Рішення від 05.02.2020 по справі 300/2374/19

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" лютого 2020 р. справа № 300/2374/19

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 33904,58 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 33904,58 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетом, який виник у зв'язку з невиконанням відповідачем зобов'язань зі сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору, акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів в сумі 33904,58 грн.

Ухвалою від 06.12.2019 Івано-Франківським окружним адміністративним судом відкрито провадження в даній справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).

Відповідач правом на подання відзиву у встановлений судом строк не скористався. Ухвала про відкриття провадження 17.12.2019 вручена відповідачу за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.87, 88, 92).

Отже, ухвала про відкриття провадження у справі вручена відповідачу належним чином, однак відзив ним не подано.

Згідно частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

За таких обставин, керуючись частиною 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає вирішенню за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 07.05.2003 зареєстрований як фізична особа-підприємець та взятий на облік як платник податків (а.с.87, 88).

Відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання згідно поданої податкової декларації про майновий стан і доходи від 05.02.2017 за четвертий квартал 2016 року в розмірі 956,70 грн. з податку на доходи фізичних осіб та 79,73 грн. військового збору (а.с.12, 13).

Відповідачем самостійно визначено суму 6459,00 грн. грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що підтверджується самостійно поданими деклараціями акцизного податку: за липень 2018 року поданої 20.08.2018 на суму 8,00 грн.; за червень 2018 року поданої 20.07.2018 на суму 41,00 грн.; за квітень 2018 року поданої 21.05.2018 на суму 74,00 грн.; за березень 2018 року поданої 20.04.2018 на суму 72,00 грн.; за лютий 2018 року поданої 20.03.2018 на суму 162,00 грн.; за січень 2018 року поданої 20.02.2018 на суму 95,00 грн.; за грудень 2017 року поданої 22.01.2018 на суму 136,00 грн.; за листопад 2017 року поданої 20.12.2017 на суму 204,00 грн.; за жовтень 2017 року поданої 20.11.2017 на суму 184,00 грн.; за серпень 2017 року поданої 20.09.2017 на суму 216,00 грн.; за липень 2017 року поданої 21.08.2017 на суму 452,00 грн.; за червень 2017 року поданої 20.07.2017 на суму 474,00 грн.; за травень 2017 року поданої 20.06.2017 на суму 487,00 грн.; за квітень 2017 року поданої 22.05.2017 на суму 150,00 грн.; за березень 2017 року поданої 20.04.2017 на суму 401,00 грн.; за лютий 2017 року поданої 20.03.2017 на суму 551,00 грн.; за січень 2017 року поданої 20.02.2017 на суму 612,00 грн.; за грудень 2016 року поданої 20.01.2017 на суму 1100,00 грн.; за листопад 2016 року поданої 20.12.2016 на суму 1040,00 грн. (а.с.14-70).

На підставі акту камеральної перевірки про порушення правил сплати (перерахування) податків (зборів) №10785/400/2498711039 від 10.11.2017 Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0011784002 від 04.12.2017, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України за дні затримки сплати грошового зобов'язання за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, визначеним підпунктом 222.1.1 пункту 222.1 статті 222 Податкового кодексу України, в сумі 128244 грн., зобов'язано відповідача сплатити штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу в сумі 25648,83 грн. Дане податкове повідомлення-рішення направлене відповідачу за адресою місцезнаходження, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та вручене відповідачу 22.11.2017, що підтверджується підписом відповідача на рекомендованому повідомленні УДППЗ "Укрпошта" про вручення поштового відправлення (а.с.71-76).

На підставі акту камеральної перевірки про порушення правил сплати (перерахування) податків (зборів) №15644/400/2498711039 від 08.10.2018 Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0024584002 від 09.10.2018, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України за дні затримки сплати грошового зобов'язання за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, визначеним підпунктом 222.1.1 пункту 222.1 статті 222 Податкового кодексу України, в сумі 1000 грн., зобов'язано відповідача сплатити штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу в сумі 200 грн. Дане податкове повідомлення-рішення 09.10.2018 вручене відповідачу, що підтверджується його підписом на даному повідомленні-рішенні (а.с.77, 78).

Згідно з довідкою про борг та інтегрованою карткою платника податку за платежем відповідача акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів нарахована пеня на суму 365,15 грн. (а.с.11, 81, 83, 84).

У відповідності до довідки про борг та інтегрованої картки платника податку за платежем відповідача штрафні фінансові санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів Головним управління ДФС в Івано-Франківській області 02.05.2018 на рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0009141407 від 15.11.2017 за несвоєчасне перерахування коштів нарахована сума пені 195,17 грн. (а.с.80).

На виконання вимог пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України Головним управління ДФС в Івано-Франківській області надіслано відповідачу податкову вимогу форми "Ф" за №49161-52/908 від 16.07.2018, згідно з якою, загальна сума податкового боргу відповідача станом на 15.07.2018 становила 44592,09 грн., у тому числі основний платіж - 18183,99 грн., штрафні (фінансові санкції) - 25648,83 грн., пеня - 759,27 грн. Вимога направлена відповідачу за адресою, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та вручена відповідачу 16.08.2018, що підтверджується його підписом на рекомендованому повідомленні УДППЗ "Укрпошта" про вручення поштового відправлення (а.с.79.).

