про закриття провадження в адміністративній справі
30 січня 2020 рокум. Ужгород№ 260/1650/19
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гебеш С.А.
при секретарі судових засідань - Жирош С.Ю.
та осіб, що беруть участь у справі:
представника позивача - Шпуганич В.П.
представника відповідача - Ігнатенко О.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки), третя особа - Ужгородський міський відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, -
ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки), третя особа - Ужгородський міський відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області.
В підготовчому судовому засіданні представником Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області було заявлено клопотання про закриття провадження у справі в силу вимог п.8 ч.1 ст.238 КАС України. Вказане клопотання мотивоване тим, що Головним управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області за час розгляду даної справи в добровільному порядку прийнято рішення про відкликання податкової вимоги від 13.11.2018 року №Ф-4654-50.
Крім цього, суд також зазначає, що згідно наданої в судовому засіданні довідки Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області станом на 28.01.2020 року за ОСОБА_1 відсутня будь яка заборгованість по сплаті податків, зборів та платежів.
Представник відповідача в судовому засіданні подане клопотання підтримала та відповідно просила суд закрити провадження в даній адміністративній справі.
Представник позивача в судовому засіданні проти закриття провадження в даній адміністративній справі не заперечував та залишив розгляд даного клопотання на розсуд суду.
Розглянувши матеріали справи та наявні в ній докази, а також подане представником відповідача клопотання про закриття провадження у справі, заслухавши думку представників сторін з приводу закриття провадження у справі, суд приходить до наступних висновків.
Як встановлено судом в ході судового розгляду та вбачається із матеріалів даної справи, Головним управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області за час розгляду даної справи в добровільному порядку прийнято рішення про відкликання податкової вимоги від 13.11.2018 року №Ф-4654-50.
Крім цього, суд також зазначає, що згідно наданої в судовому засіданні довідки Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області станом на 28.01.2020 року за ОСОБА_1 згідно інтегрованих карток платника податків відсутня будь яка заборгованість по сплаті податків, зборів та платежів.
Відповідно до норм п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень. При цьому відсутні підстави вважати, що відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
В даному випадку у суду відсутні підстави вважати, що відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення, оскільки фактично в даному випадку відповідач самостійно виправив свої незаконні дії та прийняв відповідні рішення, а відтак в даному випадку фактично відсутній предмет спору.
Вчинення відповідачем дій щодо виправлення оскаржуваних порушень свідчить про відсутність предмету оскарження і порушень прав позивача, на час розгляду справи по суті, через, що суд дійшов висновку про наявність визначених у п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України підстав для закриття провадження у справі.
Згідно з п.5 ч.1 ст.7 Закону №3674-VI, встановлено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема, закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях
Питання щодо повернення сплаченого судового збору в разі помилкової його сплати вирішується згідно з Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевого бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 03 вересня 2013 року №787 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 вересня 2013 року за №1650/24182 (далі - Порядок).
Відповідно до п. 3 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 року №787, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у національній валюті здійснюється органами Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства) з відповідних бюджетних рахунків для зарахування надходжень (далі - рахунки за надходженнями), відкритих в органах Казначейства відповідно до законодавства, шляхом оформлення розрахункових документів. Повернення платежів у національній валюті здійснюється на рахунки одержувачів коштів, відкриті в банках або органах Казначейства, вказані у поданні або заяві платника. Повернення платежів фізичним особам, які не мають рахунків у банках, може здійснюватись шляхом повернення у готівковій формі коштів за чеком органу Казначейства з відповідних рахунків, відкритих у банках на ім'я органу Казначейства, або з відповідних рахунків банку чи підприємства поштового зв'язку, вказаних у поданні або заяві платника (його довіреної особи).
Згідно п. 5 Порядку, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за ухвалою суду, яка набрала законної сили.
У разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого) до органу Казначейства подається оригінал або належним чином засвідчена копія ухвали суду.
З огляду на вказане вище, законодавством передбачено повернення сплаченого судового збору в разі закриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність повернення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код - НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок) по адміністративній справі № 260/1650/19 перерахований до бюджету відповідно до квитанції від 20.11.2019 року №0.0.1529764977.1.
При цьому, суд зазначає, що оригінали квитанцій про сплату судового збору знаходяться у матеріалах даної адміністративної справи.
Враховуючи вищевикладене те керуючись ст.7 Закону України "Про судовий збір", статтями, 132,139,142, 238, 243,248, 256, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання представника Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області про закриття провадження у даній справі - задовольнити.
Провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код - НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52,м. Ужгород, Закарпатська область,88000, код ЄДРПОУ - 39393632) про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки), третя особа - Ужгородський міський відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області - закрити.
Повернути ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код - НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок) по адміністративній справі № 260/1650/19 перерахований до бюджету відповідно до квитанції від 20.11.2019 року №0.0.1529764977.1.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано судом 04.02.2020 року.
СуддяС.А. Гебеш