Постанова від 23.03.2010 по справі 2а-1923/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2010 р. справа № 2а-1923/10/0570

час прийняття постанови: 10-40

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Шинкарьової І.В.

при секретарі Горюновій Л.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом

прокурора Новоазовського району в інтересах Державної податкової інспекції у Новоазовському районі до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення суми заборгованості в сумі 1647,00 грн.

за участю представника від позивача: Устименка П.П. за дов. від 28.09.2009 р.

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Новоазовського району в інтересах Державної податкової інспекції у Новоазовському районі міста Донецька звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми заборгованості в сумі 1647,00 грн.

У позовній заяві позивач зазначив, що відповідач має заборгованість, яка виникла в наслідок застосування штрафних фінансових санкцій за рішеннями від 14 серпня 2009 року №0000902300, та №0000912300 за порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року №265/95-ВР та Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23 березня 1996 року №98/96-ВР на загальну суму 1647,00 грн. Відповідач сплату боргу не здійснив, тому позивач просить стягнути на користь місцевого бюджету заборгованість в розмірі 1647,00 грн. (арк. справи 3-4).

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений.

Представник позивача не заперечував проти розгляду справи за відсутності відповідача.

Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не з'явився і не повідомив про причини неявки, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності Новоазовською районною державною адміністрацією Донецької області 04 лютого 2008 року, код ІПН НОМЕР_1, відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію підприємницької діяльності - фізичної особи (арк. справи 5), взятий на облік платника податків 07 лютого 2008 року за №Ш-55 у Державній податковій інспекції у Новоазовському районі (арк. справи 6).

08 серпня 2009 року проведена перевірка щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - палатки суб'єкта господарської діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, - який розташований за адресою: АДРЕСА_1.

За наслідками перевірки складено Акт перевірки від 08 серпня 2009 року №350/23-3233009651 (арк. справи 9-11). Під час перевірки встановлено порушення відповідачем вимог пунктів 1, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»; частини 1 статті 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності». Відповідач з актом перевірки ознайомлений, отримав один примірник акту особисто.

Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14 серпня 2009 року №0000902300 на підставі пунктів 1 статті 17, статей 20, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до відповідача застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 1057,00 грн. (арк. справи 13).

Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14 серпня 2009 року №0000912300 на підставі частини 1 статті 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» до відповідача застосовано суму штрафних санкцій у розмірі 640,00 грн. (арк. справи 14).

Рішення про застосування фінансових санкцій були направлені рекомендованим листом та отримані для передачі матір'ю відповідача 25 серпня 2009 року та у встановлений законом строк оскаржені не були (арк. справи 16).

У відповідності до частини 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.

Відповідно до пунктів 1, 12, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року №265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно із пунктом 1 статті 17 Закону України №265/95-ВР, за непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 20 Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 22 Закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Суми фінансових санкцій, які визначені статтею 17, 20, 22 Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів, застосовуються фінансові санкції у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.

Штрафи, передбачені статтею 8 Закону, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства.

Податковий борг, станом на 18 січня 2010 року, сплачений не був, що підтверджується матеріалами справи, зокрема Довідкою №12 про суми податкового боргу платника податків (арк. справи 7). Відповідачем доказів сплати боргу надано не було.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню частково.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-61, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Новоазовського району в інтересах Державної податкової інспекції у Новоазовському районі до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми заборгованості в сумі 1647,00 грн. (одна тисяча шістсот сорок сім гривень, 00 коп.) задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, АДРЕСА_2) на користь Державного бюджету України суму фінансових санкцій у розмірі 1007,00 грн. (одна тисяча сім гривень, 00 коп.) на р/р 31114104700314, МФО 834016, ГУДКУ в Донецькій області, банк одержувач УДК у Новоазовському районі, ОКПО 34686825.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, АДРЕСА_2) на користь місцевого бюджету Новоазовського району, Донецької області, суму фінансових санкцій у розмірі 640,00 грн. (шістсот сорок гривень, 00 коп.) на р/р 31418541700316.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 23 березня 2010 року в присутності представника позивача. Повний текст постанови складений та підписаний 29 березня 2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шинкарьова І.В.