Відповідно до довідки про борг від 20.11.2019 за ОСОБА_1 обліковується борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується за результатами річного декларування, військового збору, що сплачується за результатами річного декларування, акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів в сумі 33904,58 грн., в тому числі 7495,43 грн. основного зобов'язання та 25848,83 грн. штрафних санкцій, 560,32 грн. пені (а.с.11).

Позивач просить стягнути з відповідача вказаний податковий борг в сумі 33904,58 грн. в дохід бюджету.

При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює Податковий кодекс України, який зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Частиною 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Відтак, при вирішенні даного спору суд керується законом, який був чинний на час виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до пунктів 37.1, 37.2 статті 37 Податкового кодексу України підстави для виникнення, зміни і припинення податкового обов'язку, порядок і умови його виконання встановлюються цим Кодексом або законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов'язує сплату ним податку.

Виникнення, зміна і припинення податкового обов'язку визначені статтею 37 Податкового кодексу України, згідно з пунктами 37.7, 37.2 якого, підстави для виникнення, зміни і припинення податкового обов'язку, порядок і умови його виконання встановлюються цим Кодексом або законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов'язує сплату ним податку.

Статтею 36 Податкового кодексу України встановлено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Згідно з статтею 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Пунктом 38.2 статті 38 Податкового кодексу України передбачено, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.

Відповідно до підпунктів 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16, Податковим кодексом України визначено, що платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

У відповідності до пункту 6.1 статті 6 Податкового кодексу України, податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Згідно з статтею 8 Податкового кодексу України, в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних податків та зборів належать податок на доходи фізичних осіб, акцизний податок; які є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом (підпункти 9.1.2, 9.1.4 пункту 9.1 статті 9 цього Кодексу).

Відповідно до підпункту 162.1.1 пункту 162.1 статті 162 Податкового кодексу України платником податку на доходи фізичних осіб є фізична особа-резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції) (підпункт 14.1.4 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України). У відповідності до підпункту 212.1.11 пункту 212.1 статті 212 Податкового кодексу України платником акцизного податку є особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів. Об'єктом оподаткування є операції з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (213.1.9 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України).

Відповідно підпунктів 1.1-1.6 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір. Платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу. Об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту. Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 цього Кодексу.

Отже, відповідач є платником податку на доходи фізичних осіб, військового збору та акцизного податку.

Приписами пункту 49.1. статті 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно пункту 49.2. статті 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Відповідно до пункту 54.1. статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету (пункту 54.2. статті 54 Податкового кодексу України).

Згідно підпункту "в" пункту 176.1. статті 176 Податкового кодексу України платники податку зобов'язані подавати податкову декларацію за встановленою формою у визначені строки у випадках, коли згідно з нормами цього розділу таке подання є обов'язковим.

Відповідно до пункту 179.1. статті 179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу (підпункт 49.18.4. пункту 49.18. статті 49 Податкового кодексу України).

Приписами пункту 57.1. статті 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Так, згідно пункту 179.7. статті 179 Податкового кодексу України фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації. Сума податкових зобов'язань, донарахована контролюючим органом, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені цим Кодексом.

Судом встановлено, що відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання згідно поданої податкової декларації про майновий стан і доходи від 05.02.2017 за четвертий квартал 2016 року в розмірі 956,70 грн. з податку на доходи фізичних осіб та 79,73 грн. військового збору (а.с.12, 13).

Відповідно до пункту 223.2 статті 223 Податкового кодексу України платники податку, визначені пунктом 212.1 статті 212 цього Кодексу подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу.

Відповідачем самостійно визначено суму 6459,00 грн. грошового зобов'язання з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що підтверджується самостійно поданими деклараціями акцизного податку: за липень 2018 року поданої 20.08.2018 на суму 8,00 грн.; за червень 2018 року поданої 20.07.2018 на суму 41,00 грн.; за квітень 2018 року поданої 21.05.2018 на суму 74,00 грн.; за березень 2018 року поданої 20.04.2018 на суму 72,00 грн.; за лютий 2018 року поданої 20.03.2018 на суму 162,00 грн.; за січень 2018 року поданої 20.02.2018 на суму 95,00 грн.; за грудень 2017 року поданої 22.01.2018 на суму 136,00 грн.; за листопад 2017 року поданої 20.12.2017 на суму 204,00 грн.; за жовтень 2017 року поданої 20.11.2017 на суму 184,00 грн.; за серпень 2017 року поданої 20.09.2017 на суму 216,00 грн.; за липень 2017 року поданої 21.08.2017 на суму 452,00 грн.; за червень 2017 року поданої 20.07.2017 на суму 474,00 грн.; за травень 2017 року поданої 20.06.2017 на суму 487,00 грн.; за квітень 2017 року поданої 22.05.2017 на суму 150,00 грн.; за березень 2017 року поданої 20.04.2017 на суму 401,00 грн.; за лютий 2017 року поданої 20.03.2017 на суму 551,00 грн.; за січень 2017 року поданої 20.02.2017 на суму 612,00 грн.; за грудень 2016 року поданої 20.01.2017 на суму 1100,00 грн.; за листопад 2016 року поданої 20.12.2016 на суму 1040,00 грн. (а.с.14-70).

