Постанова від 29.03.2010 по справі 2а-5662/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2010 р. справа № 2а-5662/10/0570

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Логойди Т. В.

при секретарі < Призвище секретаря >

Кузнецова К.В.,

з участю представника позивача Пищиті Є.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі міста Донецька до приватного підприємства «Магнат-ВВ» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

У березні 2010 року Державна податкова інспекція у Кіровському районі міста Донецька звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що приватне підприємство «Магнат-ВВ» має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 13393,52 грн., а саме:

- 11705,52 грн. з податку на додану вартість згідно уточнюючого розрахунку за серпень 2008 року від 14 липня 2009 № 38502 на суму 16754 грн., яку частково погашено за рахунок переплати на суму 5 048,48 грн., залишок становив 11705,52 грн.;

- 838 грн. самостійно нарахована сума штрафу згідно уточнюючого розрахунку за серпень 2008 року від 14 липня 2009 року №28502;

- 850 грн. штрафна санкція, нарахована податковим повідомленням-рішенням від 20 листопада 2009 року №0006011640/0 на підставі акту перевірки з питань своєчасності надання податкової звітності з податку на додану вартість від 05 жовтня 2009 року № 3007/15-2/33864228.

Податковим органом було направлено на адресу підприємства податкові вимоги, які відповідачем отримані та не оскаржувалися.

Просила стягнути з відповідача заборгованість в загальній сумі 13 393,52 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.

Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що приватне підприємство «Магнат-ВВ» є юридичною особою і як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Кіровському районі міста Донецька.

14 липня 2009 року відповідачем до податкового органу подано уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виправлених помилок №38502, в якому самостійно визначено суму податку на додану вартість - 16754 грн. та суму штрафу у зв'язку з виправленням помилки - 838 грн.

Податок на додану вартість частково погашено за рахунок переплати на суму 5 048,48 грн., залишок становив 11705,52 грн. Суму штрафу - 838 грн. сплачено не було.

У листопаді 2009 року податковим органом проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності товариством, за результатами якої складено акт від 09 листопада 2009 року № 3007\15-2\33864228, в якому вказувалося на порушення підприємством пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання податкової декларації з податку на додану вартість за серпень-вересень 2009 року.

На підставі акту перевірки прийнято повідомлення від 05 жовтня 2009 року №3007/15-2/33864228, в якому визначено суму штрафних санкції - 850 грн., яке через відсутність адресата за адресою розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт від 27 листопада 2009 року №66/15-5.

Загальна сума заборгованості позивача становила 13 393,52 грн., що відображено в зворотному боці облікової картки платника податків.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 вказаного Закону, яка визначає строки погашення податкового зобов'язання, визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до пп. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідач протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми узгоджених податкових зобов'язань, що зазначені у поданих ним податкових уточнюючих розрахунках, повність не сплатив.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Виходячи з вимог законодавства несплачені суми узгоджених податкових зобов'язань є податковим боргом, який підлягає стягненню з відповідача.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Пунктом 17.3. ст. 17 вказаного Закону визначено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, який регулює право платника податків звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд визначеної суми податкового зобов'язання або прийнятого ним будь-якого іншого рішення.

Розмір штрафу відповідає вимогам законодавства.

Рішення податкового органу, в якому визначені суми штрафних санкцій, в порядку, передбаченому Законом України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», до контролюючого органу оскаржені не були. Тому податкове зобов'язання платника податків вважається узгодженим у день його отримання.

Згідно з п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Виходячи з вимог законодавства несплачені суми накладених контролюючим органом штрафних санкцій підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі міста Донецька до приватного підприємства «Магнат-ВВ» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства «Магнат-ВВ» (код ЄДРПОУ 33864228) на користь держави: заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 13 393 (тринадцять тисяч триста тридцять три) грн. 52 (п'ятдесят дві) коп. на р/р 31119029700007, код платежу 14010100, одержувач: УДК у кіровському районі міста Донецька, ЄДРПОУ 34687153 банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Логойда Т. В.