Україна
11 березня 2010 р. справа № 2а-2161/10/0570
час прийняття постанови: < година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Папазової Г.П.
при секретарі Скутельник Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Іловайської транспортної прокуратури в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., -
Позивач звернувся до суду з позовом до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
В обґрунтування позову зазначив, що перевіркою, проведеною інспекторами Територіального управління Головавтотрансінспекції в Донецькій області встановлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, про що 13.08.2009 року складено акт № 120314 з якого вбачається, що перевізник надавав послуги з перевезення пасажирів без ліцензійної картки, що суперечить вимогам ст.60 ЗУ «Про автомобільний транспорт».
У зв'язку із цим 15.09.2009 року начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції в Донецькій області винесено постанову № 044908 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт. Сума фінансових санкцій не сплачена. Просив стягнути з відповідача зазначену суму штрафних санкцій.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні повністю підтримали позовні вимоги, мотивуючи свою позицію аналогічно викладеному у позовній заяві, наполягали на задоволенні позову.
Відповідач у судове засідання не з'явився, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, від нього не надходило повідомлення про причини неприбуття в судове засідання або клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд, заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши в судовому засіданні зібрані в справі докази в їх сукупності, вважає встановленим наступне.
Актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час перевірки транспортного засобу марки «ГАЗ 32213» держномер НОМЕР_1, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1, 13.08.2009 року встановлено, що перевізник здійснював регулярні пасажирські перевезення по маршруту «АС Амвросіївка - АС Торез» без ліцензійної картки на вказаний транспортний засіб, з викладеним в акті порушенням ознайомлений водій ОСОБА_2, про що свідчить його особистий підпис. Запрошення на участь в розгляді справи ОСОБА_1 отримала 25.08.09 р. особисто, що підтверджується розпискою.
За результатами розгляду даного Акту перевірки 15.09.2009 р. була винесена постанова № 044908 про застосування фінансових санкцій на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» у сумі 1700 гривень, яку ОСОБА_1 отримала 23.09.09 р. під розписку.
Відповідно до п.1 Положення Про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ № 1190 від 08.09.2004 року , Головавтотрансінспекція є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку.
Згідно із ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» № 1775 від 01.06.2000 року, встановлюється державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування. Порядок контролю за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов визначено у ст.20 Закону, де зазначається, що контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов здійснюють органи ліцензування та спеціально уповноважений орган з питань ліцензування в межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок.
Як вбачається із п.22 Переліку органів ліцензування, затвердженого Постановою КМУ від 14.11.2000 року № 1698, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є органом ліцензування відносно видів господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
Відповідно до ст.6 ЗУ «Про автомобільний транспорт» державний контроль за автомобільними перевізниками здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення рейдових перевірок.
Статтею 39 зазначеного Закону передбачене, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема, юридичні та фізичні особи зобов'язані пред'являти - ліцензію, та інші документи на право перевезення пасажирів.
Статтею 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» передбачене, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, у вигляді штрафу. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Цією ж статтею передбачено, що порядок стягнення санкції у вигляді штрафу, за порушення викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Постановою про застосування фінансових санкцій № 044908 від 15.09.2009р. до ОСОБА_1 застосовані фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена ст.60 ЗУ «Про автомобільний транспорт», у розмірі 1700 грн.
У судовому засіданні встановлено, що зазначена постанова не була оскаржена відповідачем.
Сума штрафу відповідачем у добровільному порядку не сплачена.
Таким чином, суд дійшов до висновку, що позов щодо стягнення суми штрафної санкції підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Позов Іловайської транспортної прокуратури в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь держави штрафну санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Папазова Г.П.