Постанова від 22.03.2010 по справі 2а-4310/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2010 р. справа № 2а-4310/10/0570

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Галатіної О.О.

при секретарі Мичак О.С.

за участю представника позивача Крамаренко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Макіїввугілля» про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Макіївська об'єднана державна податкова інспекція звернулась до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Макіїввугілля» про стягнення заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що станом на 19.02.2010 року у відповідача існує заборгованість зі збору за спеціальне використання водних ресурсів за самостійно узгодженими податковими зобов'язаннями платника податку на загальну суму 76714,68 грн. Просить стягнути вказану суму з Державного підприємства «Макіїввугілля» на користь державного бюджету.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні позову.

Представник відповідача о судового засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним. Надіслав заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі та не заперечує проти стягнення заборгованості. Просить розглянути справу за його відсутністю.

Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

В судовому засіданні встановлено, що у відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач Макіївська об'єднана державна податкова інспекція є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

Відповідач Державне підприємство «Макіїввугілля» є юридичною особою, яка здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичною особою, виданого виконавчим комітетом Макіївської міської ради (а.с. 5), на підставі статуту Державного підприємства «Макіїввугілля» (а.с.11-13). Відповідач перебуває на обліку у Макіївській об'єднаній державній податковій інспекції, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (а.с. 10). Відповідач має структурні та відокремлені підрозділи на підставі наказу «Про створення відокремлених підрозділів Державного підприємства «Макіїввугілля» (а.с. 6-8).

Заборгованість відповідача виникла на підставі податкового розрахунку збору за спеціальне водокористування в частині використання води за 2009 рік № 9002866139 від 19.02.2010 року (а.с. 14-15).

Таким чином, станом на 26.02.2010 року сума податкової заборгованості Державного підприємства «Макіїввугілля» зі збору за забруднення навколишнього природного середовища складає 76714,68 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до ст. 48 Водного кодексу України, спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

Відповідно до п. 2.1 Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженої наказом Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 01.10.1999 року № 231/539/1181/219 (далі Інструкція), платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни - суб'єкта підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту.

Згідно п. 6.1 зазначеної вище Інструкції водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики щоквартально наростаючим підсумком з початку року.

Крім того, відповідно до п. 7.1 Інструкції платники збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики складають розрахунок накопичувальним підсумком з початку року за встановленою формою.

Державним підприємством «Макіїввугілля» до Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції надано розрахунки зі збору за спеціальне водокористування в частині використання води, в тому числі використання води теплоенергостанціями з прямоточною системою водоспоживання та використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв на суму 76714,68 грн.

Відповідно до п. 7.6 Інструкції збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту сплачуються платниками протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору за своїм місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби), тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Відповідач не сплатив до бюджету суму збору за спеціальне використання водних ресурсів, яка набула статусу заборгованості, в розмірі 76714,68 грн.

Згідно до п. 9.1 Інструкції відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків і повноту та своєчасність сплати збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту несуть платники відповідно до чинного законодавства України.

Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, відповідачу були направлені перша податкова вимога № 1/16 від 12.09.2002 року (а.с. 17 та друга податкова вимога № 2/19 від 15.10.2002 року (а.с. 17), які були отримані відповідачем, про що свідчить підпис бухгалтера на податкових вимогах.

Перелічені заходи не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.

У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

З урахуванням викладених обставин та враховуючи часткову сплату відповідачем заборгованості, суд стягує податковий борг в розмірі 76714,68 грн. з відповідача на користь бюджету.

Відповідно до вимог ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Макіїввугілля» про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Макіїввугілля» на користь бюджету м. Макіївки суму податкового боргу зі збору за спеціальне використання водних ресурсів в розмірі 76714 (сімдесят шість тисяч сімсот чотирнадцять) грн. 68 коп.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Галатіна О.О.