Згідно підпункту 222.1.1 пункту 222.1 статті 222 Податкового кодексу України суми податку перераховуються до бюджету платниками акцизного податку протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Відповідно до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі акту камеральної перевірки про порушення правил сплати (перерахування) податків (зборів) №10785/400/2498711039 від 10.11.2017 Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0011784002 від 04.12.2017, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України за дні затримки сплати грошового зобов'язання за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, визначеним підпунктом 222.1.1 пункту 222.1 статті 222 Податкового кодексу України, в сумі 128244 грн., зобов'язано відповідача сплатити штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу в сумі 25648,83 грн. Дане податкове повідомлення-рішення направлене відповідачу за адресою місцезнаходження, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та вручене відповідачу 22.11.2017, що підтверджується підписом відповідача на рекомендованому повідомленні УДППЗ "Укрпошта" про вручення поштового відправлення (а.с.71-76).

На підставі акту камеральної перевірки про порушення правил сплати (перерахування) податків (зборів) №15644/400/2498711039 від 08.10.2018 Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ш" №0024584002 від 09.10.2018, яким на підставі статті 126 Податкового кодексу України за дні затримки сплати грошового зобов'язання за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, визначеним підпунктом 222.1.1 пункту 222.1 статті 222 Податкового кодексу України, в сумі 1000 грн., зобов'язано відповідача сплатити штраф у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу в сумі 200 грн. Дане податкове повідомлення-рішення 09.10.2018 вручене відповідачу, що підтверджується його підписом на даному повідомленні-рішенні (а.с.77, 78).

Нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом, при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (підпункти 129.1.1, 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України).

Згідно з довідкою про борг та інтегрованою карткою платника податку за платежем відповідача акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів нарахована пеня на суму 365,15 грн. (а.с.11, 81, 83, 84).

У відповідності до довідки про борг та інтегрованої картки платника податку за платежем відповідача штрафні фінансові санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів Головним управління ДФС в Івано-Франківській області 02.05.2018 на рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0009141407 від 15.11.2017 за несвоєчасне перерахування коштів нарахована сума пені 195,17 грн. (а.с.80).

У відповідності до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно пункту 59.5 даної статті Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

На виконання вимог пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України Головним управління ДФС в Івано-Франківській області надіслано відповідачу податкову вимогу форми "Ф" за №49161-52/908 від 16.07.2018, згідно з якою, загальна сума податкового боргу відповідача станом на 15.07.2018 становила 44592,09 грн., у тому числі основний платіж - 18183,99 грн., штрафні (фінансові санкції) - 25648,83 грн., пеня - 759,27 грн. Вимога направлена відповідачу за адресою, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та вручена відповідачу 16.08.2018, що підтверджується його підписом на рекомендованому повідомленні УДППЗ "Укрпошта" про вручення поштового відправлення (а.с.79.).

Відповідно до довідки про борг від 20.11.2019 за ОСОБА_1 обліковується борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується за результатами річного декларування, військового збору, що сплачується за результатами річного декларування, акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів в сумі 33904,58 грн., в тому числі 7495,43 грн. основного зобов'язання, 25848,83 грн. штрафних санкцій та 560,32 грн. пені (а.с.11).

Відповідно до інтегрованих карток платника податку за відповідачем рахується податковий борг 33904,58 грн.: з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 956,70 грн.; з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 79,73 грн.; з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в сумі 32672,98, у тому числі основний платіж 6459,00 грн., штрафні санкції 25848,83 грн. та пеня 365,15; з пені зі штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів в сумі 195,17 грн.

Даний податковий борг до моменту розгляду справи не переривався та є непогашеним. Вимогу відповідач отримав та залишив без реагування, а податковий борг за нею, на момент виникнення вищевказаних податкових зобов'язань, не сплатив.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно пункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом утворюють податковий борг.

Отже, податковий борг відповідача зі сплати зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, військового збору, акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та з штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів, підтверджується податковими деклараціями, розрахунками сум податків, податковими повідомленнями-рішеннями, розрахунками штрафних санкцій, актами перевірки, корінцем податкової вимоги, витягами з облікової картки платника податку та довідкою позивача про борг.

Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості, що є предметом стягнення або спростування її наявності, або оскарження податкових повідомлень-рішень чи податкової вимоги відповідач суду не надав.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (пункт 95.4. статті 95 Податкового кодексу України).

Таким чином, враховуючи, що на час розгляду справи податковий борг зі сплати зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб, військового збору, акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів, в сумі 33904,58 грн. відповідачем в добровільному порядку не сплачений, відповідних доказів, які б підтверджували погашення такого боргу чи спростовували доводи позивача, відповідачем не надано, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про стягнення з відповідача податкового боргу є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДПС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 43142559, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 33904,58 грн. задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) в дохід бюджету податковий борг в сумі 33904 (тридцять три тисячі дев'ятсот чотири) грн. 58 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Григорук О.Б.