ст. 15 Цивільно процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Компетенція адміністративних судів згідно п.1 ч.1 ст.17 КАС України поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень»відповідно до п.7 ч.1 ст.3 цього ж Кодексу означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства у тому числі на виконання делегованих повноважень. Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою чи службовою особою, предметом яких є правильність рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

За обставин, коли заявлені у справі позовні вимоги випливають із відносин, що мають приватноправовий характер, а відповідний орган державної влади чи місцевого самоврядування не виступає в цих відносинах як суб'єкт владних повноважень, його участь, не змінює правову природу спірних правовідносин і не перетворює спір у публічно-правовий.

Таким чином, з огляду на зміст позовної заяви, характеру спірних правовідносин, та обставин встановлених судом першої інстанції, слід зробити висновок, що в даному випадку наявний спір про право володіння, користування та розпорядження майном -спільними допоміжними приміщеннями в багатоквартирному житловому будинку, тобто про право цивільне (житлове), яке підлягає захисту на підставі норм Цивільного, Житлового кодексів України, в порядку цивільного судочинства.

Крім того, судом встановлено, що відповідно до наданої в судовому засіданні представником відповідача копії ухвали від 16.06.2009 року, Львівський апеляційний адміністративний суд прийшов до висновку, що спірне рішення слід оскаржувати в порядку цивільного судочинства.

Згідно п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Ураховуючи наведене, керуючись п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

провадження у справі закрити.

Роз'яснити позивачу, що повторне звернення до суду з тією самою позовною заявою не допускається.

Ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених ст.186 КАСУ строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання протягом п'яти днів з дня оголошення ухвали заяви про її апеляційне оскарження, після чого протягом десяти днів -апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у п'ятиденний строк з дня оголошення ухвали.

Суддя Гундяк В.Д.