Справа №: 297/207/20
05 лютого 2020 року м. Берегове
Суддя Берегівського районного суду Закарпатської області Гал Л. Л розглянувши матеріали, що надійшли з Берегівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , пенсіонерки, громадянки України,
за ч. 2 ст. 154 КУпАП,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 348972 від 26.01.2020 року,24 січня 2020 року близько 04 години ОСОБА_1 неналежно утримувала свою безпородну собаку (середнього зросту, сіру з великою шерстю), внаслідок чого остання загризла 22 курей у її сусідки ОСОБА_2 .
Відповідно до ст. 278 КУпАП - орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративні правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, в протоклі про адміністративне правопорушення не вказана конкретна диспозиція ст. 154 КУпАП, а саме вказаною статтею передбачені наступний склад адміністративного правопорушення:
1)тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами,
2)чи понад установлену кількість,
3)чи незареєстрованих собак,
4)або приведення в громадські місця,
5)або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку),
6)чи в невідведених для цього місцях, що спричинило шкоду майну людей.
Тобто, у протоколі слід вказати конкретне порушення, що було встановлено посадовою особою.
Крім того, в протоколі вказано, що правопорушенням заподіяно матеріальної шкоди на суму 4000 гривень, однак відсутній документальний доказ вказаної суми (загризених 22 курей).
В порушення Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 року № 1376, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 року за № 1496/27941, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано свідків.
Також, письмові пояснення ОСОБА_1 та свідка ОСОБА_2 не оформлені належно, а саме в шапці відсутня посада і прізвище, ім'я та по-батькові посадової особи, яка відібрала пояснення, а в кінці її підпис.
В зв'язку з цим, для всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути начальнику Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП,
постановив:
Матеріали протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 154 КУпАП України - повернути начальнику Берегівського ВП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Гал Л. Л.