Донецький окружний адміністративний суд
про відстрочення та розстрочення виконання рішення
18 березня 2010 р. Справа № 2а-18930/09/0570
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Галатіної О.О.
при секретарі Мичак О.С.
за участю представника позивача Максимчука С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, заяву Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про відстрочення виконання постанови по адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську до Державного підприємства «Красноармійськвугілля » про стягнення боргу,
Управління пенсійного фонду України у м. Краматорську звернулось до суду з позовом до Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про стягнення боргу.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 3 грудня 2009 року задоволені позовні вимоги пенсійного органу та стягнуто з Державного підприємства «Красноармійськвугілля» заборгованість по фактичним витратам на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в розмірі 97971,72 грн.
Відповідач звернувся до суду з заявою про відстрочення виконання постанови, мотивуючи вимоги тим, що 28 листопада 2005 року Державне підприємство «Красноармійськвугілля» внесено до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємства паливно-енергетичного комплексу». Відповідно до цього Закону, на строк участі підприємств паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження». відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємства паливно-енергетичного комплексу», термін процедури визначено до 01.01.2011 року, тобто до зазначеного терміну будь-яке виконавче провадження має бути зупинено. Просить суд відстрочити виконання рішення від 3 грудня 2009 року до 01.01.2011 року та розстрочити його виконання строком на 120 місяців, шляхом щомісячних перерахувань у погашення зазначеної заборгованості по 816,43 грн. до повного погашення, починаючи з 01.01.2011 року.
Заявник до судового засідання не прибув, належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України неприбуття у содове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Таким чином, суд вважає можливим розглянути заяву про відстрочення та розстрочення виконання постанови суду без представника заявника.
Представник позивача по справі заперечував проти задоволення подання про відстрочення та розстрочення виконання постанови, посилаючись на те, що Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. Також вказує, що відстрочення не передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік». Просить відмовити в задоволенні подання.
Відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України неприбуття у содове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Таким чином, суд вважає можливим розглянути заяву про відстрочення виконання постанови суду без представників сторін.
Дослідивши матеріли справи, суд вважає заяву такою, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 3 грудня 2009 року задоволені позовні вимоги пенсійного органу та стягнуто з Державного підприємства «Красноармійськвугілля» заборгованість по фактичним витратам на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в розмірі 97971,72 грн.
Відповідно до ч. 6 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», законодавством не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.
В судовому засіданні встановлено, що Державне підприємство внесено до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємства паливно-енергетичного комплексу» (а.с. 31).
Відповідно до пп. 3.7.6 п. 3.7 ст. 3 вказаного Закону, на строк участі підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження", крім рішень про виплату заробітної плати, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, стягнення аліментів.
Процедура погашення заборгованості підприємствами паливно-енергетичного комплексу діє до 1 січня 2011 року (п. 3.4 ст. 3 Закону).
З грудня 2009 року по справі видано виконавчий лист про примусове стягнення з відповідача суми заборгованості, яке було зупинено у відповідності до вимог Закону.
Пунктом 15 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавче провадження підлягає обов'язковому зупиненню у випадках внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».
У відповідності до ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Разом з тим, відповідно до частини 3 статті 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», заборонити у 2009 році надання відстрочок щодо термінів сплати податкових зобов'язань суб'єктів господарювання за податками і зборами (обов'язковими платежами).
Так, суд приходить до висновку, що оскільки виконавче провадження було зупинено у відповідності до вимог Закону України «Про виконавче провадження», не має підстав для відстрочення виконання постанови.
Також, Державним підприємством «Красноармійськвугілля» не надано підтверджень суду щодо скрутного фінансового становища підприємства та обставини, що ускладнюють виконання судового рішення про стягнення заборгованості по фактичним витратам на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в розмірі 97971,72 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням зазначених обставин суд відмовляє Державному підприємству «Красноармійськвугілля» в задоволенні клопотання про відстрочення та розстрочення виконання постанови від 3 грудня 2009 року. .
На підставі викладеного, ст. 263 КАС України, суд
В задоволенні заяви Державного підприємства «Красноармійськвугілля» про відстрочення виконання постанови по адміністративній справі за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Красноармійську до Державного підприємства «Красноармійськвугілля » про стягнення боргу відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя Галатіна О.О.