Постанова від 04.02.2020 по справі 310/10084/19

Справа № 310/10084/19

3/310/227/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2020 рокум. Бердянськ

04 лютого 2020 року м. Бердянськ

Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Полянчук Б.І., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 188 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

24.12.2019 року стосовно ОСОБА_1 складено адміністративний протокол в якому зазначено, що остання вчинила правопорушення, передбачене статтею 188 КУпАП, оскільки намагалась передати до установи виконання покарань заборонені предмети (100 грн.), виславши їх у посилці та приховавши у поясі штанів з комплекту термобілизни для передавання засудженому ОСОБА_2 , заборонені речі були виявлені при догляді посилки.

ОСОБА_1 в суд не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Згідно ст. 188 КУпАП прихована від огляду передача або спроба передачі будь-яким способом особам, яких тримають у слідчих ізоляторах, установах виконання покарань, алкогольних напоїв, лікарських та інших засобів, що викликають одурманювання, а так само інших заборонених для передачі предметів - тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією заборонених предметів.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Особливості розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1 - 279-4 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 251 КУпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) приймає рішення на підставі досліджених доказів, оцінюючи їх за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на повному, всебічному й об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в сукупності, керуючись законом.

Положення ст. 256 КУпАП передбачає, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

З матеріалів справи вбачається, що черговим помічником начальника установи ВНіБ майором внутрішньої служби Яценком Ю.М. складено протокол від 24.12.2019 року серія ЗП №7 про адміністративне правопорушення за ст. 188 КУпАП. У протоколі зазначено, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ст. 188 КУпАП, оскільки намагалась передати до установи виконання покарань заборонені предмети (100 грн.), виславши їх у посилці та приховавши у поясі штанів з комплекту термобілизни для передавання засудженому ОСОБА_2 , заборонені речі були виявлені при догляді посилки. Згідно з протоколом свідки події відсутні.

Протокол про адміністративне правопорушення серії ЗП№ 7 від 24.12.2019 року відносно громадянки ОСОБА_1 складено з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки в ньому відсутні пояснення та зауваження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, такі відсутні і на окремому аркуші. Протокол не підписано гр. ОСОБА_1 та його примірник не вручено останній. Також в протоколі відсутня відмітка про роз'яснення порушнику прав та обов'язків, передбачених статтею 268 КУпАП.

За викладених обставин, протокол про адміністративне правопорушення ЗП№ 7 від 24.12.2019 року є неналежним доказом і не може підтверджувати вину ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення.

Інші докази, які долучені до матеріалів справи жодним чином не підтверджують, що саме ОСОБА_1 намагалась передати до установи виконання покарань заборонені предмети (100 грн.), виславши їх у посилці та приховавши у поясі штанів з комплекту термобілизни для передавання засудженому ОСОБА_2 і вони самі по собі, без протоколу про адміністративне правопорушення не можуть беззаперечно підтверджувати вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, приходжу до висновку, що до суду не надано належних та допустимих доказів, які в сукупності підтверджували би вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188 КУпАП, тому провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення.

Грошові кошти в сумі 100 грн. (50 грн. серія ТЕ №3580079, 50 грн. серія ФИ 3027545, які прийняті на зберігання актом №5 від 26.12.2019 року слід повернути ОСОБА_1 .

Керуючись ст. ст. 213, 221, 247, 256, 283-285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення передбачене ст. 188 КУпАП відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Грошові кошти:

50 грн. серія ТЕ №3580079;

50 грн. серія ФИ 3027545, які прийняті на зберігання актом №5 від 26.12.2019 року повернути ОСОБА_1 .

Постанова про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя