Ухвала від 25.03.2010 по справі 2а-6613/10/0570

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

25 березня 2010 р.Справа № 2а-6613/10/0570

приміщення суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Козаченко А.В.

розглянувши позовну заяву ОСОБА_2

до Національного банку України

про визнання незаконною бездіяльність по не

забезпеченню стабільності національної грошової

одиниці

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Національного банку України про визнання незаконною бездіяльність по не забезпеченню стабільності національної грошової одиниці.

Відповідно до частин 1, 2 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, котрий здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Приписами ч.2 ст.4 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів;

4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;

5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.

Враховуючи, що оскаржувані дії Національного банку України щодо не забезпечення стабільності національної грошової одиниці не відносяться до правових актів індивідуальної дії, а також до дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, які стосуються інтересів конкретною особи, а саме позивача, суд вважає, що справа за вказаним адміністративним позовом не підсудна Донецькому окружному адміністративному суду.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Враховуючи викладене, суд вважає, що даний адміністративний позов необхідно повернути позивачу.

Керуючись ч. 1 ст. 19, п. 6 ч. 3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Національного банку України про визнання незаконною бездіяльність по не забезпеченню стабільності національної грошової одиниці, повернути позивачу.

Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати особі, яка її подала.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Козаченко А.В.