Копія
Справа № 326/72/20
Провадження № 3/326/40/2020
05 лютого 2020 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Каряка Д.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Коларівка Приморського району Запорізької області, громадянина України, з вищою освітою, працюючого головою СВК «Серп і Молот», одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН - НОМЕР_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 164 КУпАП, -
На розгляд до Приморського районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 11 від 12.12.2019 відносно ОСОБА_1 , в якому вказано, що на час проведення фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні зберігання, роздрібної та оптової торгівлі паливно-мастильними матеріалами, працівниками оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області встановлено факт зберігання паливно-мастильних матеріалів без реєстрації акцизного складу в системі електронного адміністрування, а саме: дизельного пального та бензину марки А-92. Відповідно до ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995 роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на місце зберігання, роздрібну та оптову торгівлю пальним.
В судовому засіданні ОСОБА_2 проти протоколу заперечував.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що даний адміністративний матеріал слід повернути до Оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області для доопрацювання.
Так, матеріали справи не містять підстави проведення перевірки АЗС за адресою: Запорізька область, Приморський район, с. Лозуватка, вул. Івана Франка,35, а також докази того, що на території АЗС зберігається паливно-мастильні матеріали без реєстрації акцизного складу в системі електронного адміністрування, а є лише посилання на такий факт.
До матеріалів протоколу додається протокол огляду від 12.12.2019, з якого вбачається, що на підставі ст. 265 КУпАП оглянуто та вилучено: дизельне пальне у кількості 20 470 л; бензин А-92 у кількості 14 650 л. Проте уповноваженою особою не складено акт опису та передачі на зберігання товарно-матеріальних цінностей.
На підставі наданих доказів неможливо встановити дійсні обставини справи, а за таких умов суд позбавлений можливості надати належну правову оцінку діям ОСОБА_1 .
Санкція статті 164 ч. 5 КУпАП передбачає додаткове стягнення у вигляді конфіскації пального або спирту етилового, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для зберігання та/або реалізації такого пального або спирту етилового, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Проте протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_1 не містить таких відомостей, а саме кількість пального, в чому воно зберігається, кількість грошей одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення. Тому суд позбавлений можливості при розгляді даного адміністративного матеріалу призначити додаткове стягнення.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Вказані недоліки, позбавляють можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи по суті та прийняти рішення, тому адміністративний матеріал підлягає поверненню для належного оформлення та усунення недоліків.
Керуючись, ст.ст. 256, 278, 283-285 КУпАП, -
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 164 КУпАП повернути до Оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Каряка
Копія вірна: суддя Д.О. Каряка
Постанова набрала чинності «_____» ___________________ 2020 рік
Термін пред'явлення постанови до виконання «_____» ___________________ 2020 рік
05.02.20