Ухвала від 18.03.2010 по справі 2а-5952/10/0570

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

18 березня 2010 р. Справа № 2а-5952/10/0570

суддя Донецького окружного адміністративного суду Чучко В.М., перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Кам'янське» про скасування постанови та зобов'язання здійснити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Кам'янське» (надалі - позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Алексєєва І.Л., який займає посаду старшого слідчого відділу податкової міліції Державної податкової адміністрації в Донецькій області (далі - відповідач) про:

- скасування постанови про накладення арешту на майно Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Кам'янське»;

- зобов'язання відповідача вчинити певні дії;

Відповідно до частин 1, 2 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, котрий здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Приписами ч.2 ст.4 КАС України зазначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.

За нормами п.2 ч.2 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові спори, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Суддя, вивчивши позов приходить до висновку, що за цим адміністративним позовом позивач фактично оскаржує дії відповідача з приводу арешту майна та інших дій останнього у ході розслідування кримінальної справи.

При цьому порядок здійснення досудового слідства, оскарження до суду рішень, дій та бездіяльності посадових осіб в межах розслідування кримінальної справи, регламентується Кримінально-процесуальним кодексом України (глави 22, 23, 25, 26 КПК України).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, у відкритті провадження в адміністративній справі позивачу необхідно відмовити, оскільки оскарження дій та бездіяльності посадових осіб в межах розслідування кримінальної справи, належить розглядати в порядку кримінального судочинства, що відноситься до компетенції судів загальної юрисдикції і виключає можливість розгляду даного спору у порядку адміністративного судочинства.

З огляду на вищенаведене, керуючись ст.ст. 107, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі та повернути Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю «Кам'янське» позовну заяву разом з усіма доданими до неї матеріалами.

Копію ухвали направити СГ ТОВ «Кам'янське»

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали) заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, або в порядку, передбаченому ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Чучко В.М.