Справа № 686/87/20
Провадження № 3/686/557/20
14 січня 2020 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Вітушинська О.О., розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Хмельницькому справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживаючого в
АДРЕСА_1 ,
не працюючого,
за ч. 2 ст. 130 КУпАП,
23.12.2019 року інспектором роти №3 батальйону УПП в Хмельницькій області ДПП капітаном поліції Цісаром В.А. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ №197826, за яким ОСОБА_1 ставиться у вину те, що він, 22.12.2019 року, о 23 год. 20 хв., в м.Хмельницький, по вул.Західно-Окружна, керував автомобілем «AUDI A4», номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння (нестійка хода, запах алкоголю з ротової порожнини, нечітка вимова слів) та, в порушення п.2.5 Правил дорожнього руху України, від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку, відмовився, повторно протягом року.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, будь-яких заяв про відкладення розгляду справи до суду не надходило, що не перешкоджає розгляду даної справи у його відсутність.
Дослідивши докази по справі, приходжу до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю за відсутності події та складу інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
Так, диспозиція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає три окремих склади адміністративного правопорушення, в тому числі і такий склад як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п.2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ №1306 від 10.10.2001 року, водій зобов'язаний на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Порядок огляду водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, встановлений ст.266 КУпАП, згідно якої :
« ч.2 - огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків;
ч.3 - у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладі охорони здоров'я:
ч.4 - огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення в присутності поліцейського;
ч.5 - огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті , вважається недійсним;
ч.6 - направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
Як слідує з п.п. 1, 2, 3, 4 6, 7, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебувають під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року №1103:
- огляд водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за наявності відповідних ознак, на місці зупинки транспортного засобу здійснює поліцейський за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та МВС в присутності двох свідків;
- водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я;
- поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту виявлення відповідних підстав;
- у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я, поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Як вбачається із переглянутих в судовому засіданні відеозаписів, зроблених з нагрудних камер відеоспостереження працівників поліції, встановлений вищенаведеними нормативними актами порядок огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції водія ОСОБА_1 дотримано не було.
Зокрема, рух автомобіля «AUDI A4», номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не зафіксовано, як і тверджень самого ОСОБА_1 стосовно факту керування ним вказаним автомобілем.
ОСОБА_1 автомобілем не керував, а на момент, коли до нього підійшли працівники поліції та запропонували надати для перевірки посвідчення водія та реєстраційний документ на транспортний засіб «AUDI A4», вищевказаний автомобіль уже стояв у зазначеному місці, про що й було складено протокол АА №040106 про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.122 КУпАП відносно ОСОБА_1 , а, в подальшому, й винесено постанову, якою на останнього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу за ч.3 ст.122 КУпАП - за порушення п.15.9 ПДР України, а саме порушення правил зупинки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху.
Крім того, в порушення встановленої законодавством процедури проходження водієм освідування на стан сп'яніння працівник поліції не роз'яснив водію ОСОБА_1 його право пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу, в медичному закладі або відмовитись від проходження такого огляду, а також не залучив двох свідків.
Як видно із відеозапису, у закладі охорони здоров'я, куди був доставлений ОСОБА_1 , останній на пропозицію лікаря пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння відмовився, однак в присутності лише працівників поліції, медсестри та самого лікаря, без залучення свідків, а тому, з врахуванням ч.5 ст.266 КУпАП, даний огляд, проведений з порушенням вимог цієї статті, а тому вважається недійсним.
Оцінивши дослідженні в судовому засіданні докази в їх сукупності, приходжу до висновку про відсутність події та складу інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, а тому, у відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 283, 284, 247, 294 КУпАП,
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.130 КУпАП закрити за відсутністю події та складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд протягом 10 днів дня винесення постанови.
Суддя: