ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"02" березня 2010 р. Справа № 2a-134/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Лучко О.О.,
при секретарі Круглій О.М.,
за участю сторін:
представника позивача:не з"явився,
відповідача: не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: державної податкової інспекції в Косівському районі, вул. Незалежності, 101,м. Косів,Івано-Франківська область,78600
до відповідача: ОСОБА_1, АДРЕСА_1
про стягнення заборгованості в сумі 4340,00 грн.,-
11 січня 2010 року державна податкова інспекція в Косівському районі звернулася до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 4340 грн., яка виникла у зв'язку із несплатою податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, на адресу суду подав заяву, в якій просив розгляд справи провести без його участі. Зазначив, що позов підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання повторно не з"явилася з невідомих суду причин, хоча належним чином була повідомлена про дату, час та місце судового розгляду, наданим правом на подання заперечення не скористалася. За таких обставин, неявка відповідача не є перешкодою для розгляду справи без його участі.
Розглянувши позовну заяву, матеріали справи, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних мотивів.
Судом встановлено, що відповідач - ОСОБА_1, відповідно до ст.1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів" є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, котра має зареєстрований в Україні згідно чинного законодавства власний транспортний засіб - УРАЛ 5557 (державний номерний знак НОМЕР_1, об»єм двигуна10850 см3), який відповідно до ст.2 даного Закону є об"єктом оподаткування.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України “Про систему оподаткування” визначено види податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлений законом термін.
Відповідно до ст.1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів” №1963 від 09.04.1993 року платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи, організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які згідно ст. 2 даного Закону є об”єктами оподаткування.
Податок сплачується фізичними особами за місцем реєстрації транспортних засобів на спеціальні рахунки територіальних дорожніх фондів республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджетів міст Києва та Севастополя.
Відповідно до ст.5 даного Закону податок з власників транспортних засобів сплачується фізичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією та перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Згідно із ст.6 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів” сума податку з власників транспортних засобів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у ст.3 цього Закону.
У разі виявлення фізичних осіб, які не сплачували даний податок, вони зобов"язані сплатити податок не більш ніж за три попередні роки.
Статтею 7 згаданого Закону передбачено, що недоїмка зі сплати податку, а також суми штрафів та пені стягуються з платників податків згідно із законодавством.
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі інформації з відділення ДАІ з обслуговування Косівського району при ВДАІ УМВС в Івано-Франківській області ДПІ в Косівському районі при перевірці повноти сплати податку з власників транспортних засобів за 2008-2009 роки встановлено несплату відповідачем даного виду податку в сумі 4340 грн. (станом на 24.11.2009 року). Згідно проведенного розрахунку відповідачем останній технічний огляд проведено в 2007 році.(а.с.6).
Таким чином, відповідач зобов'язана сплатити податок з власників транспортних засобів за два попередні роки. З врахуванням ставки оподаткування 20 грн. за 100 см3 для даного виду транспорту при потужністю двигуна в 10850 см3 загальна сума податку за два попередні роки становить 4340грн. (10850см3 х 20грн. за 100 см3 = 2170грн. х 2роки = 4340 грн.)
Податковий борг підтверджується розрахунком нарахування податку з власників транспортних засобів та іншими матеріалами справи.
Доказів сплати податкового боргу відповідачем суду не представлено.
Таким чином, суд приходить до висновку про правомірність визначення ДПІ в Косівському районі податкового боргу по сплаті податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 4340 грн.
Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.м, з відповідача не стягуються.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) в дохід місцевого бюджету податковий борг в сумі 4340,00 грн. (чотири тисячі триста сорок гривень).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Лучко О.О.
Постанова складена в повному обсязі 09.03.10 року.