про зупинення провадження у справі
04 лютого 2020 р. № 400/3349/19
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельника О.М. розглянув в письмовому провадженні клопотання про призначення судової експертизи в адміністративній справі
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до відповідача:Державної фіскальної служби України, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053
треті особи:Черкаська митниця, вул. О. Дашковича, 76, Черкаси, Черкаська область, 18036
про:стягнення середнього заробітку за час затримки повного розрахунку, невидачі трудової книжки з записом про звільнення з роботи за період з 21.03.2014 р. по 13.09.2016 р. в сумі 395 029,44 грн.,
В провадженні Миколаївського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про стягнення середнього заробітку за час затримки повного розрахунку, невидачі трудової книжки з записом про звільнення з роботи за період з 21.03.2014 року по 13.09.2016 року в сумі 395029,44 грн.
До суду від позивача - ОСОБА_1 , надійшло клопотання про призначення судової експертизи.
Необхідність призначення експертизи обґрунтована тим, що позивач вважає, що для нарахування середнього заробітку необхідні спеціальні знання у сфері іншій ніж право, без яких встановити суму компенсації заробітної плати неможливо, отже потрібно призначити судово-економічну експертизу.
На розгляд експерта поставлено таке питання:
- обчислити суму компенсації середнього заробітку за період з 21.03.2014 року по 13.09.2016 року.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 102 КАС України, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Ухвалою суду від 16.12.2019 року призначено по справі № 400/3349/19 судову експертизу, проведення якої доручено Миколаївському державному науково-криміналістичному центру МВС України в Миколаївській області (вул. 1 Воєнна, 2а, м. Миколаїв). Провадження у справі № 400/3349/19 зупинено до закінчення проведення судової експертизи Миколаївським державним науково-криміналістичним центром МВС України в Миколаївській області
Ухвалою від 22.01.2020 року поновлено провадження у справі 400/3349/19 за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про стягнення середнього заробітку за час затримки повного розрахунку, невидачі трудової книжки з записом про звільнення з роботи за період з 21.03.2014 року по 13.09.2016 року в сумі 395029,44 грн. та призначено судове засідання. Підставою стало неправильне зазначення в клопотанні про призначення судово - економічної експертизи, назви експертної установи, що зазначена позивачем, як «Миколаївський державний науково-криміналістичний центр МВС України в Миколаївській області.
З метою всебічного та повного з'ясування обставин справи, керуючись пунктом 4 частини 2 статті 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до одержання результатів експертизи.
Згідно з ч. 1 ст. 103 КАС України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій (яким) доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків. (ч. 5 ст. 103 КАС України)
Керуючись ст. ст. 102, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Клопотання позивача - ОСОБА_1 , про призначення судово-економічної експертизи - задовольнити.
2. Призначити по справі № 400/3349/19 судову експертизу, проведення якої доручити Миколаївському науково-дослідному експертно- криміналістичному центру МВС України (вул. 1 Воєнна, 2а, м. Миколаїв).
3. На вирішення експерта поставити питання:
- обчислити суму компенсації середнього заробітку за період з 21.03.2014 року по 13.09.2016 року.
4. Експерта попередити про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
5. Оплату витрат на проведення судово-економічної експертизи покласти на позивача - ОСОБА_1 .
6. На дослідження експерту надати адміністративну справу № 400/3349/19.
7. Провадження у справі № 400/3349/19 зупинити до закінчення проведення судової експертизи Миколаївським державним науково-криміналістичним центром МВС України в Миколаївській області
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала суду в частині зупинення провадження може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.М. Мельник