Постанова від 23.03.2010 по справі 2а-2192/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2010 р. справа № 2а-2192/10/0570

час прийняття постанови: 12 год. 55 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Абдукадирової К.Е.

при секретарі Лакушевій Є.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області,

до Приватного підприємства «Аріадна», м. Краматорськ

про примусове стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 47 468 грн. 68 коп. відповідно до рішення від 4 вересня 2009 року № 242 за порушення державної дисципліни цін,

за участю представників сторін:

від позивача: Еллі В.В. - за дов. від 11 січня 2010 року

від відповідача: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулася до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Аріадна» про примусове стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 47 468 грн. 68 коп. відповідно до рішення від 4 вересня 2009 року № 242 за порушення державної дисципліни цін.

Правовою підставою стягнення представник позивача під час судового засіданні вважає норми Закону України «Про ціни і ціноутворення»від 3 грудня 1990 року № 507-ХП, Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України від 3 грудня 2001 року № 298/519 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 року за № 1047/6238).

Відповідач в судове засідання не з'явився, надав через канцелярію Донецького окружного адміністративного суду письмову заяву про розгляд справи без участі його представника. Про дату. Час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Вислухавши у відкритому судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Питання Державної інспекції з контролю за цінами» № 1819 від 13 грудня 2000 року є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки. У межах своєї компетенції Держцінінспекція організує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Міністру економіки. Крім того, на позивача покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади та суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.

28 серпня 2009 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області проведено перевірку Приватного підприємства «Аріадна»(84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Об'їздна, 1) з питання порядку формування, встановлення та застосування цін на продукти харчування, щодо яких встановлено державне регулювання.

Вказаною перевіркою встановлено за період з 1 грудня 2008 року по 15 серпня 2009 року застосування оптово-відпускних цін на продовольчі товари, ціни на які підлягають державному регулюванню, з порушенням запровадженого порядку обов'язкового декларування їх зміни, у разі, коли такі ціни збільшуються більш яе на 1 відс., а саме на ковбасні вироби - до 18,9 відс., а також застосування рівня торговельних надбавок до 19, 1 відс. замість 15 відс. чим порушені вимоги пунктів 1, 2 Порядку декларуваня зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 року № 1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари» із змінами і доповненнями) та пункту 1 розпорядження Голови Донецької облдержадміністрації від 3 грудня 2007 року № 750 «Про декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари» зі змінами, внесеними розпорядженням Голови Донецької облдержадміністрації від 26 червня 2008 року № 305 «Про внесення змін до розпорядження Голови облдержадміністрації від 3 грудня 2007 року № 750» , розпорядження Голови Донецької облдержадміністрації від 5 червня 2008 року № 267 «про встановлення граничних рівнів торговельних надбавок на продовольчі товари (реєстрація в Головному управління юстиції у Донецькій області 10 червня 2008 року за № 53/1583).

За наслідками перевірки позивачем було прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 47 468 грн. 58 коп. від 4 вересня 2009 року № 242 (арк. справи 6). Правовою підставою прийняття вказаного рішення зазначено статтю 14 Закону України «Про ціни ціноутворення».

Зазначене рішення було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом та отримано ним 18 вересня 2009 року, що підтверджується підписом його представника (арк. справи 8).

Статтею 6 Закону України «Про ціни і ціноутворення» передбачено, що у народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Відповідно ж до статті 7 цього Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фінансових цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів та іншими методами, веденими Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Держбюджету України. Місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Як встановлено у судовому засіданні сума економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 47 468 грн. 58 коп. відповідачем до бюджету не сплачена.

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області підлягають задоволенню у повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 121-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Приватного підприємства «Аріадна» про примусове стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 47 468 (сорок сім тисяч чотириста шістдесят вісім гривень) грн. 68 коп. відповідно до рішення від 4 вересня 2009 року № 242 за порушення державної дисципліни цін задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Аріадна» (84333, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Вознесеньского, 4-3) суми застосованих економічних санкцій у розмірі 47 468 (сорок сім тисяч чотириста шістдесят вісім гривень) грн. 68 коп. відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 4 вересня 2009 року № 242 за порушення державної дисципліни цін, яка полягає зарахуванню до державного бюджету за наступними реквізитами: д/р № 31110106700059 в УДК м. Краматорська Донецької області, отримувач -УДК м. Краматорська Донецької області, код ЄДРПОУ 34686652, банк отримувача - ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією - 21081100.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 23 березня 2010 року в присутності представника позивача. Постанова у повному обсязі складена 26 березня 2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Абдукадирова К.Е.