про відмову у відкритті провадження в частині позовних вимог
Справа № 500/365/20
05 лютого 2020 рокум.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправною та скасування вимоги, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Тернопільській області, у якому просить:
визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) Головного управління ДПС у Тернопільській області від 14.01.2020 № Ф-9921-54;
зобов'язати Головне управління ДПС у Тернопільській області привести у відповідність облікові картки платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме: громадянина ОСОБА_1 , самозайнятої особи ОСОБА_1 , фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , оскільки це одна і та ж особа з одним і тим же кодом НОМЕР_1).
Позов обґрунтовано протиправністю винесення відповідачем оскаржуваної вимоги, оскільки позивач зареєстрований в органах ДПС як фізична особа - підприємець, арбітражний керуючий, регулярно проводить оплату за себе єдиного соціального внеску, а тому вважає неправомірним нарахування йому Головним управлінням ДПС у Тернопільській області єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування окремо як фізичній особі - підприємцю та особі, яка провадить незалежну професійну діяльність.
У відповідності до вимог частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Підстави для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі визначені у частині першій статті 170 КАС України. Зокрема, відповідно до пункту 4 частини першої статті 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у провадженні цього або іншого суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Відповідно до відомостей автоматизованої комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» 03.12.2019 до Тернопільського окружного адміністративного суду подано позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Тернопільській області, у якій однією із позовних вимог заявлено аналогічну із даним позовом вимогу про зобов'язання Головне управління ДПС у Тернопільській області привести у відповідність облікові картки платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме: громадянина ОСОБА_1 , самозайнятої особи ОСОБА_1 , фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , оскільки це одна і та ж особа з одним і тим же кодом НОМЕР_1). Позову присвоєно єдиний унікальний номер судової справи №500/2751/19.
Позов також обґрунтовано протиправністю винесення відповідачем оскаржуваної вимоги, оскільки позивач зареєстрований в органах ДПС як фізична особа - підприємець, арбітражний керуючий, регулярно проводить оплату за себе єдиного соціального внеску, а тому вважає неправомірним нарахування йому Головним управлінням ДФС у Тернопільській області єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування окремо як фізичній особі - підприємцю та особі, яка провадить незалежну професійну діяльність.
Ухвалою судді Тернопільського окружного адміністративного суду від 23.12.2019 відкрито провадження у справі №500/2751/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправною та скасування вимоги, зобов'язання вчинити певні дії та призначено у справі судове засідання.
Таким чином, оскільки у провадженні Тернопільського окружного адміністративного суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, тому слід прийти до висновку про відмову у відкритті провадження у цій справі в частині вимоги про зобов'язання Головне управління ДПС у Тернопільській області привести у відповідність облікові картки платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме: громадянина ОСОБА_1 , самозайнятої особи ОСОБА_1 , фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , оскільки це одна і та ж особа з одним і тим же кодом НОМЕР_1) на підставі пункту 4 частини першої статті 170 КАС України.
Відповідно частини другої статті 170 КАС України про відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу не пізніше п'яти днів з дня надходження позовної заяви.
Копія ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами не пізніше наступного дня після її постановлення. Копія позовної заяви залишається в суді (частина третя статті 170 КАС України).
Оскільки в іншій частині позовних вимог до цього ж відповідача у цій справі буде вирішуватися питання щодо наявності підстав для відкриття провадження у справі, то позовна заява та додані до неї документи позивачу не повертаються.
Згідно із частиною п'ятою статті 170 КАС України повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Керуючись статтями 170, 171, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Тернопільській області в частині позовних вимог про зобов'язання Головне управління ДПС у Тернопільській області привести у відповідність облікові картки платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме: громадянина ОСОБА_1 , самозайнятої особи ОСОБА_1 , фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , оскільки це одна і та ж особа з одним і тим же кодом НОМЕР_1).
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Чепенюк О.В.
Згідно з оригіналом:
Суддя Чепенюк О.В.